Novada dejotāji virpuļo priekā

Gulbenes novada visu paaudžu deju kopu un pūtēju orķestru svētkos piedalās 800 dalībnieku
Sestdienas vakarā Gulbenes stadionā kā daudzkrāsaina varavīksne uzdzirkstīja meiteņu brunču strīpas, mākoņos un koku lapotnēs virpuļoja vējš. Visu paaudžu dejotāji sadevās rokās, lai izdejotu 26 dejas, bet pūtēju orķestri izspēlētu septiņus skaņdarbus. Vairāk foto šeit.

Pūtēju orķestri ir tie kolektīvi, kas domā, kā svētki sāksies, kā beigsies. Viņi vienmēr ir gājiena priekšgalā, viņi spēlē laukumos, ielās un lielās estrādēs. Arī Gulbenes novada Dziesmu un deju svētku otro koncertu "Virpuļo priekā!" ar Gunāra Ordelovska skaņdarbu "Gulbenē skan" atklāja apvienotie Gulbenes mūzikas skolas, Gulbenes kultūras centra un Lejasciema vidusskolas pūtēju orķestri, kurus diriģēja mūzikas skolas pūtēju orķestra vadītājs Donāts Veikšāns. Koncerta gaitā pie diriģenta pults stājās arī kultūras centra pūtēju orķestra vadītājs Jolands Andževs un Lejasciema vidusskolas pūtēju orķestra vadītājs Juris Ivanovs.  

Visu dzīvi dejas solī

Deju svētku dalībniekus sagaidīja Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa kopā ar novada domes izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītāju Arni Šķēlu pasniedza Atzinības rakstus pagastu pārvalžu vadītājiem kā pateicību par ieguldīto darbu, par ziedotajiem līdzekļiem, atsaucību un latviskās dzīves ziņas uzturēšanu, par ko liecina mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi.

 

(Vairāk lasiet 1.jūnija "Dzirkstelē")

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas