Novadā pārskatīs tarifu metodiku 3

Nākamgad būtisks izmaksu kāpums paredzams pagastos, kur ūdenssaimniecības pakalpojumus nodrošina Gulbenes novada pašvaldība.

Domes speciālisti gatavojas pārstrādāt tarifu aprēķināšanas metodiku saskaņā ar jaunākajiem valstī spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem. Par to vakar novada domes sēdē klātesošos informēja domes Finanšu un ekonomikas nodaļas vadītāja Lienīte Reinsone.

Jau šajā domes sēdē bija paredzēts balsot par lielākiem ūdenssaimniecības tarifiem Šķieneros (ūdensapgāde - 1,05 eiro par kubikmetru bez PVN tagadējo 0,97 eiro vietā, kanalizācija - 1,14 eiro par kubikmetru bez PVN tagadējo 1,07 eiro vietā). Tomēr visi deputāti nobalsoja “pret”. Tam bija divi iemesli. Pirmkārt, nākamgad tā vai citādi tarifi kļūs vēl lielāki. Otrkārt, deputāts Andis Caunītis (“Vienotība”) neatbalstīja Šķieneru ūdenssaimniecības pakalpojumu nodrošināšanas uzticēšanu Stradu pagasta pārvaldei, jo uzskata – tas jādara SIA “Alba” (par ko jau sen bija parakstījusies kādreizējā Stradu pagasta padome). Diskusija ieilga, taču finālā A.Caunīša argumentiem bija savi atbalstītāji starp “Vienotības” un “Reģionu alianses” deputātiem un šoreiz viņi svinēja uzvaru. Tomēr jau tuvākajā laikā deputāti būs spiesti atgriezties pie neizlemtā jautājuma.

Deputāts Gunārs Ciglis pauda - faktiski ir runa par to, ka tagad Šķieneros lietotāji ūdeni un kanalizācijas pakalpojumus saņems gandrīz vai par brīvu. L.Reinsone uzsvēra, ka jautājums “stāv asi”: “Dodam ūdeni vai slēdzam krānus.” Faktiski jau kopš 1.oktobra ūdenssaimniecības pakalpojumus pilnā apmērā visām lietotāju grupām Šķieneros nodrošina Stradu pagasta pārvalde, kā to uzsvēra tās vadītājs Juris Duļbinskis.

Novada domes priekšsēdētājs Andris Vējiņš informēja, ka notiek sarunas ar SIA “Alba”, kura sola sagatavot rakstisku savu skatījumu uz esošo situāciju Šķieneros. Domes vecākā juriste Inta Bindre skaidroja, ka Šķieneros ir problēma – lai klienti varētu pieslēgties pilsētas ūdensvadam, ir jābūvē pievadi, turklāt iedzīvotāji uzskata, ka šīs izmaksas 100 procentu apmērā jāapmaksā pašvaldībai. Tas neesot iespējams. Pašvaldība šādu būvdarbu tāmi var apmaksāt tikai daļēji. Tātad jāmaksā būs arī iedzīvotājiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

;|

Paldies,katra šāda informācija liek ar vien nopietnāk apsvērt pārvākšanos uz citu valsti, ienākumi netiek līdzi izdevumiem, dzīves līmenis krītas, nākotne kāda?! Nav iespējams uzturēt divas paaudzes gan veco(.ps. ja pensijas ir smieklīgas),gan jauno.

pirms 3 gadiem, 2017.10.31 11:05

itāļi, itālieši un romieši

"Pisnesmeņi" no šmalbas

pirms 3 gadiem, 2017.10.31 11:36

Nezinītis

Valstī spēkā 2008.gada MK Noteikumi Nr.2013. Vai tad Gulbenes novadam savi noteikumi, pēc kuriem aprēķina ūdens patēriņa apmaksu???

pirms 3 gadiem, 2017.10.31 13:04

Vietējās ziņas