Novadnieks Ivars Drulle izdomā jaunu veidolu Valsts budžeta portfelim 11

Novadnieks Ivars Drulle lepojas par uzticēto iespēju izdomāt jaunu tēlu Valsts budžeta portfelim. “Portfeļa dizainā izmantots kristālu slīpēšanas raksts - arī budžets ir smalks, noslīpēts, tam ir jābūt izcili kvalitatīvam, tuvu perfektam. Materiāls - oša koks, radot atsauci uz atjaunojamiem resursiem. Paredzamais kalpošanas laiks - ļoti, ļoti ilgi,” saka novadnieks Ivars Drulle.

Tēlnieks I.Drulle “Dzirkstelei” stāsta, ka viņam piezvanīja no Finanšu ministrijas un vaicāja, ja viņš varētu izdomāt jaunu veidolu Valsts budžeta portfelim. “Es sākumā samulsu, bet teicu, ka padomāšu. Neko nevarēju solīt, jo nezināju, vai man kāda ideja ienāks prātā. Dažas dienas padomāju. Idejas atnāca. Es zvanīju uz ministriju un teicu, ka man ir vīzija. Kopīgi precizējām virzienu un Reirs (finanšu ministrs Jānis Reirs -red.) deva zaļo gaismu brīvai, radošai darbībai,” stāsta I.Drulle.

Šajā gadījumā I.Drullem ideja nāca viegli, un viņš bija pārliecināts par labu rezultātu jau sākumā. “Ar šādiem darbiem ir tā - citreiz sēdi pie baltas lapas, un nekas nenāk prātā ne lūdzams, bet citreiz vīzija atnāk salīdzinoši ātri. To nevar paredzēt, bet var sevi visu laiku turēt profesionālā gatavībā,” saka I.Drulle.

Sarežģītākais šajā darba procesā viņam bija izgatavot maketu īstajās proporcijās un vajadzīgajā izmērā. “Zināju to, ka ministrs augumā ir gandrīz divus metrus garš, bet pēc kāda laika ministrs varētu būt neliela auguma sieviete. Portfelim būtu vienlīdz labi jāizskatās abu cilvēku rokās. Pati izgatavošana nebija sarežģīta, to darīja meistari ar datora un digitālas frēzes palīdzību no masīvkoka gabala,” stāsta I.Drulle.

Interesējoties, cik ilgā laikā tapa jaunais portfelis, mākslinieks atbild: “Jūs neticēsiet, bet no pirmā zvana līdz gatavam rezultātam bija mazliet mazāk par divām nedēļām. Mēs katrā brīdī zinājām, ka var izņemt veco portfeli un lietot to, bet mēs nolēmām riskēt un mēģināt izgatavot jaunu. Strādājot ātri un profesionāli, paspējām tieši laikā. Laimīgā kārtā nekādas ķibeles ar detaļām nebija, katrs projekta dalībnieks savu darbu izdarīja ātri un perfekti, zinot augsto svarīguma pakāpi,” uzsver tēlnieks.


Pievieno komentāru

Komentāri 11

;)

Visu cieņu.Koncepts labs.Izpildījums arī. Lai tikai budžeta sadale tikpat pamatīgi nostrādāta.

pirms mēneša, 2021.10.18 17:58

žēl

Žēl, ka tiek mainītas tradīcijas. Ādas portfeli varēja lietot vēl 100 gadus un katru gadu tas paliek arvien pievilcīgāks, ar tradīcijām, ar savu stāstu, bet nu.... jā!
Neko piebilst... šobrīd plastmasa arī ir modē, vajadzēja ar 3d printeri uzdrukāt.

pirms mēneša, 2021.10.18 22:17

Ogotājs

Ļoti labi izskatās, visu cieņu drosmei mainīt tradicionālos priekšstatus. Vecais ādas gabals lai atpūšas !

pirms mēneša, 2021.10.18 18:23

he

Es gan teiktu, ka ar baltu ādu gan varētu aptapsēt, jo TV varēja redzēt, ka koks jau tāds apbružāts pēc vienas lietošanas. Āda, principā, ir nenolietojama, ja speciāli mehāniski nebojā. Ko nevar teikt par koku.

pirms mēneša, 2021.10.18 19:11

Anti Gēns

Man kauns par šādu "portfeli". Labi, ka tad, kad Reiru ar to koka kluci rokā rādīja TV ziņās, netika uzsvērta šī jocīgā priekšmeta autora saistība ar Gulbenes pusi.

pirms mēneša, 2021.10.21 19:45

!

Budžets zārka formā! :)
Un mākslinieks arī galīgs auns.

pirms mēneša, 2021.10.18 21:08

Koktēlnieks

Nedod Dievs vienreiz izslīdēs ārā no rokām un varēs kamīnmalkā izmantot.
Skumji izskatās, skrienam visam modernajam līdzi, bet tradīcijas nenovērtājam.
Reirs saka, ka vecais bijis nolietojies un saplīsi. Kā vispār āda var nolietoties, un vai nav iespējams pāršut pa jaunu? Smieklīgi argumenti!

pirms mēneša, 2021.10.18 22:27

zzz

Tādi tie novadnieki ir- pārmoderni ,,mākslinieki" Drulle, Brekte... Kurš nākošais paspīdēs? Gulbeniešiem ir ar ko lepoties?

pirms mēneša, 2021.10.19 10:37

Jānis

Šādi krāmi valstij izmaksā ļoti dārgi :D

pirms mēneša, 2021.10.19 15:58

es

Tā kā naudas ir tik daudz kā nekad un vēl aizņemsimies,tāpēc arī Drulle labi papildināja savu maku ! Lai dzīvo nevajadzīgas idejas un darbi !

pirms mēneša, 2021.10.20 13:49

ideja

Kaut kas vidējs starp bidē un zārciņu. koka čemodāns ar ko nest koka rubļus? simboliski

pirms mēneša, 2021.10.21 13:21

Vietējās ziņas