Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Novada dome atļauj pirkt autobusu 14

Gulbenes novada dome savai pašvaldības SIA "Gulbenes autobuss" atļāvusi iegādāties jaunu autobusu nelielam pasažieru skaitam par summu, kas nepārsniedz 45 000 latu. Tas būs jau piektais mikroautobuss, kuru iegādāsies šis uzņēmums.

"Uzņēmuma statūti paredz, ka par darījumiem, kas pārsniedz 15 000 latu, uzņēmuma vadītājam ir jālūdz novada deputātu atļauja," kolēģiem deputātiem skaidroja novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa.

 

SIA "Gulbenes autobuss" valdes loceklis Aloizs Priedeslaipa stāstīja, ka ir plānots iegādāties mikroautobusu, kuru iespējams lietot par salīdzinoši mazākām izmaksām pretstatā lielajiem pasažieru autobusiem. Viņš piebilda, ka kavējas valsts finansējuma saņemšana par pērn padarīto darbu, saņemta nauda tikai par 2011.gadu, tomēr līdzekļi jauna autobusa iegādei uzņēmumam ir.

 

"Šo darījumu varam atļauties," teica A.Priedeslaipa. Deputāts Guntis Blūms rosināja SIA "Gulbenes autobuss" vadību iegādāties līzingā uzreiz vairākus mikroautobusus pasažieru pārvadāšanai, uz ko uzņēmuma valdes loceklis atbildēja: "Negribam riskēt, nezinot, kāda situācija būs janvārī, februārī."

 

Lemjot par šo jautājumu, deputātu starpā izvērsās diskusija par pasažieru pārvadājumu organizēšanas perspektīvu novadā un Vidzemē. Deputāts, Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs atklāja, ka Satiksmes ministrija diemžēl nav pildījusi savus solījumus. 2013.gadā par 22 procentiem samazināta valsts dotācija pasažieru pārvadājumu veikšanai Vidzemes reģionā, tostarp arī Gulbenes novadā.

 

G.Blūms bilda, ka valsts nauda vienā ziņā līdz šim tikusi tērēta nelietderīgi, bieži vien lielajā maršruta autobusā pārvadājot ne vairāk par četriem pasažieriem. N.Stepanovs atspēkoja, ka "Gulbenes autobuss" veic sociālo funkciju, turklāt šajā ziņā uzņēmums ir nepietiekami novērtēts. Viņš uzsvēra, ka lielās firmas, kuras nodrošina pasažieru pārvadājumus starppilsētu maršrutos un kuru autobusi brauc lielākoties pa asfaltētajiem lielceļiem, valsts dotāciju saņem bez kavēšanās, savukārt mazie pārvadātāji paliek pēdējā vietā.

 

A.Priedeslaipa "Dzirkstelei" norādīja, ka šogad pagaidām Gulbenes novadā nav slēgts neviens no SIA "Gulbenes autobuss" apkalpotajiem maršrutiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

nu.....

Vajag pirkt no RAŽOTĀJA nevis caur starpnieku---izskatās ,ka taisa rebes,iespējams,tālāk domājiet paši........

pirms 6 gadiem, 2013.01.14 09:21

Priedeslaipa jūs aizvedīs arī koka vāģos,lai tikai ielīstu deputātiem bez ziepēm.

pirms 6 gadiem, 2013.01.13 08:40

Priedeslaipa jūs aizvedīs arī koka vāģos,lai tikai ielīstu deputātiem bez ziepēm.

pirms 6 gadiem, 2013.01.13 08:39

Снова голословные выкрики. Приведите примеры, где и за сколько можно купить дешевле. А вдруг Предеслайпа не знает? А в старых автобусах, где воняет соляркой ездить удобнее? А то, что в них еще и тепло... Согласен, летом. Новые конечно не совсем удобные, но меньше потребляют, а для таких маршрутов, где один человек едет, гонять большой автобус, это ну не разумно.

pirms 6 gadiem, 2013.01.12 23:38

Jānis

Varbūt Priedeslaipu kopā ar draugiem - deputātiem vajadzētu ziemā pavizināt pāris stundas ar šiem super busiņiem,varbūt tad viņu domas mainītos par to lietderību ?

pirms 6 gadiem, 2013.01.12 10:00

$

Ja Priedeslaipa ir iedomājies ka vajag mersedesus un tikai jaunus,tad neviens viņu nepārliecinās par kaut ko citu !!!

pirms 6 gadiem, 2013.01.11 19:55

Kāpēc tik dārgs? Par tādu naudu vairākus varētu nopirkt! Un vispār, vai ekonomiskāk nebūtu iegādātie lietotus?

pirms 6 gadiem, 2013.01.11 18:57

$

To ciparu pareizini ar 4 - šie mikriņi ar visu pārbūvi izmaksā 33 000 Ls.

pirms 6 gadiem, 2013.01.11 15:06

Lindenbergs

kāds nu tur līzings, stjopam ar priedeslaipu visas domas par otkatu, sadalīs spriežot pēc iepirkuma summas savā starpā vismaz Ls 3000, un sirdi ielīs oranži patīkams siltums

pirms 6 gadiem, 2013.01.11 14:10

Autobusa iegādei nauda ir,bet šoferiem jāstrādā par kapeikām ?!

pirms 6 gadiem, 2013.01.11 13:12

autobuss

Tie,ko jūs redzat uz novada ceļiem,nav mikroautobusi bet kravas furgoni,kuri PIELĀGOTI cilvēku pārvadāšanai. Tāpēc nebrīnaties ka salonā ir auksts un katru ceļa nelīdzenumu izjūtat uz savas pakaļas. Vienkārši - konservbundžas uz riteņiem !!!

pirms 6 gadiem, 2013.01.11 13:07

Vietējās ziņas