Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Novadā cīnās ar sasuma sekām 12

Galgauskas pagasta Rimstavās iedzīvotāji, kuru mājas ir grants seguma ceļa malā, smok no putekļiem. Karstais laiks liek sevi just. Tik ļoti gaidītais lietus neaplaimo galgausniešus, tāpēc Rimstavu iedzīvotāja Valda Vanaga pagasta pārvaldē ierunājusies par nepieciešamību apstrādāt ceļu ar absorbentu - pretputekļu materiālu.

Runa ir par pašvaldības pārziņā esošu ceļu, kas šādi pavasaros un vasarās ir apstrādāts arī agrāk. Pārvaldes vadītājs Jānis Biezais pagaidām ieteicis iedzīvotājiem pašiem laistīt ceļu. V.Vanagu šāds ieteikums ir sadusmojis.

“Kad novada domes izpilddirektore bija Sarmīte Krišāne, nekad šajā ziņā nebija problēmu. Vienmēr tika operatīvi reaģēts. Pateicoties viņai, arī uz mūsu ceļa tika izvietota braukšanas ātrumu ierobežojoša zīme. Tāpēc pēc neveiksmīgas sarunas pagasta pārvaldē meklēju palīdzību pie novada domes priekšsēdētāja vietnieka Anda Caunīša. Viņš uzklausīja. Otrdien saņēmu vēstuli, ka ceļš tiks apstrādāts, lai neputētu,” “Dzirkstelei” stāsta V.Vanaga un saka paldies A.Caunītim.

A.Caunītis skaidro, ka saprotama ir gan iedzīvotāju vēlme pēc iespējas ātrāk Rimstavās atbrīvoties no ceļa putekļiem, gan pagasta pārvaldes kavēšanās to darīt.

“Līdzeklis ceļa apstrādei ir nopirkts. Tā procesa izdarīšanai tehnoloģiski ir nepieciešams mitrums. Ja ceļa apstrādāšana pret putēšanu notiks sausajā laikā, labuma būs maz, viss materiāls paliks ceļa malās - pļavā. Ar laistīšanu vien nepietiek. Ir vajadzīgs lietus pirms greiderēšanas, tad ir jākaisa pretputekļu materiāls un pēc tam atkal jāgreiderē, lai viela iesūktos zemē pāris centimetrus. Tad arī turēsies. Svarīgi, lai apstrādes procesa laikā ceļš visu laiku būtu mitrs. Tagad to nodrošināt nevar. Pārvaldnieks gaidīja pagājušajā trešdienā solīto lietu, pērkons bija, taču Galgauskā nelija. Saule spīd, laika apstākļi ir brīnišķīgi, bet Rimstavās patiešām ir neiespējami putekļi,” viņš saka.

Novada domes Īpašumu pārraudzības nodaļas vadītājs Zintis Skopāns “Dzirkstelei” stāsta, ka Rimstavu ceļa apstrādei pret putekļiem ir solījis pieslēgties vietējais zemnieks un novada deputāts Stanislavs Gžibovskis, jo arī viņa lauksaimniecības tehnika izmanto minēto ceļu.

Z.Skopāns saka, ka līdzekli grants seguma ceļu apstrādei pret putekļiem pašvaldības pārvaldes sagādā un izmanto pēc savas iniciatīvas, iepērkot no izplatītājiem.

Lejasciemā, kā novēroja “Dzirkstele”, pirms divām nedēļām, uz pašvaldības grants seguma ceļa strādnieki ar rokām kaisīja materiālu putekļu mazināšanai. Z.Skopāns skaidro, ka nepietiek ar iedzīvotāju iesniegumu, lai tiktu pieņemts lēmums apstrādāt pašvaldības ceļu pret putekļiem.

“Jāskatās, cik noslogots ir ceļš, vai tas ved gar apdzīvotu vietu. Kilometra grants seguma virsmas apstrāde maksā vismaz 800 eiro un vairāk. Šo vielu var kaisīt ar minerālmēslu izkliedētāju vai arī ar lāpstām, vai citādi izsijāt. Pirms darbošanās ir jānoskaidro, kādi teritorijā ir valdošie, vēji un citi apstākļi,” viņš skaidro.

Z.Skopāns saka, ka atsevišķos gadījumos iedzīvotāji pie pašvaldības vērsušies ar lūgumu pret putekļiem apstrādāt valsts nozīmes autoceļu. Tā bijis, piemēram, Lizumā. Pašvaldība tālāk šo informāciju ir nodevusi akciju sabiedrībai “Latvijas valsts ceļi”.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

RUNCIS

BRAUC UZ RĪGU TE NAV PUTEKĻU ČIKST VISS SLIKTI BESI TĀS TANTES

pirms 4 gadiem, 2016.06.06 08:38

.

Es bieži esmu Rimstavas ar maziem berniem un tad kad kads nešas pa grants ceļu un visi putekļi virsū un kpc mums jaelpo ar toem putekliem un vēl ja kads nenestos tik atri pa to ceļu un nebuti tik lieli putekļi., bet tas tpt nemaina faktu.
Un ja Tev nepatik ka mēs uztraucamies par savu labklājību, sedi savā Rīga.

pirms 4 gadiem, 2016.06.06 09:57

RUNCIS

BRAUC UZ RĪGU TE NAV PUTEKĻU ČIKST VISS SLIKTI BESI TĀS TANTES

pirms 4 gadiem, 2016.06.06 08:38

;)

Sasums ir briesma.

pirms 4 gadiem, 2016.06.06 11:51

Līgo pagasta iedzīvotājs

Ko lai tad mēs sakām, sačakarēja ceļu lielās mašīnas taisīdamas kaut kādu nevajadzīgu ceļu no Draveniekiem uz purva krustojumu, cik naudas atmazgāja kāds, būtu labāk 2,5 km grants ceļu no Jaungulbenes uz Līgo atjaunojuši. Taču nav iespējams pabraukt pa šo grants ceļu, atstājiet greideri vismaz uz mūžu tur, lai reizi dienā nobrauc un nogreiderē!?!

pirms 4 gadiem, 2016.06.06 09:45

Pilnīgi piekrītu

Līgociemieši malači,rūpējas par savu pagastu un kopj,tanī posmā ceļš ir briesmīgs,novadam būtu jāpadomā,jo Siltājos ir aprūpes centrs!

pirms 4 gadiem, 2016.06.06 10:48

aliņš

kāda labklajiba Rimstavas dziļa bedre Pensināru sadža

pirms 4 gadiem, 2016.06.06 10:47

Labais

Es kā ieraugu kādu sasumu, tā naktīs gulēt nevaru :D Sasums ir briesmīgs :D

pirms 4 gadiem, 2016.06.06 13:54

KONJAKS

Rimstavas ir dziļa Latvijas Latgales bedre dzeraju un večiņu saime visi normalie sen jau pa Peļņām jau izsenis meži nokapāti tik krūmi un LATVĀRŅI palikuši brīnos kas tai skolā vēl iet

pirms 4 gadiem, 2016.06.06 15:24

Zacene

Vēl jau Rimstavas skaitās Vidzemē!

pirms 4 gadiem, 2016.06.06 16:27

brendijs

Savkart es brinos par tevi konjak-laikam pats skola neesi gajis,ja pat neapjedz,kads regions ,,kas ir latgale un vidzeme. Panjem nu Latvijas karti un pamácies.

pirms 4 gadiem, 2016.06.07 11:49

Vietējās ziņas