Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Novadā rindā uz dzīvokli ir 140 cilvēku 9

Gulbenes novadā šogad plānots pastiprināti pievērsties pašvaldības dzīvojamā fonda sakārtošanai, kā arī tiek apsvērta iespēja perspektīvā celt jaunas dzīvojamas mājas. To Gulbenes iedzīvotājiem publiskās tikšanās laikā 5.martā stāstīja novada pašvaldības priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs.

“Vajadzīgi maksātspējīgi iedzīvotāji,” “Dzirkstelei” šo uzstādījumu komentē Beļavas pagasta pārvaldes vadītājs Aivars Rakstiņš.

Ir trīs rindas uz dzīvokli
Gulbenes novada pašvaldībā rindā uz dzīvokli reģistrēti 140 šajā pašvaldībā deklarētie iedzīvotāji, kas pieder dažādām mazaizsargāto kategorijām. Novada Sociālā dienesta vadītājs Jānis Antaņevičs “Dzirkstelei” saka, ka šī lielā rinda uz dzīvokli sastāv no trim mazajām rindām, pirmajā ir no ieslodzījumu vietām iznākušie un bāreņi, otrajā – trūcīgās personas, trešajā – pārējie, kuri pieskaitāmi pašvaldības atbalstāmo personu lokam, kā arī tie, kuriem kaut kādu iemeslu dēļ ir nepieciešama dzīvokļa maiņa. Izīrējot dzīvokļus no sava fonda, pašvaldība rēķinās ar risku, ka īrnieki mēdz krāt īres un komunālo maksājumu parādus.

“Pašvaldībai ir brīvi dzīvokļi, taču tie vispirms ir jāsaved lietošanai derīgā stāvoklī. Šogad budžetā ir ieplānota nauda pašvaldības dzīvokļu remontam gan pilsētā, gan pagastos,” saka J.Antaņevičs.

Tajā pašā laikā nākoties domāt, vai varbūt tomēr izdevīgāk ir kādu tukšo pašvaldības ēku pārbūvēt par sociālo māju. Lieta tāda, ka pašvaldības dzīvojamā fondā ir arī tādi mājokļi un tādas ēkas, kuru sakārtošanai vajag ļoti lielus līdzekļus.

Spilgts piemērs ir pašvaldības dzīvojamā māja Gulbenē, Ozolu ielā 39. Tā šodien ir avārijas stāvoklī. Vairums dzīvokļu stāv tukši, taču atsevišķos dzīvokļos joprojām dzīvo cilvēki.

“Vēlamies šos dzīvokļus remontēt, māju sakārtot. Tikmēr tiem iemītniekiem, kuri tur vēl dzīvo, piedāvāsim citu dzīvojamo platību,” klāsta J.Antaņevičs.

“Šī ir ļoti arhitektoniski interesanta un skaista celtne, taču tā nav pat vietējās nozīmes kultūras piemineklis,” “Dzirkstelei” saka Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Vidzemes reģionālās nodaļas valsts inspektore Sarmīte Dundure.

Vēstures liecības ļauj atminēties, ka tieši šajā mājā 1935.gadā atradās stacijas viesnīca un I šķiras traktieris. Tagad šī ēka pieder pašvaldībai. Neviens dzīvoklis tajā nav privatizēts.

Pašvaldība ceļ mājas tikai Rīgā
J.Antaņevičs apšauba, ka novada pašvaldība tuvākajā laikā varētu ķerties pie dzīvojamo māju celtniecības. Viņaprāt, kaut kas tāds ir iespējams vienīgi Rīgā, nevis reģionos. Gulbenes novada domes plānošanas dokumentos jau sen ir iekļauta nepieciešamība celt pēc pašvaldības iniciatīvas celt dzīvojamās mājas Gulbenē un Lizumā, taču finansējuma tam nav.

