Novadā plāno veidot jauniešu domi

Līdz aprīlim Gulbenes novada jaunieši plāno izpētīt Latvijas pašvaldību pieredzi jauniešu domes veidošanā un darbībā, lai lemtu par iespējām un nepieciešamību šādu domi veidot arī Gulbenes novadā. Par to Nacionālo ziņu aģentūru LETA informē Gulbenes novada domes jaunatnes lietu speciāliste Liene Dembovska.

Viņa stāsta, ka jauniešu domes izveides iecere tapusi demokrātijas projektā "Youth: Your Voice", kurā jaunieši no Latvijas, Norvēģijas un Islandes dalās pieredzē par jauniešu līdzdalību.

"Sākumā ir jāiepazīst citu Latvijas pašvaldību pieredze, jāsaprot, kādas funkcijas jauniešu dome varētu veikt un vai tai vispār būtu atsaucība no pašu bērnu un jauniešu puses. Negribam veidot domi tikai ķeksīša pēc," atzīst L.Dembovska, norādot, ka jau līdz šim skolu vadītāji regulāri esot savstarpēji tikušies un informācijas apmaiņa jauniešu vidū notiekot.

Apsvērti tiekot dažādi jauniešu domes varianti, tostarp novada skolēnu dome, kas apvienotu vismaz divus skolēnus no katras pamatskolas un vidusskolas. Jaunieši diskutējot arī par jauniešu domi, iekļaujot novadniekus-studentus un vidusskolu absolventus, taču precīzāk par vecuma grupām, kas varētu līdzdarboties domes darbā, vēl neesot nolemts.

"Ja jauniešu dome vispār tiktu veidota, tad tai būtu aktīvi jāpārstāv jauniešu intereses novada pašvaldībā, sniedzot rekomendācijas un iesniegumus par visu, kas interesē bērnus un jauniešus," norāda speciāliste.

Lēmumu par to, vai veidot novada jauniešu domi, paredzēts pieņemt aprīļa sākumā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas