Novadā tautu skaita arī trīs pašvaldības darbinieki 17

Gulbenes novadā starp 27 tautas skaitītājiem, kā noskaidroja "Dzirkstele", 12 cilvēki šobrīd ir bezdarbnieku statusā. Trīs tautas skaitītāji ir pašvaldības darbinieki, tostarp viens strādā tieši novada domē.

Tautas skaitīšanas reģionālā vadītāja Gulbenē Dace Zeile "Dzirkstelei" stāsta, ka, no visiem kandidātiem izvēloties tautas skaitītājus, priekšroka bijusi tiem, kas šādu pašu darbu jau veikuši pirms desmit gadiem. Tādi ir puse no izraudzītajiem 27 cilvēkiem. Priekšroka bijusi arī pastniekiem. Tautas skaitītāju izvēlē būtiski bijis, kur dzīvo šis cilvēks.  

"Nav svarīgi, kur cilvēks strādā pamatdarbā. Svarīgi, lai viņš, tautas valodā runājot, būtu savējais. Tad ir vieglāk strādāt, ja tautas skaitītājs ir atpazīstams un cilvēki nebaidās viņu ielaist pa durvīm. Svarīgas ir viņa prasmes darbā ar datoru, tas, vai cilvēkam ir autovadītāja apliecība un savs auto," saka D.Zeile.

 

Pēc novada domes vēlēšanām politiķi deklarēja, ka pašvaldības darbinieki vairs nevarēs piepelnīties ārpus pamatdarba, kā tas bija līdz administratīvi teritoriālajai reformai. Domes Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītāja Vita Kravale "Dzirkstelei" skaidro, ka jebkurš pašvaldības darbinieks, kurš nav valsts amatpersona, drīkst strādāt blakusdarbu, ko arī paredz Darba likums. Šādu iespēju pieļauj arī darba līgumi ar darbiniekiem novada pašvaldībā. Taču blakusdarbs ir jāsaskaņo ar darba devēju, tātad novada domes darbiniekiem - ar izpilddirektoru.

 

"Tātad pašvaldības darbinieki var strādāt arī par tautas skaitītājiem, ja viņi to dara ārpus sava tiešā darba laika," rezumē V.Kravale.

 

Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa "Dzirkstelei" atzīst, ka nav informēta, konkrēti kuri pašvaldības darbinieki veic arī tautas skaitītāju pienākumus.

 

Taču V.Kravale norāda, ka, pirmkārt, atšķiras valsts amatpersonas statuss no vienkārša pašvaldības darbinieki statusa. Pirmajiem ir saistošs likums par interešu konflikta novēršanu, kas savukārt neattiecas uz pašvaldības darbiniekiem, kuri nav valsts amatpersonas. Līdz ar to otrie pilda darba līgumu un darba kārtības noteikumus pašvaldībā un ir tiesīgi piepelnīties citā darbā, to saskaņojot ar darba devēju pašvaldībā.

 

S.Daudziņa skaidro, ka pašvaldības darbinieki, kuri ir valsts amatpersonu statusā, ir atšķirīgā situācijā. Piemēram, pašvaldības iestāžu valdītājiem, vēloties strādāt blakusdarbu, ir jāsaņem atļauja novada domes sēdē. Tad esot būtiski izvērtēt, vai neveidosies interešu konflikts. Tāpat ir ar pilsētas un pagastu pārvalžu vadītājiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

xxx

Naudas tērēšanu tautas skaitīšanas procesam uzskatu par pilnīgi nelietderīgu. Būtu uzlikuši par pienākumu katrai pagasta pārvaldei vai pilsētas pārvaldei, piem. atbildīgajam darbiniekam par iedzīvotāju deklarēšanu dzīvesvietā, (Rīgā tas, protams, būtu sarežģītāk) saskaitīt sava pagasta vai pilsētas tautu un viss būtu kārtībā. Ko tas svešais cilvēks iebraucis pagasta attālajā kaktā zina, kurp doties, bez tam, cik ir māju, kur nav iespējams piebraukt pie "sliekšņa". Modernā navigācijas ierīce automašīnā nebūs labākais "palīgs".

pirms 9 gadiem, 2011.03.26 21:44

....piedalijos ari es konkursa uz skaitisanu...hi,hi pats par sevi saprotams ka neliks jau svesus bet savejos,galvenais lai konkurss ir noticis....vismaz buutu ielikussi cilveekus bez darba kam ir lielas gimenes....ai ko tur vispaar runaat Gulbenes novadaa viss vienmeer notiek savaadak....

pirms 9 gadiem, 2011.03.26 16:09

ss

ha ha.zinu ka starp skaitītājiem ir arī tādi bezdarbnieki kas datoru nav redzējuši;))))

pirms 9 gadiem, 2011.03.26 12:16

pašvaldnieks

turiet muti,tauta!Jums nebūs jaukties Dieva noliktajā kārtībā!

pirms 9 gadiem, 2011.03.25 21:53

tauta

Pašvaldība tomēr arī Jūsu darbiniekiem ir par īsi ar izdzīvošanu , ja jāiet Tautas skaitītājos, Nevar visus galus savilkt kopā.

pirms 9 gadiem, 2011.03.25 19:59

Kā-spers

lasies nafig tādu idiņu kā Tu ir daudz,pats atzinies ka neesi pieskaitāms

pirms 9 gadiem, 2011.03.25 14:18

cilvēks

Arī skaitītājs ir cilvēks - viņi vienkārši dara savu darbu un varu novēlēt, lai viņiem veicas:)

pirms 9 gadiem, 2011.03.25 14:14

godīgs pilsonis

Es saskaitīju visus savējos internetā un man vienalga,kas staigā skaitītājos,kas ne.Arī domes darbinieki ir cilvēki.Kas tad ir,ka viņi staigā?Varētu likties jocīgi,ja VISi skaitītāji būtu domes darbinieki,bet nav taču!Un ja esi valsts pilsonis,tad Tu nevari tikai bļaustīties un prasīt savas tiesības,Tev ir arī pienākumi. Esiet taču pozitīvi!!!

pirms 9 gadiem, 2011.03.25 14:02

Pēteris, to Kaspars

Nu i tinies ar projām ar visiem saviem Kasparjaniem! Pārējiem būs vairāk skābekļa

pirms 9 gadiem, 2011.03.25 13:05

Vai par to,ka negribi skaitīties,pienmēros naudas sodu?ja nepiemāros,tad es arī negribu.Sevišķi ,no domes darbinieku puses tikt saskaitīts kā kazlēns!

pirms 9 gadiem, 2011.03.25 11:23

!!!

Par skaitītājiem taču izvēlējās ''savējos'', vai nav skaidrs, kā jebkurā pašvaldības iestādē!

pirms 9 gadiem, 2011.03.25 11:22

Kaspars

Pie manis arii atnaaca..Laipni aizraidiiju projaam...Man nav veelesanaas skaitiities,un kaada jeega,ja peec 2 nedeelam jau braucu prom..Man buus nosplauties,kas te notiek..Jo ja es ar savu gimeni neesmu vajadziigs valstij,tad arii man taada valsts nav vajadziiga...
Peec 5 gadiem buusu lepns citas valsts pilsonis un ar savu pensiju vareesu 2 reizes gadaa braukt atvalinaajumaa!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.03.25 11:04

nu negribētu gan ,lai pie manis nāk kāds no domes darbiniekiem...negribu redzēt.šķiru cīņa!

pirms 9 gadiem, 2011.03.25 10:20

?

Gulbenes novadā starp 27 tautas skaitītājiem - 12 cilvēki šobrīd ir bezdarbnieku statusā, bet 3 ir pašvaldības darbinieki, tostarp viens strādā tieši novada domē.
-------------------------------------------
Un kā šiem 3 ir ar sirdsapziņu? Vai naktī mierīgi guļ?

pirms 9 gadiem, 2011.03.25 09:35

Vietējās ziņas