Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Novadā iecerēts vēl viens briežudārzs

Kalnienā iežogotā teritorijā plāno gan zivjaudzētavu, gan ganības briežiem
Ar briežudārza izveides pieteikumu novembrī Gulbenes novada būvvaldē klajā nākusi SIA "Rudupji". Gulbenes novadā līdz šim jau izveidoti citiem īpašniekiem piederoši divi briežudārzi - "Mežsētas" Stradu pagastā un "Silmalas" Litenes pagastā. Paredzams, ka jaunais "Rudupju" briežudārzs tiks veidots Stāmerienas pagasta Kalnienā. "Dzirkstele" to uzzināja būvvaldē. Galvenā arhitekte Daila Putniņa pastāstīja, ka šī būvniecības iecere ir turpinājums SIA "Vidzemes dīķi" jau labi iesāktajam.

Gaida Lauku atbalsta dienesta lēmumu "Iepriekš bija iecere par dīķiem, kuros tiks audzētas zivis. Tas jau daļēji īstenots. Dīķu apkārtni apdzīvos brieži. Iecere ir apjomīga. Visai teritorijai apkārt ir jāveido sēta. Visi šie projekti tiek realizēti, piesaistot Eiropas fondu līdzekļus," sacīja D.Putniņa.

 

SIA "Rudupji" un SIA "Vidzemes dīķi" ir iekļautas akvakultūras dzīvnieku audzētavu oficiālajā sarakstā. Abas atrodas Stāmerienā, un tās uzrauga Pārtikas un veterinārā dienesta Austrumvidzemes pārvalde. Abām firmām ir viens īpašnieks - Gints Bondars. Viņš "Dzirkstelei" apstiprina, ka briežudārza iecere ir saistīta zivjkopības projektu Kalnienā. Abi šie projekti ir savstarpēji saistīti. Briežudārza ieceri G.Bondars komentē tā: "Lauku atbalsta dienests izskata ieceri. Visu, kas vajadzīgs, no savas puses esmu izdarījis. Ir iesniegti visi vajadzīgie dokumenti, projekts. Tagad mēnesi jāgaida. Ja mūs atbalstīs, uzsāksim celtniecību." G.Bondars apstiprina, ka projekta realizācijai cer piesaistīt Eiropas fondu līdzekļus. Ja projekts tiks atbalstīts, jau 1.jūlijā ir jāpabeidz būvdarbi briežudārza izveidei.

 

Tiek veidota skaista ainava

"Dzirkstele" jau rakstīja, ka SIA "Vidzemes dīķi" Stāmerienā jau izveidojusi dīķus. Izrakto dīķu vietā agrāk bija purvains mežs, kur koki tikai nīkuļoja, tāpēc visās zemākajās vietās tagad ir dīķi. Mazākie no tiem aizņem 0, 3 hektārus. Lielākoties dīķi ir atsevišķi, bet dažus iecerēts savienot. Ap tiem tiek izveidota skaista ainava ar pakalniem. Saskaņā ar plānoto tuvumā nolemts stādīt tikai un vienīgi skujkokus, jo tiekot uzskatīts, ka lapu koki zivīm nav veselīgi. Apgūstamā zemes platība ir kopumā 166 hektāri. Dīķi, kas tiek radīti mākslīgi, rokot zemi, aizņem vairākus hektārus. Iegūtā zeme tiek izmantot pakalnu radīšanai. Plānotas arī ūdens attīrīšanas iekārtas, hidrobūves, slūžas, kā arī žogs, kas aptvers vairākus desmitus hektāru platību.

 

Gulbenes novada būvvaldē novembrī saņemti pavisam 14 jauni būvniecības pieteikumi. Tostarp arī no SIA "Vārpa" par Šķieneru bijušās sporta halles rekonstrukciju un pārveidi par Vidzemes reģiona uzņēmējdarbības atbalsta centru. Gulbenes novada dome pieteikusi bioloģisko notekūdeņu attīrīšanas iekārtu būvniecību Jaungulbenē, Gulbenes pilsētas stadiona tribīņu rekonstrukciju un nodegušas ēkas daļēju demontāžu Stāmerienas pagasta "Krustalīcēs".

 

Pavisam Gulbenes novada būvvalde 11 mēnešos ir saņēmusi 98 būvniecības pieteikumus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas