Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Novadnieki bezvēsts pazudušo skaitā

Aizvadīto desmit gadu laikā nav izdevies atrast 366 bezvēsts pazudušas personas, tostarp 37 nepilngadīgos, liecina Valsts policijas apkopotā informācija. Valsts policijas interneta mājas lapā bezvēsts pazudušo un joprojām meklējamo personu sarakstā ir arī Gulbenes novada iedzīvotāji.

Tie ir - 1991.gadā dzimušais Ojārs Ceriņš, kurš meklēšanā izsludināts kopš 2009.gada 17.februāra, kad patvaļīgi atstāja Gulbenes rajona Sveķu speciālo internātskolu, kā arī 1959.gadā dzimušais Jānis Kivlāns, kurš 2007.gada 25.jūlijā patvaļīgi aizgāja no Litenes pansionāta. Joprojām meklēšanā atrodas arī bijusi Stāmerienas pagasta Kalnienas iedzīvotāja, 1990.gadā dzimusī Annamarija Indāne, kura 2006.gada 22.septembrī izbrauca no Aizkraukles rajona Vecbebru tehnikuma, lai dotos uz savu dzīvesvietu Viesītes pagastā, bet mājās tā arī nepārradās.

 

Saskaņā ar policijas iekšējo normatīvo aktu pazudušo personu meklēšanas termiņš ir desmit gadi no meklēšanas lietas ierosināšanas. Ja pazudušais bija sasniedzis 70 gadu vecumu, tad meklēšanas termiņš ir pieci gadi. Termiņa atzīmes sasniegšana gan automātiski nenozīmē, ka persona vairs netiek meklēta. Datubāzēs joprojām ir atrodama informācija par pazudušo cilvēku, tāpat policija pārbaudīs ikvienu informāciju, kas dos norādes par cilvēka atrašanās vietu.

 

Līdztekus policijai savus pazudušos piederīgos meklē arī tuvinieki, draugi, kā arī sabiedriskās organizācijas. Vienā tādā zem nosaukuma "Bezvēsts.lv" (nosaukums identisks interneta mājas lapas adresei) ir apvienojušies līdzcietīgi brīvprātīgie, kuri nav vienaldzīga, ja pazudis cilvēks.

 

"Bezvests.lv" ir bezpeļņas organizācija, kuru neietekmē neviens politisks spēks un neviena reliģiskā organizācija. "Bezvests.lv" pamatbalsts ir brīvprātīgie, kuri pēc savas brīvas gribas un sirds aicinājuma sniedz palīdzību. Šie cilvēki bez atlīdzības dodas palīgā pazuduša cilvēka meklēšanā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas