Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Novada domes izpilddirektoru uz laiku atstādina no amata (papildināts) 49

Uz izmeklēšanas laiku no amata ir atstādināts Gulbenes novada domes izpilddirektors Māris Danieks. To "Dzirkstelei" apstiprina novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa.

"Dzirkstele" jau rakstīja, ka otrdien Gulbenes novada domē ieradās pārstāvji no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB). S.Daudziņa skaidroja, ka pārbaude notika sakarā ar Gulbenes kultūras centra renovāciju. Tika pratināti novada domes darbinieki.


Savukārt Gulbenes 11.kanāls ceturtdien ziņoja, ka KNAB uz laiku aizturēja novada domes izpilddirektoru Māri Danieku, kurš ceturtdien vakarā bija jau atbrīvots, kā arī SIA "RCI" pārstāvi Sandi Brekti. KNAB veicis pārbaudi ne tikai novada domē, bet arī citās vietās. Pārbaude esot ilgusi gandrīz līdz pusnaktij.


"Dzirkstele" vaicāja S.Daudziņai, kas pildīs M.Danieka darba pienākums šajā laikā, viņa norāda, ka tas būs noteikts ar atsevišķu rīkojumu. "Nav arī zināms, cik ilgi noritēs izmeklēšana," saka S.Daudziņa.


Ar M.Danieku "Dzirkstelei" neizdevās sazināties.

 

Veic krāpnieciskas darbības par vairāk nekā 7000 latiem

KNAB sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Karlsberga piektdienas vakarā "Dzirksteli" informē, ka KNAB kriminālprocesa ietvaros 17.maijā aizturēja Gulbenes novada pašvaldības amatpersonu un kādu komercuzņēmuma valdes locekli par pretlikumīgu un krāpniecisku darbību veikšanu saistībā ar pašvaldības iepirkumu.


Patlaban KNAB rīcībā esošo pierādījumu kopums liecina, ka Gulbenes novada amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli un pildot amata pienākumus un, būdams komercuzņēmuma valdes loceklis, ilgā laika posmā, grupā pēc iepriekšējas vienošanās ar divu komercuzņēmumu amatpersonām, saistībā ar Gulbenes pašvaldības iepirkumu veica krāpnieciskas un citas pretlikumīgas darbības, radot zaudējumus valstij vismaz 7218 latu apmērā.


Uzskatot, ka iegūti pietiekami pierādījumi, KNAB izmeklētājs pašvaldības amatpersonu un komercuzņēmuma valdes locekli atzina par aizdomās turētajiem noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā, kas paredzēts Krimināllikuma 177.panta otrajā daļā par krāpšanu, ja tā izdarīta atkārtoti vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par to soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem vai ar mantas konfiskāciju, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām.

 

Apsūdzība uzrādīta arī pēc 275.panta (dokumenta, zīmoga un spiedoga viltošana un viltota dokumenta, zīmoga un spiedoga realizēšana un izmantošana) otrās daļas - par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti vai mantkārīgā nolūkā vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja tās radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm. Par to soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām.


Patlaban kā drošības līdzeklis aizdomās turētajiem ir noteikts aizliegums tuvoties noteiktām personām, turklāt pašvaldības amatpersonai - arī aizliegums pildīt amata pienākumus pašvaldībā.

 

Pievieno komentāru

Komentāri 49

karla

Nekustamie īpašumi viņam ir gan, bet nekas sevišķs. arī viņa sievai un sievas vecākiem nekādi slēptie īpašumi nepieder. Sievas vecākiem tā māja jau ir sen, ar Māri tam nekāda sakara.

pirms 9 gadiem, 2011.05.24 12:12

to karla

Paskaties jebkuram, kas ar valsts iestādi saistīts, nebūs baigie īpašumi, nejau par velti deputātu sievas ir vienas no bagātākajām sievietēm Latvijā. Turklāt Māris dzīvo ar sievas vecākiem, sievas vecāku mājās, tāpēc viņam neuzrādās kaut kādi nekustamie īpašumi.

pirms 9 gadiem, 2011.05.24 10:31

karla

Kaut kāds murgs, ne viņš zaga, ne viņam vajadzēja. Ne arī viņš superšiki dzīvo. Ieejiet Vid lapā, tur amatpersonu deklarācijas visiem kā uz delnas pieejamas. Nesen arī Dzirkstelē vissi īpašumi un algas bija sarakstītas. Godīgāku cilvēku par Māri man nav gadījies savā dzīvē vēl sastapt. Viņš taču pret visām nelikumībām. Kādam atteica pa netīriem ceļiem naudiņu iegūt, un tā arī viņu par niekiem iegāza. Es tai visai šļurai neticu lai vai ko te visi bļautu.

pirms 9 gadiem, 2011.05.24 09:21

zinātkārais

Kā jūs domājiet, kas tad īsti ir stučītāji, kam no tā vislielākais labums...

pirms 9 gadiem, 2011.05.24 09:10

to Mii

Loģiski ka nebeigsies,zags tāpatās, nebūsim naivi!!!

pirms 9 gadiem, 2011.05.23 19:47

to Mii

protams salīdzinājumam ---vienā otrā vietā gadiem ,iespējams ,zaga dažādos iespējamos veidos,manuprāt ,lielāKAS summa un KNABS par to nereaģēja,kaut arī zināja,,,,bet te ir jābrīnas par tik mazu pāridarījumu salīdzinājumam,,,,,,,

pirms 9 gadiem, 2011.05.23 14:58

tak kādas muļķības jūs te gvelžat, visi novada iepirkumi izstrādāti tā lai var piedalīties tikai dažas firmas Rubate Būvnieks RCI... ja šamie atsakās tad nolikumus pamaina tā lai arī kāds cits vispār iekļaujas iekšā, tikko sū... biatlona trases iepirkums par sū... 12 tūksošiem a prasības it kā objekts par pus miljonu būtu, papīru kalns uz 100lapām, bankas garantija sū.. 500ls vērtībā tikai banka par izskatīšanu vien 80Ls noplēš... sviests kaut kāds un tādu domi mēs ar saviem nodokļiem barojam...

pirms 9 gadiem, 2011.05.23 14:58

Mii

Beidzot kads ir dabujis pec nopelniem,varbut tad beidzot beigsies ta zagsana un skas visu normali taisit un stradat!?jus te raxtat ka tie ir niek 7000 nu tad moz sametamies un saziedojam viniem lai nav sudu,lai jau turpina musu naudu izsaimniekot un mes ka mulki staradasim un maksasim nodoklus,lai jau citiem tiktu ko kabata iebazt!!!
laikam jau viniem nabagiem par mazu aldzinas bija ka jazog bij?????

pirms 9 gadiem, 2011.05.23 12:31

@

Vajg pameklēt, kas notika 3 gadus atpakaļ,kad pagastos RCI strādāja

pirms 9 gadiem, 2011.05.23 12:12

Jūūū, visi domnieki un pārvaldnieki noraustījušies. Nezinu, man būtu vienalga, lai jau zog, ja būtu kā Lembergs - zaga kā trakais, bet pilsēta super, a Gulbenē - zog un par visu nošpļaujas, tikai kā tuvojas vēlēšanas, tad kaut ko uzpucē - kauns!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.05.23 10:41

Vilis

7 tūkstoši tikai kultūras namā,bet objektu un projektu ir bijis daudz,gan arī pārējos pieskaitīs!

pirms 9 gadiem, 2011.05.23 10:01

asara

šitādu šmuci štrunta 7 tūkstošu dēļ...

pirms 9 gadiem, 2011.05.22 21:54

Rembo

Nekādi pretrunīgi komentāri te nav. Tu vienkārši nesaproti jokus,jo daudzi komentāros ironizē-tas nozīmē-priecājas cilvēki,ka arī Gulbenē sāk kustināt zagļus.

pirms 9 gadiem, 2011.05.22 20:11

domugrauds

Cik pretrunīgi komentāri-tā arī nevar saprast,labi,ka zaga,vai žēl,ka noķēra?????Bet vienreiz tak jāsāk attīrīšanās,un kādam ir jābūt pirmajam.Neraudiet,viss kas notiek,notiek uz labu-ja nebūs vainīgs attaisnos,ja būs,tad sēdēs gaišākas nākotnes vārdā.

pirms 9 gadiem, 2011.05.22 19:37

nāra

lai KNABS skatās ko šie tur Rīgā izsaimnieko miljonus, bet tur tak nevienam neko nevar padarīt. ko tad te mazajā Gulbenē karot , ļoti labi, ka visi projekti tiek mūsu pašu uzņēmumiem, pašu strādniekiem vismaz darba iespējas kautkādas, nav Gulbeniešu ģimenēm badā jānomirst. vismaz dažām ģimenēm, lai gan mūsu valstī jau tauta mazsvarīga, valstij pof. lai kaut visi badā nomirst...

pirms 9 gadiem, 2011.05.22 14:16

suna raudas

Tagad galvenais-pieplakt pie zemes un neelpot,ka ari nekustinat kajas,lai pec smakas neatrod!

pirms 9 gadiem, 2011.05.22 14:11

KNAB teju tūlīt pārcelsies uz Gulbeni. Varēs izknābāt visu domi un visus! Very, very uncool. :\

pirms 9 gadiem, 2011.05.21 23:09

Pāķis

Veiksmi Knabam!.... pārāk zaļi visi tie ierēdņi dzīvo!

pirms 9 gadiem, 2011.05.21 21:10

nu,,,,,,

manuprāt ---tā ir pārāk niecīga summa ,lai vispār KNABS tērētu savus tik pieticīgos resursus,labāk pameklējuši pie kaimiņiem ---tur ,iespējams,būtu daudz ,daudz gardāks kumoss!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.05.21 07:09

es

MAN GAN POFIG -NE MANA NAUDA . NEMĀCĒJA BĀZT KABATĀS LAI NEUZĶER LAI NEBĀŽ - MĀK - LŪDZU KAUT VISU.

pirms 9 gadiem, 2011.05.21 02:02

Vietējās ziņas