Novada domes deputāti kritiski izvērtē projektus 16

Atsakās no Stāmerienas sporta halles par 1,2 miljoniem latu, cels mazāku
Jau pirms ceturtdienas domes sēdes Gulbenes novada deputātiem bija skaidrs - no lēmuma par Stāmerienas sporta halli būs atkarīgs pārējo salīdzinoši lētāko projektu liktenis. Iepirkuma procedūras rezultātā izrādījās, ka šo projektu realizācijai vajadzēs vairāk naudas, nekā bija plānots. Trūka 330 tūkstošu latu.

Stāmerienas deputāti piekāpjas Ar deputātu balsu vairākumu tika atcelta ideja par 1,2 miljonus latu vērtās sporta halles būvniecību Stāmerienā līdzās pamatskolai. Taču tas nenozīmē, ka projekts vispār netiks realizēts. Deputāti balsojot vienojās, ka ne vēlāk kā līdz 20.aprīlim domē jāizskata un jāakceptē cits - salīdzinoši lētāks - halles projekts, lai tā pieteikumu un aptuveno izdevumu tāmi izvērtēšanai Lauku atbalsta dienestā iesniegtu līdz 26.aprīlim. Paredzams, ka šā projekta gaitā Stāmerienā ar Eiropas Lauksaimniecības fonda finansiālo atbalstu varēs uzbūvēt sporta halli un izveidot centrālapkuri pamatskolas ēkā.

 

Pret šādu sēdes lēmuma formulējumu balsoja deputāte Ilze Mezīte, atturējās - deputāti Intars Liepiņš un Dzintars Poļaks. Par dārgā halles projekta atcelšanu, to aizstājot ar lētāku, nobalsoja visi pārējie domes deputāti, izņemot Aldu Alberti, kura domes sēdē nepiedalījās, un Normundu Audzišu, kurš nokavēja domes sēdes sākumu.

 

Debatēs deputāts Nikolajs Stepanovs pauda, ka ir jau tagad jāapzinās, cik lielu summu varēs atvēlēt Sporta halles un pamatskolas apkures sistēmas būvniecībai Stāmerienā. Tomēr šajā domes sēdē tāmes griesti vēl netika konkretizēti.

 

Pārskata arī citus projektus

Balsojot deputāti vienojās pārskatīt Galgauskas sporta zāles projektu. Tika nolemts tālāk virzīt projektu 206,2 tūkstošu latu apmērā, pretendējot uz Eiropas Lauksaimniecības fonda finanšu atbalstu 90 procentu apmērā. Pašvaldības līdzfinansējuma daļā, kas ir 20,6 tūkstoši latu, tiek ieguldīta Galgauskas pamatskolai privāti dāvinātā nauda. Deputāts Guntis Blūms uzsvēra, ka faktiski šajā projektā no novada domes budžeta tiks ieguldīti tikai 1600 lati.

 

Deputāti nobalsoja par trīs ceļu rekonstrukcijas projektu pārskatīšanu, samazinot izdevumu tāmes.
Lejasciema ielu rekonstrukcija tālāk tiek virzīta ar attiecināmajām izmaksām 18,4 tūkstošu latu apmērā. Tāds pats lēmums tika pieņemts par Daukstu ceļa veikals - Augstsalnieki rekonstrukciju, kuru tagad plānots realizēt par 65,6 tūkstošiem latu. Tirzas pagasta ceļu skola - Dārtiņi rekonstrukcija izmaksās 102,5 tūkstošus latu. Visi šie projektu pretendēt uz Eiropas Lauksaimniecības fonda atbalstu 90 procentu apjomā.

 

Deputāti balsojot vienojās apturēt ieceri par Druvienas ceļa Pērle - Aldari - Aizvēji - Ziemeļi un Litenes ceļa Kordona - Sils - Silmalas rekonstrukciju.

 

Aizņemsies naudu trīs projektiem

Deputāti nobalsoja par naudas aizņemšanos no Valsts kases: uz gadu Stāmerienas ceļu rekonstrukcijas projekta realizācijai - 96,1 tūkstoti latu; uz pieciem gadiem Lizuma sporta un atpūtas teritorijas labiekārtošanai - 130,7 tūkstošu latu; uz pieciem gadiem Līgo pagasta aktīvās atpūtas teritorijas labiekārtošanai - 37,9 tūkstošus latu. Šie projekti, kas 90 procentu apmērā saņem Eiropas Lauksaimniecības fonda atbalstu, jau ir īstenošanas stadijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

jāsaved vienreiz gubīšu parks kārtībā tā tak ir Gulbenes seja .

pirms 10 gadiem, 2011.03.29 14:31

pilnībā piekrītu nu.Bet deputāti ka rubeņi riesta laikā noreibuši no savas varas apziņas.Diez vai sagaidīsim normālu attieksmi.

pirms 10 gadiem, 2011.03.29 14:11

Nu

Ja grib komentēt, tad kaut kas ir jāzin. Gulbenes ielu rekonstrukcija turpinās pirms vairākiem gadiem "vecās"domes izstrādātā projekta ietvaros par Eiropas naudu un pašvaldības līdzfinansējumu. Tas ir policentriskais projekts, kurā tika iekļautas 17 Latvijas pilsētas,arī Gulbene.

Piekrītu, ka ir neprāts celt tik lielu un dārgu sporta Halli Stāmerienā. Novada centrs ir pietiekami tuvu, lai labākie sportisti varētu trenēties pilsētā. Brīvā laika pavadīšanai nav vajadzīga tāda apjoma sporta objekts. Bez tam, ja ir vēlme sportot, tad var atrast citas iespējas.

Būtu tikai loģiski, ja šo naudu izlietotu un pabeigtu ģimnāzijas un vidusskolas piebūvi, kas nepieciešama daudziem novada bērniem,kas tur mācīsies arī turpmākos gadu desmitus.

pirms 10 gadiem, 2011.03.29 13:14

ups

Pilsētas ielas ir jāsaved kārtībā, Gulbe ir novada centrs...

pirms 10 gadiem, 2011.03.29 12:55

Tante

Jā ,uz labo dārgo sporta halli Gulbenes vidusskolas skolniekus vedīs ar ORAnžajiem autobusiem- Strāmeriena tak nav tālu:)Bet prieks,ka ceļus kautkur lāpīs,nez kāds tad plānots tas ceļš piemēram Daukstu zemes drebsteklis-taps par asfaltu???

pirms 10 gadiem, 2011.03.29 12:18

kas saka, ka laukos aptur ceļu rekonstrukciju?

Deputāti balsojot vienojās apturēt ieceri par Druvienas ceļa Pērle - Aldari - Aizvēji - Ziemeļi un Litenes ceļa Kordona - Sils - Silmalas rekonstrukciju.

kas saka, ka laukos aptur ceļu rekonstrukciju? Izlasi rakstīto!!!

pirms 10 gadiem, 2011.03.28 16:53

Miusu meiļie daputāti uz soleņa sasēduš,i ne tur i ne šur pilna diersa skarardzeņ.....

pirms 10 gadiem, 2011.03.28 14:22

Fans

Un pēc 5 gadiem domās par Stāmerienas skolas slēgšanu!

pirms 10 gadiem, 2011.03.28 14:01

lauķis

Kāpēc laukos ceļu rekonstrukciju apturat, bet pilsētā ne?????? Ar ko pilsēta labāka par laukiem?????

pirms 10 gadiem, 2011.03.28 13:02

Gulbis

Atbalstu halli, ja tā būs tik pat liela un izmaksās tik pat, cik halle Galgauskā. Un pārējam miljonam var atrast labāku izlietojumu.

pirms 10 gadiem, 2011.03.28 11:03

Jānis

Vai skolai ir pilnībā visa materiāli tehniskā bāze mācību programmu apguvei, lai tajā laikā būvētu sporta halli? Cik izmaksās halles uzturēšana? VAI IR PADOMĀTS PAR SPORTA HALLES LIETDERĪGU NOSLOGOJUMU?

pirms 10 gadiem, 2011.03.28 10:56

Vietējās ziņas