“Piemēram, Stāmerienā ļoti ir vajadzīgi pašvaldības dzīvokļi. Ja būtu brīvi dzīvokļi, tie sen visi jau

būtu aizņemti. Taču dzīvojamais fonds, kas saņemts mantojumā no padomju laikiem, ir tik bēdīgā stāvoklī, ka pašvaldībai vieglāk ir vecās māja mājas nojaukt un vietā uzcelt jaunas. Pašlaik vienai ēkai, kurai daļa ir degusi, esam dabūjuši atļauju to nojaukt,” “Dzirkstelei” pauž Stāmerienas pagasta pārvaldes vadītājs Ainārs Brezinskis.

“Ārējā finansējuma nav nekāda un Valsts kase šādiem mērķiem līdz šim kredītus nedeva. Ja šajā jomā kaut kas mainīsies, tad droši vien dzīvojamo māju celtniecība varētu notikt,” “Dzirkstelei” saka novada domes teritorijas plānotāja Marta Mikolaja.

Esot raksturīga tendence, ka daļa iedzīvotāju gaida un cer, ka pašvaldība nodrošinās ar dzīvokļiem. Gulbenes novada pašvaldība šogad pašvaldības teritoriju un mājokļu apsaimniekošanai no sava budžeta ir paredzējusi 3,5 miljonus eiro. Taču šajā summā ir iekļauta arī ielu apgaismošana, ūdensapgāde, kanalizācija, siltumapgāde, pašvaldības teritoriju uzturēšana, atkritumu savākšana, kapu uzturēšana, komunālo pakalpojumu sniegšanu pagastu teritorijās, kā arī izdevumi, kas saistīti ar iepriekšējos gados uzsāktajiem Eiropas Savienības līdzfinansētajiem ūdenssaimniecības sakārtošanas projektiem 10 pagastos kopsummā par 737 980 eiro. Pašvaldības budžeta ekonomiskās darbības sadaļā būvniecībai novada dome atvēlējusi 78 636 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

r

.... pirmajā ir no ieslodzījumu vietām iznākušie..njā.....prioritātes.

pirms 5 gadiem, 2015.03.16 11:11

Principiālais valtis

izskatās, ka vecais komunists un čekas stukačs nikolajs stepanovs veido jaunu budžeta siliti no kuras atkal pārlikt (nozagt) novada un valsts budžeta naudu savās un pajoliņu kabatās

pirms 5 gadiem, 2015.03.16 12:25

ups

Dzīvo spetiņos dzīvokļos, izvietotas 5 satelītanetnas. Izskatās, ka nemaz nav tik trūcīgi, vai varbūt pabalsti ir paredzēti tādu ekstru iegādei ?

pirms 5 gadiem, 2015.03.16 14:12

Es

Nu izdevīgak ir nopirkt vienreiz satelītu, par kuru vairs pēc tam nav jāmaksā, nekā maksāt par LV televīziju katru mēnesi.

pirms 5 gadiem, 2015.03.16 16:02

Pagasts

Sadod dzīvokļus visiem ,kas skrien un prasa,bet jāmaksā taču arī ir gan apsaimniekošana,gan arī kopējam katlam malka jāgāda,kādēļ pārējiem ir jācieš,kad tas reiz beigsies?

pirms 5 gadiem, 2015.03.16 14:32

....

...hmmmm, kāpēc tad pārdod dzīvokļus, ja cilvēkiem nav kur dzīvot un ir rindas????
http://www.gulbene.lv/index.php/np/89-izsoles/8413-vst

pirms 5 gadiem, 2015.03.16 20:47

skola

Aizpildīt tukšas skolas Stradi, Jaungulbene

pirms 5 gadiem, 2015.03.17 08:14

Es

Ja aizpildīs tukšās skolas ,netiks naudiņa tik daudz no projektiņiem,jo cietumniekiem telpas ir jānodrošina ar eiroremontu-plastmasa logiem,lamināta ,cēlkoka grīdām,labu apgaismojumu,lai neapdraudētu viņu cilvēktiesības,

pirms 5 gadiem, 2015.03.17 08:28

sama.,samaa.,,,;-);-)

Hmm jaa ,taj maajaa tak dzivo toljiks,mama...

pirms 5 gadiem, 2015.03.17 11:20

Vietējās ziņas