Novadā preses izdevumus pērn abonēja vairāk

Līdz decembrim “Latvijas Pastā” populārākais abonēšanas veids bijusi abonēšana pasta nodaļās, kur noformēti gandrīz 50 procenti no visiem abonementiem. Salīdzinot ar pagājušo gadu, palielinājies to preses izdevumu skaits, kas noformēti, izmantojot e-abonēšanas iespējas un abonēšanu pa tālruni. Par to informē “Latvijas Pasta” sabiedrisko attiecību speciāliste Eva Puriņa. “Latvijas Pasta” abonēšanas kampaņa notika līdz 28.decembrim. Salīdzinot ar pagājušo gadu, abonementu skaits palielinājies.

Gulbenes 1. pasta nodaļas vadītāja Sintija Galviņa-Gureviča stāsta, ka cilvēki vecumā ap četrdesmit gadiem mēdz vairāk izvēlēties e-abonēšanu, bet pārējie pastā abonē preses izdevumus. Vecāka gadagājuma cilvēki nāk uz vietas abonēt, jo trūkst prasmju izmantot datoru. Pēc vecuma sadalījuma līdzīgi abonē gan pirmspensijas cilvēki, gan pensionāri.


“Latvijas Pasta” sabiedrisko attiecību speciāliste min, ka nemainīga paliek klientu izvēle abonēt žurnālus. Līdz šim noformēti 70 procenti žurnālu abonementu, bet laikrakstu – 30 procenti.

Gulbenes 1. pasta nodaļā visvairāk abonē “Dzirksteli”, “Latvijas Avīzi”, “Ievas Padomu Avīzi”, “Ievu”, “Ievas Stāstus”, “Ievas Dārzu”. “Lielākoties cilvēki abonē pa vienam vai diviem preses izdevumiem. Gada beigās, kad ir atlaides, cilvēki pasūta vairākus izdevumus. Ir arī uzņēmumi vai saimniecības, kas uz gadu pasūta pat divdesmit izdevumus,” atklāj S.Galviņa-Gureviča.


“Latvijas Pastā” kopumā iespējams abonēt 705 preses izdevumus – latviešu un krievu valodā, kā arī ārzemēs izdotos. “Kad parādās kaut kas jauns, cilvēkiem patīk izmēģināt. Pērn parādījās “Ievas Padomu Avīze”. Cilvēki nopirka pirmo numuru, tas ieinteresēja viņus, tāpēc sāka abonēt un turpina to darīt. Lai operatoriem ir vieglāk, cilvēki atnāk ar savu iepriekšējo kvīti, kurā sarakstīti visi izdevumi un tiek pagarināts abonēšanas termiņš. Reti kāds atnāk un pasaka, ka kaut ko vairs nelasīs.”


Nodaļas vadītāja skaidro, ka abonētāju skaits ir liels. Kad “Latvijas Pasta” nodaļās ir “Laimīgās nedēļas” – atlaides, abonenti izmanto šo iespēju. Tās parasti ir oktobrī, novembrī un decembrī. Parasti šajā laikā ir daudz abonentu. Ir dienas, kad ir pat 160 abonenti dienā. Piemēram, uz 22.decembri reģistrēti 63 abonementu, uz 21.decembri – 89 abonementu, ieskaitot gan abonēšanu ar pastnieka starpniecību, gan pasta nodaļā.


“Gada nogalē, kad ir “Laimīgās nedēļas”, abonēt pārsvarā izvēlas uz gadu, bet ikdienā vairāk uz mēnesi. Ir aizņemtāki cilvēki, kam nav laika nākt uz pastu, viņi pasūta preses preses izdevumus uz trim vai sešiem mēnešiem,” saka S.Galviņa-Gureviča. “Pavasarī, kad atsākas dārza un sējas darbi, cilvēkiem mazāk atliek laiks, lai lasītu presi.”

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas