Novada dome pārskata savu lēmumu 42

Visas 14 dzimtsarakstu nodaļas turpinās darboties līdz gada beigām

Gulbenes novada domes 13.augusta sēdē deputāti plāno atkārtoti atgriezties pie jautājuma par dzimtsarakstu nodaļu skaitu novadā. Pašvaldība ir saņēmusi Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamenta direktores Ārijas Iklāvas parakstītu vēstuli, kurā viņa lūdz pamatot šobrīdējo koncepciju par piecām dzimtsarakstu nodaļām Gulbenes novadā.  Tagad deputāti apspriež iespēju, ka līdz gada beigām novadā turpinās darbu visas 14 dzimtsarakstu nodaļas, bet jau nākamgad būs tikai viena šāda nodaļa Gulbenē ar darbiniekiem pagastos.  

Ceturtdien Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Duļbinska un viņas vietnieks Dainis Švika tikās ar visu 14 novada dzimtsarakstu nodaļu vadītājām, lai noskaidrotu viņu viedokli šajā jautājumā. Visas dzimtsarakstu nodaļu vadītājas ir par to, lai novadā būtu viena šāda nodaļa ar darbiniekiem pagastu pārvaldēs, kas spētu sniegt pakalpojumus iedzīvotājiem uz vietas.

Jaungulbenes dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Velta Āboliņa pauda, ka deputāti jau ātrāk varēja mēģināt noskaidrot dzimtsarakstu darbinieku viedokli. Lizuma dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Inta Dārzniece pauda, ka novads veidots ar domu, ka tiks nodrošināta pakalpojumu pieejamība pagastos.

Kā padomju laikos

“Tas nav nekas jauns. Padomju laikos jau tā bija,” pauda Gulbenes dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Vita Elsiņa. Šāda kārtība Latvijā esot bijusi vēl deviņdesmito gadu sākumā. Vēlāk modelis mainīts, bet tagad to atkal saārda. Loģika liek domāt, ka novadā pietiek ar vienu dzimtsarakstu nodaļu. V.Elsiņa vislabprātāk gribētu, lai tā darbotos tikai Gulbenes pilsētā. Stāmerienas dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Gaida Vīksniņa arī uzsvēra, ka tā vai citādi laucinieki brauc un kārto lietas Gulbenē.

V.Elsiņa izteicās par grūtībām, kādas radīsies, ja dzimtsarakstu nodaļa būs Gulbenē, bet tās darbinieki (likums nosaka – vietnieki) atradīsies katrā pagastā, izņemot Stradus. Šā pilsētai tuvējā pagasta pārvalde uzskata, ka iedzīvotājiem ir ērti izmantot dzimtsarakstu nodaļas pakalpojumus Gulbenē.  

Vēlas pārmaiņas novadā

Pēc V.Elsiņas domām, problēmas varot būt ar dokumentu numerāciju, apliecību sagatavošanu. D.Švika pauda pretēju uzskatu. Jautājumus dzimtsarakstu nodaļas darbinieki var savstarpēji kārtot telefoniski, kā arī, izmantojot vienotu datorprogrammu, kas līdz nākamā gada sākumam tikšot nodrošināta. Gulbenes attīstības un īpašumu nodaļas vadītāja Saulcerīte Indričeva norādīja, ka veidojamā vienīgā būs novada, nevis pilsētas dzimtsarakstu nodaļa. Viņa arī lika saprast, ka droši vien šajā nodaļā nestrādās tie, kas nevēlas pārmaiņas novadā.

Gan S.Duļbinska, gan D.Švika uzsvēra, ka pagastos dzimtsarakstu nodaļas darbiniekiem būs jāspēj uz vietas apkalpot iedzīvotāji, nesūtot viņus kārtot lietas Gulbenē. “Nevis iedzīvotāji, bet jūs (dzimtsarakstu nodaļas pagastu darbinieki) braukstiet uz Gulbeni kārtot viņu lietas,” sacīja S.Duļbinska. 

Pievieno komentāru

Komentāri 42

Vija

Mazliet savādi. Te raksta, ka sekretārīte bija tiesīga veikt dzimsarakstu darbu. Kā tad varēja būt, ka laulību ceremoniju dažos pagastos vadīja pagasta priekšnieks. Pati biju tādās kāzās.

pirms 11 gadiem, 2009.08.10 18:53

Vienkāršs darbs bet atbildīgs. Reģistrējoties automātiski savā kontā iegūsti 20USD. 1000USD var nopelnīt ~ trijos mēnēšos.
jāreģistrējas šeit:
http://getrefmails.com/pages/index.php?refid=gundarsv

pirms 11 gadiem, 2009.08.09 21:59

....

ko te rejaties....
nav ko personīgās intereses apcilāt...
vienīgais jautājums, kur te reforma, kur samazinās darbinieku skaits?

pirms 11 gadiem, 2009.08.09 21:50

laucinieks

Cilvēki mīļie, vai izlasījāt rakstu- tas bija par pakalpojumu pieejamību laukos. Ir sajūta, ka pamazām likvidēs visu- vispirms aizslēgs pagastmāju, tad bērnudārzu, tad skolu. Par kultūru nerunāsim- tai nav naudas jau šodien. Un par to bija raksts- ne par algām, ne personālijām, ne štatiem. Dzimtsaraksti jau nav tikai kāzas- cik zinu ir arī citas lietas tur kārtojamas. Tāpēc, es esmu par to, ka visam jābūt nokārtojamam savā pagastmāja. A jūs, te savā starpā rejaties- tā vien liekas paši darbinieki vien raksta tos "jaukos"komentārus viens par otru. Beidziet, vēlēsim viens otram labu un visiem būs labi! Lai jums visiem veicas!

pirms 11 gadiem, 2009.08.09 21:06

precinieks

nav nemaz nepieciešams tik daudz dzimtsarakstu nodaļas, pietiek ar 1 Gulbenē. absolūti nav vajadzīgi darbinieki pagastos, precās ļoti maz un maksāt algu par slinkošanu būtu stulbi.Arī Gulbenē pietiek ar vienu darbinieku, kas nodarbojas ar šīm lietām, tāpat vairāk sanāks kafiju dzert nekā reāli pildīt savus pienākumus.

pirms 11 gadiem, 2009.08.09 20:19

'paarsteigtaa

ja nebuutu paskaidrojuma domaatu, savaadaak. Bet vispaar jau izskataas citaadi, kaa skaidro .Laikam kaada baidaas pazaudeet savu pierasto dikhiiti, un tas nav tur kur nosaukts...

pirms 11 gadiem, 2009.08.09 16:17

to paarssteigtaa

Stāsts ir par divām blondīnēm, kuras grib izbīdīt gan savas ģimenes lietas, gan savu draugu lietas, gan redzējušas ir tik, cik savā pīļu dīķi Daukstēs, Jaungulbenē. Redzēs, kas sanāks

pirms 11 gadiem, 2009.08.09 13:24

'paarssteigtaa

Izlasiiju rakstu, arii komentaarus un vairs nesarotu vai viss iet kopaa. Rakstaa runaa par dz.nod. skaitu, bet komentos gan par algaam, gan par sociaalajiem darbiniekiem, par sekretaareem, par statistiku., par mirshanu un veel, veel...Vai kaads normaali var izstaastiiit kaapeec taads tracis kaa vistu kuutii kaad iesprukusi lapsa.

pirms 11 gadiem, 2009.08.09 12:19

to hei

Aizdomājies dziļāk, varbūt tās ir ne tikai ģimeņu lietas.........................

pirms 11 gadiem, 2009.08.09 10:17

hei

Tagad tik sāksies! apspriedīs arī ģimeņu lietas. paliek arvien jautrāk

pirms 11 gadiem, 2009.08.09 08:10

Lejasciems

Attopies, Saulcerīte, pamosties, apskaties uz savu kungu un nomierinies

pirms 11 gadiem, 2009.08.08 13:21

Re, viena tomēr visus šos gadus ir bijusi apdalīta:)!! Nu ne tur strādāji! A tavi kolēģi redz saņēma! SAŅĒMA!!! Deklatrācijas paskaties, uz pagastiem pazvani. Ja neteiks taisnību, tātad-neesi tā vērta. Sorry, dzīve tāda, bet atalgojums tāds gan ir bijis. tev jau nepatīk, ka patiesība uz papīra, kad pārskaita aldziņas!

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 23:27

Pilnīgas muļķības par sociālo darbinieku astronomiskajām algām!!! Kādas vēl ,,cietās piemaksas,,??? Kam tādas maksā? Kaut ko tādu var izdomāt tikai tas, kas neko nesaprot vai pats saņem četrciparu algu...

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 22:10

Tās ir cietās piemaksas dzimtsarakstu darbonēm, ne maksa par konkrētām darbībām! Statistika ir mums!Alga sociālajiem darbiniekiem??? Domāju, ka nepilns pus tūkstotis noteikti!(450lati!), pilsētā-vairāk par štuku!

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 21:37

Tas nav nekas īpašs, ka katrā pagastā dzimtsarkstu darbiniekam vai sekretārītei, kura bija tiesīga šo darbu veikt, samaksa bija atšķirīga... Un tā pat arī sociālajam darbiniekam ne jau visos pagastos maksāja un maksās vienādi... Un ne jau vienmēr darba samaksu nosaka, cik nomirst, piedzimst vai laulājas...

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 21:31

Tas nav nekas īpašs, ka katrā pagastā dzimtsarkstu darbiniekam vai sekretārītei, kura bija tiesīga šo darbu veikt, samaksa bija atšķirīga... Un tā pat arī sociālajam darbiniekam ne jau visos pagastos maksāja un maksās vienādi... Un ne jau vienmēr darba samaksu nosaka, cik nomirst, piedzimst vai laulājas...

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 21:30

Ja pagastā bija normāls pagastvecis, sekretārei līdz šim rēķināja piemaksu ap 40 latiem uz papīra! nesaprotu, kas tur slēpjams! Cilvēki mirst, dzimst, pa retam laulājas. Papīri ir jākārto šā kā tā. Vienīgais, no pagasta tāpat tak jābrauc uz Gulbeni, lai sociālajos visus pienākošos pabalstus saņemtu. Un kāpēc tad nevar visu pie reizes izdarīt? Nokārtoju dzimšanu/miršanu, tad uz sociālajiem, tad uz banku! Visa diena gan beigta, bet papīri nokārtoti! A līdz šim: vienu dienu taisies uz pagastu (ja patīk, tortīti meitenēm paķer), nokārto lietas. Tad štuko, kad uz Gulbeni šaut-atkal meklē mašīnu, ģērbies, taisies. Nu nezinu. Es no praktiskā viedokļa, ne politiskā.
Vidēji gadā katrā pagastā vairāk par 20 nomirst, kādi pacsmit piedzimst, 2-3 laulības (avīzes vajag lasīt statistikai).

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 21:26

Uh, kā nu tagad te visas ņemas. Laikam jau uzkāpts uz kādas sāpīgas varžacs, ka pat vārna vārnai sāk ...

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 19:36

Vietējās ziņas