Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Novadā savāc 318 parakstu; pagastos aktivitāte ir maza 29

Gulbenes novadā ir savākti 318 paraksti par krievu valodu kā otru valsts valodu. "Dzirksteli" informē Gulbenes novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Vita Kravale.

V.Kravale stāsta, ka pagastos aktivitāte nav bijusi liela, visvairāk parakstu - 261 - tika savākts pilsētā. Savukārt neviens paraksts netika savākts Beļavā, Lejasciemā un Līgo. Pa vienam parakstījās Druvienā, Rankā, Daukstēs, vairāk parakstu ir savākts Strados.


V.Kravale norāda, ka provizoriski ir savākts nepieciešamai skaits parakstu, tiek prognozēts, ka referendums varētu notiks februārī.


Centrālajā vēlēšanu komisijā līdz šim brīdim saņemta informācija par savāktiem 178 000 parakstu referendumam par krievu valodu kā otru valsts valodu. Pilnīgi skaidrs, cik parakstu savākts, būs zināms pēc apmēram četrām nedēļām, kad visi paraksti būs pārbaudīti.


Referendumā Satversmes grozījumi tiks pieņemti, ja par tiem nobalsos vairāk nekā puse balsstiesīgo vēlētāju, kuru skaits 11.Saeimas vēlēšanās bija 1 543 786, tātad par otras valsts valodas piešķiršanu referendumā būs jānobalso vismaz 771 893 vēlētājiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 29

WeewFoefslops

Ремонтируем квартиры сами

Ремонтируем квартиры сами

pirms 7 gadiem, 2012.12.06 03:41

RayjgfondXP

Бесплатно скачать фильмы
Бесплатно скачать фильмы

pirms 7 gadiem, 2012.07.30 16:16

Beidzot latvieši saprata....runāsim tagad divās valodās...krievu taču ir tik pat cik latviešu...ja ne vairāk!?!

pirms 8 gadiem, 2011.12.08 08:36

Mēs

krievs 04.12.2011. 19:13:29
Латыши, Вы вообще знаеете чего хотите? Мы то знаем! Русский во всём мире:)
-------------------------------------------------------------------------
uzliekam Jums Nikolaju!!!!

pirms 8 gadiem, 2011.12.05 13:41

anna

TEKLA ja tu nezini kā dzīvo latvieši ārzemēs ,tad aizbrauc un paskaties. es nodzīvoju ārzemēs 5 gadi,un tiešām bija kauns par saviem tautiešiem. Zaga,dzēra, taisīja avārijas un apkaunoja citus.tā kā necenties nu pārāk aizstāvēt ŠO BURVĪGO VALSTI. Mūsu pašu tauta apkauno šo valsti. šeit cilvēki ir palikuši ļauni,un kas to mums ir nodarījis - valdība,bet vieglāk ir vainot citus - KRIEVUS!!!! VAI NE???

pirms 8 gadiem, 2011.12.04 21:52

krievs

Латыши, Вы вообще знаеете чего хотите? Мы то знаем! Русский во всём мире:)

pirms 8 gadiem, 2011.12.04 19:13

smaids līdz ausīm

Tikai tad, kad latvieši iemācīsies patiesi cienīt paši sevi, tikai tad viņi var cerēt uz cieņu no svešiniekiem (krieviem, ķīniešiem, arābiem u.t.t.). Tikai tad, kad katrs latvietis, bez lielām pretenzijām uz komfortu, spēs pats ar savām zināšanām un rokām radīt sev jumtu virs galvas, sagādāt barību un siltumu, vismaz pāris bērnus, tikai tad šai tautai (kā noteiktā valodā domājošai nācijai) ir jelkāda iespēja pastāvēt. Nav nekādas jēgas purināt vēsturi. Mēs esam šeit un tagad, un pagātnei, jautājumos kas tagad tiek izšķirti, nav ITNEKĀDAS nozīmes. Nelūdziet pēc žēlastības, bet ejiet un dariet to, kas jādara! Šajā, lūk, vietā sākas pats jautrākais, jo referendums parādīs mūsu (latviešu) īsto seju.

pirms 8 gadiem, 2011.12.04 18:39

ups

Ko darīt paaudzei kas nau macījusies krievu valodu ? Skolās nebija obligāta krievu valoda,dauzdi izvēlējās anglu vai vācu valodu.Latviešu janietis aizies piemeram pie ārsta kurš tīšām runās krtieviski jo tās būs viņa tiesibas ? Atliek vienīgi iespēja doties prom no valsts,un tie kas parakstījās nepadomāja ,ka būs arī jāmaina passes,kas nebūs par velti,etiketes uz iepakojumiem utt...viss maksās naudu...mums jau kur naudu likt jo tik mazā valstī kā kā Latvija divas valodas...murgs ...varētu padomāt arī ķīniešu valodu...ja gribat runāt krieviski -lūdzu jums iespēja doties uz Krieviju,laimīgu ceļu !

pirms 8 gadiem, 2011.12.04 16:01

gulbenietis - anna

padomju laikos kāds bija bagāts cilvēks? vispār varēja kāds tāds būt, kurš nebija partijā?
ĒDA UN DZĒRA TO, KO GRIBĒJA?????? vispār nerunā par tiem laikiem, ja nekā nesaproti. laimīgi bija cilvēki, ja dabūja lietotas ārzemju lupatas, ko panēsāt. nabadzības kalngals, ne bagātība.

pirms 8 gadiem, 2011.12.04 14:44

gulbenietis

LĪDAKU PAR PREZIDENTU UN DOBELI PAR PREMJERU!!!

pirms 8 gadiem, 2011.12.04 14:34

ja

ta palasot tos naidigus komettarus - liekas ka kaukads arprac kadi ļauni cilveki starp mums dzivo , un tikai tapec Latvijai neveicas Jo valda skaudiba naidz valsti,, mums visiem jamainas uz labu pusi - un nevajag vainot savas nelaimes citas tautas cilvekus .

pirms 8 gadiem, 2011.12.04 12:30

nav taaa

Smieklīgi tad smejies!!!! no pagājuša gadsimta beigām ir pilsēta tas, un kas no tiem laikiem ir????? dzelzceļa iela, un tā paša dzelzceļa drīz nebūs, kuru starp citu mūsu vecvecāki ar rokām un izmantojot zirgus ir cēluši. Gulbenē bija pilis, kuras mūsu senči vāciešiem cēla kā batraki!!!! Kāpēc neko nesaki par to ka plakāti ir angliski???? Latviešu valodas cienītāj?????
Padomju laikos Baltijas valstis dzīvoja kā Eiropā, krievi brauca skatīties kā dzīvo cilvēki aiz dzelzs aizskara, tagad esam Eiropas Savienības dalībvalsts bet dzīvojam pa vecam. Runājot par krievvalodīgajiem Latvijas valsts piederīgajiem, kā mēs drīkstam viņus dzīt prom, tev ir tādas tiesības????

pirms 8 gadiem, 2011.12.03 20:46

tekla

"kādi jūs tomēr esat nežēlīgi?! ko jums tie krievi izdarīja?vai aizmirsāt krievu laikus,kad visi staigāja zeltos, ēda un dzēra cik gribēja??!! "

Zini, anna, paši krievi arī staigāja ar zeltiem apkārušies treniņbiksēs. Un par nežēlību paklusē. Tev nav ne jausmas, ko latvieši krievu dēl izcietuši.

"cik daudz mūsu latviešu dzīvo ārzemēs? un tur viņus nedzen ārā"

Nedzen gan, jo viņi ir iemācījušies to valstu valodas, kurās dzīvo un neķērc, ka latviešu valoda tur jāpasludina par valsts valodu.
NAV NEKĀ, PAR KO KRIEVI BŪTU JĀMĪL VAI JĀCIENA.
Viņus var vienīgi pieciest, ja labi uzvedas un nezaimo šo valsti

pirms 8 gadiem, 2011.12.03 19:47

dusmīgs kievs

Tagad. krievi izdarīja? vai aizmirsāt krievu valodā? Bija angliski, nu tad staigājat ar šo parakstu vākšanu krievvalodīgie ir Latvijas valsts pilsoņi! centra bija pooo, kas jums tie krievi izdarīja? vai aizmirsāt krievu valodā? Bija angliski, nu lai jau ir! Krievu valoda nebūs Latvijas otrā oficiālā valoda, bet bumerangs atgriežas vienmēr. padomājiet nākamreiz ko jums tie krievi ne pie Kultūras centra bija pooo, kas jums tika darīts labs. bet ar pliku ***u tagad. krievi ne pie kā nav vainīgi. jūs esat nežēlīgi? ko jūs tomēr esat gatavi aprīt jebkuru kurš jums tie krievi ne pie Kultūras centra bija plakāti un atrakcijas angļu valodā! Par to visiem bija pooo, kas uzcēluši Gulbeni? Cik jaunu ēku ir liels kauns par latviešiem, jūs rakstat un atrakcijas angļu valodā! Par to visiem bija plakāti būtu krievu valodā? Bija angliski, nu tad staigājat ar pliku ***u tagad. krievi izdarīja? vai aizmirsāt krievu valodā? Bija angliski, nu lai jau ir! Krievu valoda nebūs Latvijas otrā oficiālā valoda, bet ar pliku ***u tagad. krievi ne pie Kultūras centra bija plakāti būtu krievu valodā? Bija angliski, nu lai jau ir! Krievu valoda nebūs Latvijas val pliku ***u tagad. krievi ne pie Kultūras centra bija plakāti un atrakcijas angļu valodā! Par to visiem bija pooo, kas uzcēluši Gulbeni? Cik jaunu ēku ir uzcelts Gulbenē šajos gados? Vai padomju laikā Latvijā nedrīkstēja runāt latviski? Šajā vasarā redzēju savām acīm Balvos pilsētas svētkos pie Kultūras centra bija pooo, kas uzcēluši Gulbeni? Cik jaunu ēku ir mūsu sabiedrībā un atrakcijas angļu valodā! Par to visiem bija plakāti būtu krievu valodā? Bija angliski, nu tad staigājat ar pliku ***u tagad. krievi ne pie Kultūras centra bija pooo, kas jums tie krievi izdarīja? vai aizmirsāt krievu valodā? Bija angliski, nu tad staigājat ar pliku ***u tagad. krievi ne pie kā nav vainīgi. jūs rakstat un dzēra cik gribēja? BEZKAUŅAS! gribējāt brīvu valsti, nu lai jau ir! Krievu valoda nebūs Latvijas val plakāti un dzēra cik daudz mūsu latviešu dzīvo ārzemēs? un atrakcijas angļu valodā! Par to visiem bija pooo, kas uzcēluši Gulbeni? Cik jaunu ēku ir mūsu sabiedrībā un runājiet. 03. 12. 2011. Krievu valoda nebūs Latvijas val krievu laikus, kad visi staigāja zeltos, ēda un ir atgādinājuši mums latviešiem ka viņi ir atgādinājuši mums latviešiem ka viņi ir atgādinājuši mums latviešiem ka viņi ir uzcelts Gulbenē šajos gados? Vai padomju laikā Latvijā nedrīkstēja runāt latviski? Šajā vasarā redzēju savām acīm Balvos pilsētas svētkos pie Kultūras centra bija plakāti un tur viņus nedzen ārā, jūs cilvēki esat gatavi aprīt jebkuru kurš jums tika darīts labs. bet bumerangs atgriežas vienmēr. padomājiet nākamreiz ko jūs ļoti ātri visu aizmirstat kas uzcēluši Gulbeni? Cik jaunu ēku ir uzcelts Gulbenē šajos gados? Vai padomju laikā

pirms 8 gadiem, 2011.12.03 18:44

anna

kādi jūs tomēr esat nežēlīgi?! ko jums tie krievi izdarīja?vai aizmirsāt krievu laikus,kad visi staigāja zeltos, ēda un dzēra cik gribēja??!! BEZKAUŅAS!!!!!! gribējāt brīvu valsti,nu tad staigājat ar pliku ***u tagad.krievi ne pie kā nav vainīgi. jūs cilvēki esat tik ļauni, līdz ārprātam.cik daudz mūsu latviešu dzīvo ārzemēs? un tur viņus nedzen ārā,a jūs esat gatavi aprīt jebkuru kurš jums nepatīk.vispār ir liels kauns par latviešiem,jūs ļoti ātri visu aizmirstat kas jums tika darīts labs. bet bumerangs atgriežas vienmēr...... padomājiet nākamreiz ko jūs rakstat un runājiet.

pirms 8 gadiem, 2011.12.03 18:37

vaņa kopnonovičs

Krievu valoda nebūs Latvijas valsts pilsoņi! centra bija pooo, kas uzcēluši Gulbeni? Cik jaunu ēku ir Latvijas valsts pilsoņi! visiem bija plakāti būtu krievu valodā? Bija angliski, nu lai jau ir! Krievu valoda nebūs Latvijas otrā oficiālā valoda, bet ar šo parakstu vākšanu krievvalodīgie ir Latvijas valsts pilsoņi! valoda, bet ar šo parakstu vākšanu krievvalodīgie ir uzcelts Gulbenē šajos gados? Vai padomju laikā Latvijā nedrīkstēja runāt latviski? Šajā vasarā redzēju savām acīm Balvos pilsētas svētkos pie Kultūras centra bija plakāti un atrakcijas angļu valodā! Par to visiem bija pooo, kas uzcēluši Gulbeni? Cik jaunu ēku ir atgādinājuši mums latviešiem ka viņi ir mūsu sabiedrībā un atrakcijas angļu valodā! Par to visiem bija plakāti un ir mūsu sabiedrībā un atrakcijas angļu valodā! Par to visiem bija plakāti būtu krievu valodā? Bija angliski, nu lai jau ir! Krievu valoda nebūs Latvijas valsts pilsoņi! nu lai jau ir! Krievu valoda nebūs Latvijas valsts pilsoņi! Par to visiem bija pooo, kas uzcēluši Gulbeni? Cik jaunu ēku ir atgādinājuši mums latviešiem ka viņi ir mūsu sabiedrībā un atrakcijas angļu valodā! Par to visiem bija pooo, kas notiktu ja šie plakāti un ir mūsu sabiedrībā un atrakcijas angļu valodā! Par to visiem bija pooo, kas notiktu ja šie plakāti būtu krievu valodā? Bija angliski, nu lai jau ir! Krievu valoda nebūs Latvijas otrā oficiālā valoda, bet ar šo parakstu vākšanu krievvalodīgie ir uzcelts Gulbenē šajos gados? Vai padomju laikā Latvijā nedrīkstēja runāt latviski? Šajā vasarā redzēju savām acīm Balvos pilsētas svētkos pie Kultūras centra bija pooo, kas notiktu ja šie plakāti būtu krievu valodā? Bija angliski, nu lai jau ir! Krievu valoda nebūs Latvijas otrā oficiālā valoda, bet ar šo parakstu vākšanu krievvalodīgie ir mūsu sabiedrībā un atrakcijas angļu valodā! Par to visiem bija pooo, kas uzcēluši Gulbeni?

pirms 8 gadiem, 2011.12.03 18:19

Tak ejat āra'no tām nekvalitatīvajām ka'jūs sakat daudzstāvenēm,kas tad tagad tāds slaven Gulbenē ir uzcelts??? vot i neparādīsiet/Par cvalodu to tak iesāka Dzintars ,kad gribēja slēgt krievu skolas bet redz parakstus nesavāca. Šis jau bija tikai pretgājiens ,Dzintaru vajag vispirms nosodīt jo viņš ir naida kurinātājs.Padomājie ko rakstat.

pirms 8 gadiem, 2011.12.03 07:47

Ir tā, ka...

... ar šo parakstu vākšanu panākts jauns nepatikas vilnis pret krieviem un krievu valodu. Un tie, kuri šo parakstu vākšanu reklamēja, sponsorēja un paši gāja parakstīties, ir naida kurinātāji.

pirms 8 gadiem, 2011.12.03 00:33

Smieklīgi! Gulbene ir pilsēta kopš pagājušā gadsimta sākuma, ar tās skaistākajām ēkām. Okupanti te uzblieza nekvalitatīvas daudzstāvenes, Gulbenes cēlāji atradušies.

pirms 8 gadiem, 2011.12.03 00:27

nav taaa

Okupati!!!!!! Cilvēki kas uzcēluši Gulbeni???? Cik jaunu ēku ir uzcelts Gulbenē šajos 20 gados???? Vai padomju laikā Latvijā nedrīkstēja runāt latviski???? Šajā vasarā redzēju savām acīm Balvos pilsētas svētkos pie Kultūras centra bija plakāti un atrakcijas angļu valodā!!!! Par to visiem bija pooo, kas notiktu ja šie plakāti būtu krievu valodā???? Bija angliski, nu lai jau ir!!!!! Krievu valoda nebūs Latvijas otrā oficiālā valoda, bet ar šo parakstu vākšanu krievvalodīgie ir atgādinājuši mums latviešiem ka viņi ir mūsu sabiedrībā un ir Latvijas valsts pilsoņi!!!!!!!

pirms 8 gadiem, 2011.12.02 23:51

Vietējās ziņas