Novadā darbu uzsāk brīvprātīgie

No oktobra Gulbenes novadā strādā brīvprātīgie no Baltkrievijas un Vācijas. Par to informē jaunatnes lietu speciāliste Ilze Vanaga.

I.Vanaga stāsta, ka kopš 1.oktobra Gulbenes novadā tiek īstenots Eiropas brīvprātīgā darba projekts „UP!”, kura gaitā dažādās novada iestādēs jau strādā trīs, bet oktobra beigās darbu plāno uzsākt vēl divi brīvprātīgie.


Ar iepriekšējo pieredzi brīvprātīgo uzņemšanā ir trīs no projektā iesaistītajām iestādēm – Tirzas pamatskola, kur šogad strādā Ulla no Vācijas, Gulbenes 1.bērnudārzs, kur strādā Kristīna no Vācijas, kā arī Gulbenes novada bibliotēka, kura turpina sadarbību ar Baltkrieviju, šogad no kaimiņvalsts uzņemot brīvprātīgo Maksimu.


Tirzas pamatskolas skolotāja Iveta Ziepniece atzīst, ka brīvprātīgā klātbūtne skolā pozitīvi ietekmē gan bērnus, gan arī skolotāju ikdienu, proti, bērniem veidojas izpratne, ka ir arī citas valodas, kultūras un tradīcijas. Bērni kļūst atvērtāki pret neierasto, mācās izvērtēt, salīdzināt un parādīt sevi. Skolotājiem brīvprātīgais kļūst par palīgu gan stundās, gan citās nodarbībās, reizē daloties savā pieredzē.


Oktobra beigās divas projektā iesaistītās iestādes – Valsts sociālās aprūpes centra „Latgale” filiāle „Litene” un Gulbenes 3.bērnudārzs – brīvprātīgos uzņems pirmo reizi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas