Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Novadā apkures parāds - 120 tūkstoši 8

Gulbenes novada pašvaldība apkopojusi informāciju par centrālapkures parādiem Gulbenē un novada pagastos. Kopsummā uz apkures sezonas beigām tie bija aptuveni 120 000 latu. Lielākie parādnieki ir gulbenieši, Stāķu un Šķieneru iedzīvotāji.

Gulbenes novada domes tehniskās nodaļas vadītājs Alvils Pētersons “Dzirkstelei” saka, ka šobrīd situācija jau ir mainījusies, jo daudzi parādnieki ir vienojušies par parādu nomaksu vasarā. “Cik reāli iedzīvotāji vēl būs palikuši parādā, to redzēsim apkures sezonas sākumā,” saka viņš.


A.Pētersons arī skaidro, ka līdz šim Stradu pagastā iedzīvotāju parādu piedzinēja ir bijusi pašvaldība, savukārt pilsētā ir cita situācija, jo novada dome nav starpniece gulbeniešu norēķiniem ar siltumpiegādātāju – SIA “Vidzemes enerģija”. Šā uzņēmuma direktors Gvido Stucka “Dzirkstelei” stāsta, ka uz Gulbeni nevar attiecināt apgalvojumu par apkures parādu strauju palielinājumu.
“Situācija ir nemainīga un nav pasliktinājusies un nav arī uzlabojusies, kopš es divus gadus strādāju SIA “Vidzemes enerģija”. Daudzi iedzīvotāji par saņemto siltumu turpina maksāt vasarā. Tāpēc grūti pateikt, kāda tagad ir kopējā parāda summa. Gulbenē vairums cilvēku par siltumu norēķinās,” saka G.Stucka.


Aizvadītajā sezonā Stradu pagasta Šķieneros par saņemto siltumu pilnībā ir norēķinājušies 74 procenti iedzīvotāju. Iedzīvotajiem tur viena apkures sezona kopumā izmaksā aptuveni 45 000 latu. Tomēr kopš 2003.gada ir iekrājies 27 000 latu liels parāds par siltumpiegādi, tātad pašvaldība ir pilnībā norēķinājusies ar siltuma ražotāju - SIA “Gulbenes energo” -, tas nozīmē, ka līdz šim tā daļēji dotējusi siltumu Šķieneros. Taču tas nenozīmē, ka no iedzīvotājiem netiks piedzīti parādi.


Šī informācija izskanēja 20. un 21.jūnijā Gulbenes novada tautsaimniecības un finanšu komitejas sēdē, pārrunājot situāciju, kā turpmāk Šķieneros notiks klientu norēķināšanās ar siltuma ražotāju. Šodien jautājumu izlems Gulbenes novada domes sēdē.
Likums vairs nepieļauj pašvaldības starpniecību iedzīvotāju norēķinos par saņemto siltumu. Tas nozīmē, ka Šķieneru daudzdzīvokļu māju apsaimniekotājfirmai “Vidzemes būvnieks – serviss” jāstājas līgumattiecībās ar SIA “Gulbenes energo”.

Stradu pagasta pārvaldes vadītājs Juris Duļbinskis “Dzirksteli” informē, ka vakar situācija vēlreiz pārrunāta kopā ar novada domes izpilddirektori Sarmīti Krišāni un SIA “Vidzemes būvnieks – serviss” pārstāvjiem. Vienojušies, ka tuvākajā laikā tiksies ar SIA “Gulbenes energo” pārstāvjiem, bet pēc tam tiks noteikts datums, kad uz kopsapulci tiks sauktas Šķieneru daudzdzīvokļu māju pilnvarotās personas.

Iepriekš J.Duļbinskis tautsaimniecības komitejas sēdē deputātiem uzsvēra, ka pašvaldības starpniecībai būtu jābeidzas ne tikai siltuma, bet arī ūdensvada un kanalizācijas pakalpojumu norēķinos starp pakalpojumu sniedzēju un patērētājiem. Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa uzsvēra, ka novada dome sekos tam, kā noris sarunas ar SIA “Gulbenes energo”. Viņa rosināja Šķieneros sasaukt iedzīvotāju kopsapulci un informēt par šo procesu.
Jau rakstījām, ka SIA “Gulbenes energo” pārstāvis Vasilijs Zagoruiko pagaidām nepieļauj domu, ka  varētu beigties pašvaldības starpniecība norēķinos ar Šķieneru iedzīvotājiem par saņemto siltumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

to-nevarauskasam

tu vispirms atmac un pamedzinai kadu no dzivokla izmest,varoni,ka nemaksajam ta i nemaksasim tavu dargo apkuri,driz vispar puse iedzivotaju atslegies no tavas apkures un tad varesi savu saskidrinato gazi iebazt sev viena vieta

pirms 8 gadiem, 2011.07.09 16:45

Mēs esam bagāti. Mēs varam to atļauties nekā ''citi''.

pirms 8 gadiem, 2011.07.05 22:07

nevarauskas

Mums POJEBAĶ,ka cesies dabazgāzes cenas,mums taču ir sašķidrinātā gāze,bet kurš nemaksās to naxrenizēsim no dzīvikļa.

pirms 8 gadiem, 2011.07.03 18:58

Vēl tik būs...

No 1.jūlija, nu jau 2 reizi šogad,cena paaugstināta dabas gāzei.
Inflācija neizbēgami kāps tikai un vienīgi uz augšu.
Pakalpojumu cenas VISĀS SFĒRĀS tikai paaugstināsies.
No septembra-oktobra( sezonālie darbi beidzas)-tātad-bezdarbs pieaugs!
Darba samaksa,vismaz 70-80% LV strādājošo,ir mazāka par noteikto
iztikas minumumu uz 1 cilvēku ģimenē.Tuvākā nākotnē tā NEPIEAUGS.
Secinājums-Kā var pilnībā nomaksāt komunālos un citus pakalpojumus???
NEVAR un NAV IESPĒJAMS.

pirms 8 gadiem, 2011.07.03 18:24

Harisonam

No kurienes tu nāc? No tās ''šmigas''? Nu tad tava kultūra ir zema un kultūrslānis tavā pilsētiņā ir ļoti zems!!

pirms 8 gadiem, 2011.07.03 16:57

Harisons

apkures tarifi ir jacel vel par 100% lai Gulbene parverstos par spoku pilsetu

pirms 8 gadiem, 2011.07.03 16:52

HA!!!!!!!!!!!!!

Ar ko lai maksā,ja nav darba un nav ar ko barot bērnus...!!!

pirms 8 gadiem, 2011.07.03 07:45

Vietējās ziņas