Novada bibliotēkas iesaistās labdarības projektā

Uz labdarības projekta "Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa" atbalstu šogad cer arī astoņas Gulbenes novada bibliotēkas, jo tas ļaus iegādāties visu vai daļēju lasīšanas veicināšanas programmas "Bērnu un jauniešu žūrija" grāmatu kolekciju.

Projektā iesaistījušās Gulbenes bērnu, Beļavas, Galgauskas, Rankas un Lejasciema bibliotēkas, kā arī Rankas arodvidusskolas, Stāķu pamatskolas un Sveķu speciālās internātpamatskolas bibliotēkas.  

""Bērnu žūrijā" ir četras vecuma grupas. Katrai grupai jāizlasa piecas jaunas grāmatas. Tas nozīmē, ka šīs grāmatas katrai vecuma grupai būtu jāiegādājas par projekta naudu, bet pēdējā laikā ir ļoti grūti "izdiņģēt" visas grāmatas, tāpēc grib, lai bibliotēkas pašas kaut ko iegādājas. Es tam nepiekrītu. Pati par savu naudu iegādājos četras jaunas grāmatas. Ja jau rakstu projektu, pēc tam sūtu atskaites, kā bērnu žūrijai veicies, tad jaunās grāmatas, kas domātas "Bērnu žūrijai", tomēr vajadzētu piešķirt par brīvu. Agrāk šajā laikā jau bijām saņēmuši visas grāmatas, lai bērni vasaras brīvlaikā varētu sākt tās lasīt, bet šodien pavisam nejauši pati esmu vienu grāmatu no paredzētajām nopirkusi. Vairāk arī nav," stāsta Beļavas pagasta bibliotēkas vadītāja Mērija Erlate.

 

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība informē, ka ar katru gadu palielinās interese par lasīšanu bērnu un jauniešu vidū, bet naudas bibliotēkām, kā arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centram ir katastrofāli maz, tādēļ arī labdarības projekts tiek turpināts.

 

Biedrība aicina reģionālos uzņēmumus būt atsaucīgiem un atbalstīt vietējās bibliotēkas. Ziedot iespējams "www.ziedot.lv" vai piezvanot uz ziedojumu tālruni 90006889, ziedojot vienu latu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas