Novadā gripas slimnieku pagaidām nav 3

Pirms nedēļas Slimību profilakses un kontroles centrs informēja par gripas epidēmijas sākumu. Par laimi, Gulbenes novadā pagaidām nav neviena gripas slimnieka.

“Lai gan ir bijušas aizdomas par saslimšanu ar gripu, tās nav apstiprinājušās, veicot eksprestestus. Šobrīd ir izplatīta vīrusu saslimšana, tāpēc mediķiem darba ir daudz arī bez gripas. Vislabākā aizsardzība pret gripu un tās izraisītām komplikācijām ir vakcinācija. Ņemot vērā, ka imunitāte izveidojas 14 dienu laikā pēc potēšanas un gripas izplatība ilgst vairākus mēnešus, nav par vēlu vakcinēties arī tagad – epidēmijas laikā,” informē Gulbenes slimnīcas galvenā ārste Ilze Ābrāma.

Epidēmijas laikā no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksātas ģimenes ārstu mājas vizītes pie gripas slimniekiem, tāpēc par vizīti ir jāmaksā tikai valstī noteiktā pacienta iemaksa – 2,85 eiro. Infektologi uzsver, ka gripas slimnieks ir “lipīgs” pat 24 stundas, pirms parādās saslimšanai raksturīgi simptomi.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Kā nav gripas?

Šonedēļ gribēju pieteikt vizīti pie ģimenes ārsta, sapratu, ka tā ir neiespējamā misija. Ārsta prakses darbiniece atbildēja, ka novadā plosās gripa, šonedēļ pieraksts viss pilns un ātrākais laiks pieteikties pie ģimenes ārsta ir tikai uz nākošās nedēļas beigām. KĀ NAV GRIPAS?

pirms 2 gadiem, 2019.01.23 14:16

vai cik jauki

Tikpat patiess apgalvojums kā ,ka PSRS seksa nav.

pirms 2 gadiem, 2019.01.28 08:10

Vietējās ziņas