Novada nelegālajās atkritumu izgāztuvēs iedarbojas brīdinājums par videonovērošanu 5

Vairākās Gulbenes novada nelegālajās atkritumu bēršanas vietās situācija mainījusies, kopš tur rudenī pašvaldība izvietojusi brīdinājuma zīmes ar norādi, ka tiek veikta videonovērošana.

“Piemēram, Rankas pagastā stāvlaukums pie Gaujas tilta pēc sakopšanas tagad tā arī tiek uzturēts labā kārtībā. Kopā ar pašvaldības policiju tur uzlikām videonovērošanas kameras. Efekts ir. Mēs iedarbojamies uz cilvēku sirdsapziņu,” “Dzirkstelei” saka pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļas speciālists Jānis Šmoteks.

Brīdinājuma zīmes izvietotas arī Velēnas kapos pie šķiroto atkritumu konteineriem, stāvlaukumā pie Tirzas tilta Gulbenes- Smiltenes šosejas malā, piepilsētā ceļa malā Balvu virzienā, Gulbenē - Emzes parkā divās vietās, Spārītes parkā pie mazdārziņiem, Zvaigžņu ielā pie dalīto atkritumu konteineriem, Dzirnavu ielā mežmalā pret jaunajiem kapiem.

J.Šmoteks stāsta, ka, piemēram, ar videonovērošanas palīdzību pašvaldības policija ir konstatējusi atkritumu izmetējus stāvlaukumā pie Tirzas tilta. Bijuši sastādīti administratīvo pārkāpumu protokoli, vainīgie saukti uz pārrunām.

“Emzes parkā vairs nemēslo, Balvu ceļa malā – tāpat. Iespējams, sākoties siltajam laikam, situācija var mainīties. Var izveidoties arī jaunas nelegālās atkritumu izbēršanas vietas. Sekosim līdzi,” saka J.Šmoteks.

Viņš stāsta, ka pašvaldības policijai sarūpētas pārvietojamās novērošanas kameras, kādas parasti lietojot mednieki. Šāds aprīkojums, kura fiksētajiem attēliem esot ļoti laba izšķirtspēja, lieti noderot.

J.Šmoteks stāsta, ka viņš arī lietojot Valsts vides dienesta mobilo aplikāciju “Vides SOS”, kur var operatīvi uzzināt informāciju par piemēslotajām vietām novadā, lai operatīvi reaģētu.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

......

Dzirkstele jums kauna nav ņemt ārā ŗakstus es tulit zvanu BEZ TABU

pirms gada, 2019.02.15 14:13

Saule

Pēc rallija Sarma ļoti daudz grāvmalās izmestu atkritumu maisiņu :(:(

pirms gada, 2019.02.15 18:17

mtx

es domāju to būtu jāsakopj organizatoriem....
jo kā plēst 10 ādas par biļetēm tā uzreiz klāt ,bet kad viss jāsakopj tā čušs

pirms gada, 2019.02.15 20:18

ilb

Kā vienmēr.... organizatori vainīgi, ka apmeklētāji maisiņus izmētājuši... tāda nu mums tā kultūra, ka neprotam aiz sevis sakopt... Jā, jā, nāks Lielās Talkas talcinieku un visu savāks... :(

pirms gada, 2019.02.16 12:41

dfg7777

Organizatoriem jāsavāc tāpēc,ka cilvēki ir nekūltulāri un paši piemēslo?

pirms gada, 2019.02.17 20:15

Vietējās ziņas