Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Novada karogu var lietot tāpat kā valsts karogu

Par novada simbolikas zaimošanu paredz naudas sodu līdz 100 latiem
Gulbenes novada simbolikas - karoga un ģerboņa - lietošanu turpmāk regulēs pašvaldības saistošie noteikumi. Novada deputāti par tiem nobalsoja 27.janvāra domes sēdē. Dokuments stāsies spēkā pēc tā apstiprināšanas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa "Dzirkstelei" saka, ka vispirms plānots sarūpēt novada karogus izvietošanai pie pašvaldības iestāžu un pārvalžu ēkām pagastos. "Ja varētu atļauties, sāktu lietot novada karogu plašāk, bet tas maksā naudu," viņa bilst.  

Pašlaik novada karoga vairāki eksemplāri ir tikai pašvaldībai - viens ar roku izšūtais, kas glabājas domes priekšsēdētājas kabinetā, otrs, kas plīvo domes administratīvās ēkas mastā, kā arī vēl pāris eksemplāru.

 

Novada karogs arī pie privātmājām?

Deputāti arī pieļauj, ka Gulbenes pašvaldības iedzīvotāji, būdami sava novada patrioti, arī varētu ar laiku sarūpēt savā īpašumā novada karogu. Gulbenes pilsētas sabiedriskās kārtības sargs Mārtiņš Didrihsons - Linards - Nuka "Dzirkstelei" no prakses saka, ka diezin vai tik drīz vēl varētu gaidīt iedzīvotāju ieinteresētību. Viņaprāt, pagaidām esot problēmas jau ar valsts karoga izvietošanu pie privātmāju fasādēm valsts svētkos un atceres dienās.

 

S.Daudziņa saka, ka ar laiku varētu pasūtīt izgatavošanai lielāku skaitu eksemplāru, lai interesenti varētu veikalā iegādāties novada karogu.

 

"Tas būtu ideālajā varinatā. Ja būs interese, tad ražos un arī pārdos," viņa uzskata. Būtiski ievērot tā oficiālos standartizmērus, krāsu attiecības.

 

Noteikumi paredz, ka gulbenieši pēc brīvas gribas pie savām ēkām novada karogu var izlikt valsts svētkos un atceres dienās kopā ar Latvijas valsts karogu tam labajā pusē, skatoties virzienā pret ēkas fasādi, Gulbenes novada domes izsludinātajos publiskajos pasākumos, tautas, reliģiskajos un ģimenes svētkos, atceres dienās un citos gadījumos, garantējot tam cieņu. Sēru dienās karogs lietojams tādā kārtībā, kāda noteikta Latvijas valsts karoga lietošanai.

 

Novada karogu aizliegts lietot pie ēkām, kuras ir avārijas stāvoklī, kurās tiek veikts kapitālais remonts, kurām tiek remontēta fasāde. Tāpat tam nav vieta pie saimniecības ēkām, nesakoptās teritorijās, kā arī, ja karogs ir bojāts, nekvalitatīvi izgatavots vai izbalējis.

 

Novada karogu un ģerboni iedzīvotājiem atļauts lietot nekomerciāli dekoratīvos nolūkos, arī, piemēram, personiskām vajadzībām, mācību nolūkos, bibliotēkās, muzejos un arhīvos, kā arī informatīviem mērķiem, piemēram, veidojot tādu aktuālo notikumu apskatu, kurā izmantota simbolika.

 

Arī saskaņots maksas pakalpojums

Komerciāli novada simboliku izmantot drīkst tikai ar Gulbenes novada licencēšanas komisijas atļauju. Standartus un kvalitātes prasības priekšmetiem, uz kuriem drīkst atveidot novada simboliku un tās elementus, nosaka komisija kopīgi ar Gulbenes novada būvvaldes arhitektu.

 

Karoga un ģerboņa attēlus komerciālos nolūkos drīkst lietot, tikai saņemot domes atļauju, par ko ir jāmaksā pašvaldības nodeva. Novada un pilsētas simbolikas izmantošana reklāmā, preču zīmēs, suvenīru ražošanai vai citiem mērķiem līdz 100 eksemplāriem maksā 7 latus, virs 100 eksemplāriem - 15 latus. Nodevas maksātājs ir fiziska vai juridiska persona, kura izmanto pašvaldības simboliku.

 

Šo saistošo noteikumi izpildi kontrolēs administratīvo pārkāpumu protokolus būs tiesīgi rakstīt Valsts policijas darbinieki un Gulbenes pilsētas pārvaldes sabiedriskās kārtības sargs.

 

Par Gulbenes novada simbolikas vai tās elementu izmantošanu komerciāliem mērķiem bez saskaņojuma varēs izteikt brīdinājumu vai noteikt naudas sodu fiziskajām personām līdz 20 latiem, bet juridiskajām personām - līdz 100 latiem.

 

Par Gulbenes novada simbolikas necieņas izrādīšanu vai simbolikas zaimošanu paredzēts naudas sods fiziskajām personām līdz 50 latiem, bet juridiskajām personām - līdz 100 latiem. Par šīs simbolikas lietošanas noteikumu pārkāpšanu varēs noteikt naudas sodu fiziskajām personām līdz 40 latiem, bet juridiskajām personām - līdz 80 latiem.

 

Gulbenes novada karogā ir divas vienāda platuma horizontālas joslasm, augšējā ir sudraba, apakšējā - zaļā krāsā. Centrā attēlots novada ģerbonis. Karogs ir divpusējs. Gulbenes novada ģerboņa vairogs ir sarkans lauks, kurā peld trīs sudraba gulbji.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas