Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Novada deputāti atbalsta izglītošanos tūrismā

Gulbenes novada deputāti ir akceptējuši pašvaldības dalību divos projektos, kas sekmēs tūrisma speciālistu pieredzes apmaiņu un zināšanu papildināšanu. Abos projektos nepieciešams vienīgi pašvaldības priekšfinansējums. Tas nozīmē, ka vēlāk iztērētā nauda tiks atgūta, kā arī pavisam neliela ir līdzfinansējuma daļa.

41 166,67 eiro priekšfinansējums jānodrošina dalībai starptautiskajā projektā “Kultūras un radošo nozaru ieguldījums Eiropas kultūras un radošajā tūrismā”, kā arī jāgarantē 15 procentu līdzfinansējuma daļa no šīs summas, bet pārējo maksās Eiropas Reģionālās attīstības fonds. Projektā ir iesaistījušies partneri no Latvijas, Itālijas, Ungārijas, Kipras, Lielbritānijas, Polijas, Grieķijas un Beļģijas. Projekta kopējās izmaksas ir 1 899 900 eiro. Laikā no 1.septembra līdz 2022.gada 1.decembrim Gulbenes novada pašvaldība kā projekta apakšpartnere deleģēs savus pārstāvjus dalībai tūrisma semināros, konferencēs, pieredzes apmaiņas braucienos. Mērķis ir apzināt un veicināt kultūras un radošo industriālo tūrismu.

32 500 eiro priekšfinansējumu, kā arī 15 procentu līdzfinansējumu no šīs summas pašvaldība nodrošinās dalībai sadarbības projektā “Efektīva, ilgtspējīga tūrisma nodrošināšana ar transporta inovācijām ar zemu oglekļa dioksīda emisiju līmeni: ilgtspējīga mobilitāte, pieejamība un atbildīga ceļošana” ar Grieķiju. Lielāko izmaksu daļu projektā segs Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Projekts ir vērsts uz zemo izmešu transporta inovācijām, un Latvijas Zaļo ceļu asociācija projektā akcentēs nemotorizētā transporta izmantošanu tūrismā, ceļojot pa bijušo dzelzceļa līniju uzbērumiem.

Laikā no 1.septembra līdz 2022.gada 1.decembrim novada pašvaldības pārstāvji sadarbībā ar ekspertiem izstrādās detalizētu zaļā ceļa attīstības scenāriju, kas tiks ietverts kopējā Latvijas Zaļo ceļu attīstības stratēģijā.  Notiks pieredzes apmaiņas braucieni, semināri, konferences. Kopējās projekta izmaksas ir 1 846 280 eiro.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas