Novada vadītājas alga – 960 latu 2

Deputāti saņems 5 latus par stundas darbu
Piektdien deputāti Gulbenes novada domes priekšsēdētājai Sandrai Duļbinskai apstiprināja 960 latu algu līdz nodokļu nomaksai.

Finanšu komitejas sagatavotais lēmuma projekts paredzēja priekšsēdētājai noteikt 1200 latu algu, taču S.Duļbinska, sākot šo jautājumu apspriest, pati piedāvāja no šīs summas atskaitīt 20 procentus. Viņasprāt, ekonomiskās krīzes apstākļos tas ir taisnīgi. Priekšlikumu uzreiz atbalstīja kolēģis Guntis Blūms.

 

Bet deputāts Dzintars Poļaks piedāvāja apspriest algas samazinājumu līdz 800 latiem. Tika balsots par visiem trim priekšlikumiem. Ar balsu vairākumu tika akceptēts S.Duļbinskas viedoklis par 960 latu algas noteikšanu viņai.

 

Domes priekšsēdētāja arī uzsvēra, ka šo jautājumu deputāti varēs pārskatīt jebkurā turpmākajā sēdē, kad būs zināma budžeta situācija novadā un tas, cik vispār līdzekļu var atļauties novada adminstrācijas atalgojumam. Tad arī tiks lemts par darba samaksas nolikumu.

 

Balsojot deputāti akceptēja, ka vietnieka Daiņa Švikas alga būs 80 procenti no novada domes priekšsēdētājas algas. Vairākuma atbalstu neguva deputāta Māra Raģeļa priekšlikums D.Švikam noteikt atalgojumu 90 procentu apmērā no domes vadītājas algas.

 

Gulbenes novada domes izpilddirektoram Mārim Daniekam deputāti apstiprināja algu 90 procentu apmērā no novada domes priekšsēdētājas algas.

 

Pēc plašas diskusijas deputāti balsojot vienojās, ka viņu atalgojums būs 5 lati par stundas darbu.

 

Finanšu komitejas sagatavotais lēmuma projekts paredzēja, ka par stundas darbu deputātam jāsaņem 7 lati. Tika balsots arī par šādu piedāvājumu, taču tas neguva vairākuma atbalstu. Daļa deputātu vispār sliecās domāt, ka pirmajos divos darba mēnešos vai pat līdz šā gada beigām deputātiem vispār nebūtu jāsaņem maksa par darbu. To aktualizēja deputāti Jānis Naglis un Saulcerīte Indričeva.

 

Kolēģis Māris Raģelis iebilda, ka ir taču jāsamaksā par degvielu un mobilā tāruņa lietošanu, kas ir būtiski katram deputātam. Deputāts Aldis Strads iebilda, ka katrs deputāts pats individuāli var atteikties no algas.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Nātre

Kāda tā 'klase ' būs, to mēs vēl tikai redzēsim. tad arī spriedīsim. HAU !!!! ???

pirms 11 gadiem, 2009.07.18 23:18

Regnars Graudins

Malacis novada vaditaja, cita klase, nevis ka ieprieks oranzas morlas

pirms 11 gadiem, 2009.07.17 17:50

Vietējās ziņas