Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Novada jaunieši mācās dzīvot videi draudzīgāk

No 2015. gada aprīļa līdz decembrim Gulbenes novadā norisinājās projekts „Minies globāli”. Tā mērķis bija paaugstināt sabiedrības izpratni par samērīgu patēriņu, videi draudzīgu dzīvesveidu, eko un atbildīgu tūrismu, piedāvājot aktivitātes, kurās iespējams mācīties darot. Par to informē biedrības "Jumata" pārstāve Elīna Nagle.

"Projektā dažādās aktivitātēs tika popularizēts videi draudzīgs dzīvesveids - samērīga patēriņa darbnīcās jeb modes talkās vecie apģērbī  ieguva jaunu veidolu; pieredzējušu rokdarbnieču vadītās otrreizējās pārstrādes darbnīcās „otro dzīvi” ieguva dažādi priekšmeti; izzinošos velobraucienos uz attālākiem pagastiem bija iespējams ne tikai izkustināt kājas, iepazīt pagastus, bet arī attīrīt taku uz avotu un mācīties ieklausīties dabā kopā ar Agri Vanagu; vides ekspedīcijās pa upēm un mežiem tika tīrītas upes un sastapti interesanti cilvēki, piemēram, laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs, Kurzemes zālīšu meitenes un citi; Gulbenes, Alūksnes un Jaunpiebalgas jauniešu veidotas sociālās kampaņas," atklāj E. Nagle.

Viņa stāsta, ka aktivitātes notika ne tikai Gulbenē, bet arī vairākos novada pagastos, Jaunpiebalgā un Alūksnē. Vairākas aktivitātes notika Gulbenes novada svētku laikā Lejasciemā. Jauniešu veidotās sociālās kampaņas trīs mēnešus rotēja Gulbenes, Jaunpiebalgas un Alūksnes novadu sociālajos tīklos, kā arī jaunieši citiem jauniešiem vadīja nodarbības par videi draudzīgu dzīvesveidu.

"Paldies dalībniekiem un projekta sadarbības partneriem - Jaunpiebalgas bērnu un jauniešu iniciatīvu centram „Tagad”, Alūksnes bērnu un jauniešu centram „Pa GALMS”, biedrībai „Homo ecos:”, biedrībai “Humana People to Peolpe in Latvia”," saka E.Nagle.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas