Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Novada svētki: imitē strūklaku un veido augu tekstīlijas 15

Gatavojoties gaidāmajiem novada svētkiem, Jaungulbenē čakli rosās arī floristes no visa novada.

Šodien viņas atkal pulcējas pie Jaungulbenes pils, lai, kā pašas saka, saliktu “visus punktus uz i”. Kopīgā darbā ir tapuši gobelēni no augiem, jaunu veidolu ieguvusi strūklaka. Savu vietu raduši vēl citi dekori, kas gatavoti no augiem un ziediem.

“Kad Jaungulbenes tautas nama vadītāja Sarmīte Supe-Stabiņa raidīja SOS signālu, mēs visas floristes devāmies viņai palīgā. Viena floristu grupa strādāja pie strūklakas imitācijas, bet otra darināja augu tekstilijas tām vietām, kur vajadzēja piesegt izdrupušus mūrus vai kādu caurumu sienā vai sētā. Uzskatu, ka mums ir izdevies izveidot skaistu strūklaku, kas jau nedarbojas daudzus gadus. Lai imitētu strūklaku, bija mazliet jāpadomā, kā to izdarīt. Viss izdevās, kā biju iecerējusi,” uzskata floriste Inga Nagle no Lejasciema.

Viņa stāsta, ka vispirms trīs metrus gari armatūras stieņi tikuši piemetināti pie caurules, bet caurule savukārt uzvilkta uz vecās strūklakas caurules gala. Stieņi izliekti tā, lai atgādinātu strūklakas radītās ūdens šaltis. Stieņus floristes notinušas ar baltu teipu.

“Pēc tam no vecajām Jaungulbenes noliktavām tika atvesti veci automašīnu priekšējie un sānu stikli. Tie tika sasisti smalkos gabalos un ar caurspīdīgu līmlenti pietīti pie armatūras stieņiem,” pieredzē dalās Inga.

Tagad, uzspīdot saulei, stieņi iemirdzas un atgādina ūdens šaltis, kas līst uz visām pusēm. Inga atzīst, ka daudz laika prasījusi strūklakas atbrīvošana no kultūrslāņa, kas tur krājies gadiem ilgi. Laiku prasījusi arī akmeņu novietošana to vecajās vietās.

“Cik nu labi vien varējām, tik izdarījām. Strādājām no paša rīta līdz vakaram. Pirms tam jau dažas nedēļas iepriekš tikos ar Sarmīti, lai kopīgi izdomātu koncepciju dekoru izvietojumam. Tad nu man bija laiks domāt, kā visu izdarīt tehniski,” smejas Inga.

Augu tekstiliju veidotāju grupas kuratore bijusi ziedu salona “Kolāža” saimniece Ailita Brezinska. 

“Šodien veidosim vecos labos kartupeļu puzurus, kur kartupelī tiek sasprausti dažādi augi. Puzuri tiks dinamiski izkārtoti - iekārti dažādās vietās, atradīsies uz koka kājām. Jaungulbenes pils terases pusē, kur atradīsies kāzu galdi, tiks veidotas milzīgas ziedu un augu kompozīcijas. Cilvēkiem jau izskanēja aicinājums nest baltus ziedus. Es domāju, ka floristi ar visu tiks galā, kā ir iecerēts,” piebilst I.Nagle.

S.Supe-Stabiņa smejas, ka gatavošanās novada svētkiem paņemot lielāko diennakts daļu, tāpēc par kārtīgu izgulēšanos vismaz šobrīd nākoties aizmirst.

“Godīgi sakot, līdz šim tādā tempā nav strādāts, bet viss ir brīnišķīgi! Uzskatu, ka mūsu pagasts šos novada svētkus savās mājās ir pelnījis. Galvenais, lai svētku norises dienā ir labi laika apstākļi,” vēlas kultūras darbiniece.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

jurists

Cik saprotu, Jaungulbenes pils nav pašvaldības īpašums, vai ar īpašnieku saskaņotas darbības šāda pasākuma veikšanai??????

pirms 3 gadiem, 2016.08.05 09:37

Nesatraucies

Gan jau pils īpašniekam no tā visa pasākuma būs savs labums un plus vēl sakopts būs.Un vai tad visai Jaungulbenei būtu jādzīvo kaunā aizlaiztās pils un parka pēc?Tā dīvaini,lai sakoptu apkārtni,kurā tu dzīvo jāprasa kādam atļauja.

pirms 3 gadiem, 2016.08.05 11:06

potjomkina sādža

Sapuvušus vārtus un sabrukušus mūrus nomaskēs ar flokšu aizslietņiem,un visi sitīs plaukstiņas un priecāsies par daili un sakoptību.

pirms 3 gadiem, 2016.08.05 11:44

Inga

Jā, potjomkin. Un neveiksminieki kā tu tiks sēdēs un rakstīs naidīgus komentārus

pirms 3 gadiem, 2016.08.05 12:03

Vijolite

Paldies meitenēm, kuras ar savu izdomu uzbur brīnumus.

pirms 3 gadiem, 2016.08.05 12:40

Vija

Kas pa briesmigu tautu dzivo Gulbenes novada svetki vel nav sagaiditi, bet jau sakas nomelnosana...

pirms 3 gadiem, 2016.08.05 13:04

Mamma

Ar nepacietibu gaidu sestdienu! Brauksim baudit svetkus Jaungulbenee!

pirms 3 gadiem, 2016.08.05 21:49

?

Nu,kā svētki,māt?

pirms 3 gadiem, 2016.08.06 18:59

Mamma

Loti, loti patika. Tik sakopta pils! Paldies par svetkiem!

pirms 3 gadiem, 2016.08.07 10:52

?

Žēl gan.ka pils saimniekam par to visu tāda vienaldzība.Svētki bija labi!

pirms 3 gadiem, 2016.08.07 11:10

saulite

Paldies visiem darbigajiem Jaungulbenes ļaudīm par ieguldito darbu pils un apkartnes sakopšanā.PALDIES PAR SVĒTKIEM UN MĪLESTĪBU PAR SAVU SKASTO VIETU ,KUR DZĪVOJAM.

pirms 3 gadiem, 2016.08.07 11:59

p.s.

Ne tikai Jaungulbenes ļaudīm,bet arī pārējiem,kas piedalījās darbu darīšanā.

pirms 3 gadiem, 2016.08.07 13:43

Labi

Skaistākie novada svētki!! Viss tik skaists un izdomāts!!! Paldies!! Sajūsmā par uzvedumu...asaras bira.

pirms 3 gadiem, 2016.08.07 22:27

Mamma

Jā, koncertuzvedums tik aizkustinošs. Skaistas dziesmas, labas balsis!
Neskatoties uz lietu, šķita, ka visi ar tādu atdevi spēlē un dzied un dejo!
Paldies!

pirms 3 gadiem, 2016.08.09 10:52

Laola

Tiesam skaisti bija.pa visu lietu vareja baudìt romantiku.paldies novadam

pirms 3 gadiem, 2016.08.07 22:30

Vietējās ziņas