Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Novadnieks Gido Kokars saņem Lielo mūzikas balvu 4

Latvijas Nacionālajā operā otrdien tika pasniegtas Lielās mūzikas balvas 2008 septiņās nominācijās. Balva par mūža ieguldījumu tika pasniegta mūsu novadniekam, pedagogam, daudzu Dziesmu svētku virsdiriģentam Gido Kokaram.

G.Kokars dzimis un bērnību pavadījis Gulbenē, mācījies Blomes pamatskolā, Cēsu mūzikas vidusskolā un Latvijas Valsts konservatorijā. Strādājis par skolotāju Stradu un Stāmerienas sesptiņgadīgajā skolā, Cēsu 1. vidusskolā un Cēsu medicīnas māsu skolā, kā arī par pasniedzēju Rīgas pedagoģiskajā institūtā. Bijis tautas koru "Daile" un "Daina" mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents, kā arī kora "Ave sol" diriģents.

 

Kā Mūzikas akadēmijas docētājs G.Kokars izaudzinājis virkni kordiriģentu. Daudzos Latviešu Dziesmu svētkos, kā arī Latvijas skolu jaunatnes dziesmu svētkos viņš ir veicis virsdiriģenta pienākumus.


Lielā mūzikas balva ir augstākais Latvijas valsts apbalvojums mūzikā. 1993.gadā Kultūras ministrijā pēc toreizējā kultūras ministra Raimonda Paula iniciatīvas tika pieņemts lēmums ik gadu izcilākos sasniegumus mūsu valsts mūzikas dzīvē atzīmēt ar speciālu balvu.

 

Laureāti balvā saņēma 1000 latus (pirms nodokļu nomaksas) un Armanda Jēkabsona sudrabā veidotu statueti, kurā atainots stilizēts sievietes tēls. To ietver ažūrā veidotas smalkas līnijas, kas atspoguļo mūzikas instrumentu fragmentu kontūras. Figūras silueta pieliektā galva, pēc mākslinieka ieceres, simbolizē pietāti pret laureāta ieguldījumu Latvijas mūzikā.

 

Lielās mūzikas balvas pasniegšanas ceremonija šogad notika jau 16.reizi.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

NOVĒLAM RAST DZĪVĒ PRIEKU, JO TAS IR LABĀKAIS VEIDS KĀ PIESAISTĪT LAIMI !

pirms 11 gadiem, 2009.03.18 10:54

Esmu gandarīta par mūsu novadnieka mūža darba augsto un pelnīto novērtējumu.Spēku un darbaprieku arī turpmāk.

pirms 11 gadiem, 2009.03.11 10:39

Vietējās ziņas