Novadniekam – Triju Zvaigžņu ordenis

Par godu Latvijas 90.gadadienai V šķiras Triju Zvaigžņu ordenis piešķirts arī gulbeniešu novadniekam, komponistam Valdim Zilverim. "Dzirksteli" par to informē Valsts prezidenta kancelejas preses dienests.

Valdis "Dzirkstelei" saka - "patīkami, ka padarītais darbs ir novērtēts".

 

"Tas ir pagodinājums Nacionālajam teātrim. Man ir prieks, ka šā teātra vārds izskan arī sakarā ar manu darbu," bilst komponists.

 

Mākslinieks uzsver, ka jau 20 gadus strādā teātra mūzikas žanrā Nacionālajā teātrī, ko varbūt nemaz tik bieži sabiedrībā pienācīgi neuzlūko.

 

Apsveic savējie Gulbenē un Rīgā

Valda mamma Elizaveta Zilvere "Dzirkstelei" saka, ka jau ir saņēmusi pirmos apsveikumus par dēlam piešķirto apbalvojumu. Pirmais esot piezvanījis Valda kolēģis Nacionālajā teātrī aktieris Rūdolfs Plēpis, zvanījusi arī Gulbenes mūzikas skolas direktore Austra Veikšāne, jo Valdis ir viņas bijušais audzēknis. Pati sazvanījusies ar dēlu, pagaidām viņa lielās darba slodzes dēļ tikšanās jāatliek pēc 18.novembra. Valdis stāstījis, ka ceturtdien Nacionālajā teātrī ar panākumiem notika jauniestudējuma - Rūdolfa Blaumaņa "Ļaunais gars" - pirmizrāde, kurā skan viņa mūzika.

 

Blaumani no debesīm diktēja melodijas

Arī Valdis "Dzirkstelei" saka, ka pirmizrāde patiesi labi "aizgāja" tautā. Izrādes laikā skanējuši aplausi pēc nodziedātām dziesmām.

 

"Dziesmas ir ļoti blaumaniskas. Tās nav estrādes dziesmas. Tā nav popmūzika. Kā aktieri saka, laikam Blaumanis no debesīm man diktēja melodijas," saka Valdis.

 

Dēla panākumus māte skaidro lakoniski: "Viņa uzņēmība, darbs ir viņa sirdslieta." Nekad neesot domājusi, ka Valdis savā radošajā darbībā aizies tik tālu.

 

"Laidām viņu mūzikas skolā ar domu, lai viņš mācās pats sev, jo rados tēva brālis, valda krusttēvs arī ir muzikāls, ir pedagogs mūzikas skolā Aizkrauklē. Tā nu esot iznācis, ka Valdis akordeonu mācījās spēlēt sev par prieku, bet tagad viņa mūzika priecē visas dzirdīgās ausis Latvijā.

 

Gribas redzēt dedzīgākus gulbeniešus

"Ar sirdi un dvēseli es vienmēr būšu gulbenietis, savējais," saka Valdis.

 

Viņš bilst, ka reti iznākot iegriezties dzimtajā pilsētā, jo dzīves ritms kļūstot arvien straujāks un brīvu dienu - arvien mazāk.

 

"Ar lielāko prieku vienmēr atbraucu uz Gulbeni. Pilsēta mainās, taču man gribētos, lai tā mainītos vēl straujāk. Gribētos, lai gulbenieši ir tādi ašāki un dedzīgāki," saka Valdis.

V.Zilveris dzimis 1963.gada 28.jūlijā Gulbenē. Mācījies Gulbenes pamatskolā, Gulbenes bērnu mūzikas skolas akordeona klasē (1973 - 1978) pie Edgara Mūrnieka, pēc tam Ventspils mūzikas vidusskolā mūzikas teorijas nodaļā (1978 - 1982), kur apguvis arī kompozīcijas pamatus. Kļuvis par uzvarētāju Latvijas mūzikas vidusskolu audzēkņu kompozīciju konkursā (1982). Studējis Latvijas Valsts konservatorijā Paula Dambja kompozīcijas klasē (1982 - 1987) un absolvējis to ar izcilību. Studiju gados strādājis par koncertmeistaru Teātra fakultātē, sācis komponēt mūziku teātra izrādēm un konservatorijas kameransamblim "Voir Dit". Papildinājis zināšanas ārzemēs. Kopš 1995.gada ir Latvijas Nacionālā teātra muzikālās daļas vadītājs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas