Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Novadu reprezentē mūsdienīgi 23

Ceturtdien, 10.augustā, Gulbenes pašvaldības darbinieki kopā pulcināja tos, kuri palīdzēja notikt Novadnieku dienām. Izskanēja vērtējumi, ierosinājumi. Sanāksmē tika diskutēts, ka organizēt Novadnieku dienas reizi 20 gados ir krietni par ilgu, jo pa šo laiku novadnieki atsvešinās.

Taču reizi 5 gados svētki varētu notikt. Bet tas arī šobrīd ir tikai diskusiju līmenī.

Pilsētas pārvaldes vadītājs Gints Āboliņš tikšanās dalībniekiem par piemiņu dāvināja kompaktdisku ar gulbenieša Guntara Enika veidoto video par Novadnieku dienām viņa skatījumā.   

Novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Kalmane “Dzirkstelei” saka, ka pašvaldība izmanto mūsdienīgas metodes, lai veidotu savu organizēto pasākumu arhīvu, kā arī reprezentētu sevi.

“Patīkami, ka Gulbenes novada svētku laikā interneta vietnei “Straume.lmt.lv” pieslēdzās ievērojams skatītāju skaits konferenču tiešraidēs,” viņa teica.

Tā saucamā “straumēšana” pašvaldībai ir jauna metode, ko izmantoja, lai Gulbenes novada svētki būtu pieejami pēc iespējas plašākai auditorijai ne tikai klātienē, bet arī neklātienē. Šobrīd minētajā vietnē ir redzama daļa no paredzētā, paredzams, ka skatāmajiem videofailiem tiks pievienoti vēl pāris. Vēlāk visi šie filmētie materiāli nonāks pašvaldības rīcībā un arhīvā.

G.Kalmane pieļauj, ka nākotnē šie materiāli būs publiski pieejami sociālajos tīklos, kuros novada domei ir savs profils. Tādi ir, piemēram, “Facebook.com”, “Draugiem.lv”, “Twitter.com”. Ir doma par sava profila atvēršanu arī vietnē “Instagram.com”, kas ir sevišķi populārs starp jauniešiem.

“Mācāmies, lietojam. Piemēram, pašvaldības profils vietnē “Facebook.com” ir pilnībā attaisnojies. To apmeklē ļoti liels interesentu skaits,” saka G.Kalmane.

Gulbenes novada bibliotēkas direktore Antra Sprudzāne “Dzirkstelei” stāsta, ka jau pirms Novadnieku dienām vasaras sākumā pēc pašvaldības pasūtījuma profesionālā režisore, novadniece Monta Gāgane ir izveidojusi apmēram trīs minūtes ilgu, emocionālu filmu bez jelkāda runātā teksta, bet ar speciāli šim gadījumam komponētu novadnieka Valda Zilvera mūziku. Filma domāta novada reprezentācijai kā Latvijas kultūras bagātību sargātājai.

A.Sprudzāne saka, ka svarīgi ir skatītāju ieinteresēt, aizraut un varbūt pamudināt uzzināt, iepazīt un pētīt tuvāk. Arī šī filma, visticamāk, pēc laika kļūs publiski pieejama, izmantojot sociālos tīklus.

Visu šo filmēto materiālu tapšanu ar savu finansējumu ir nodrošinājusi pašvaldība.

G.Kalmane informē, ka četru dienu garumā noritējušajās Novadnieku dienās netika veikta apmeklētāju uzskaite. Līdz ar to precīzu svētku apmeklētāju skaitu pateikt nav iespējams. Ir pieejami tie skaitļi no aktivitātēm, kurās notika dalībnieku reģistrācija vai uzskaite.

Konferenci un nozaru tikšanās 28.jūlijā apmeklēja vairāk nekā 200 dalībnieku, lieluzvedumu 29.jūlijā apmeklēja vairāk nekā 3500 iedzīvotāju un viesu. Kultūras centra infocentrā reģistrējās 400 svētku apmeklētāji. Pamatā svētku apmeklētāji bija tepat no Gulbenes novada un kaimiņnovadiem, bet bija arī viesi no Ventspils, Tukuma, Rīgas, Liepājas, Anglijas, ASV, Īrijas, Vācijas.

Kopumā svētku sarīkošana izmaksāja 69 553 eiro. Šobrīd vēl notiek svētku izvērtēšanas process, līdz ar to lēmums par nākamo Novadnieku dienu rīkošanu vēl nav pieņemts. Taču zināms, ka nākamie novada svētki notiks 2019.gadā Rankas pagastā.

Pievieno komentāru

Komentāri 23

viedoklis

Man liekas-10 gadi ir ideāls laiks,lai atkal krātu tam emocijas,notikumus,līdzekļus. Pieci paskries nemanot.Nepaspēsim pat sailgoties.
''Straume'' tiešām bija lieliska iespēja.
Vai Guntara Enika video varētu būt pieejams arī visiem gulbeniešiem?

pirms 2 gadiem, 2017.08.19 10:51

Papildinājums

Bija viesi arī no Meksikas (nopietni darbojas ēdināšanas nozarē) un Ļoti īpaši uzteica "Rodi" sniegumu! Mums IR ar ko lepoties!!! Liekam latiņu augstu un tā turpinām, tad mums būs OK:)!

pirms 2 gadiem, 2017.08.19 12:33

Maija

Kā būtu, ja ņemtu vidējo starp 10 (esmu bijusi 10 gadus prom no Gulbenes un šajā laikā 100% aizmirsusi Gulbeni) un 5? Tas būtu ik pēc gadiem 6 vai 7? Domāju, ka 8 būs pārāk liels intervāls. Lieta tāda, ka šai novadnieku sajūtai nedrīkst ļaut atdzist.

pirms 2 gadiem, 2017.08.19 12:43

viedoklis

tad 7. Latviešu pamatīgs cipars.

pirms 2 gadiem, 2017.08.19 13:19

???

kas šitam lēcies?

pirms 2 gadiem, 2017.08.19 13:18

Jānis

Par vēlu atcerēties tā paaudze jau ir zem zemes.Vilciens aizgājis klauni palikuši.

pirms 2 gadiem, 2017.08.19 15:37

lulū pica

Pilnībā piekrītu Jānim! Un vēl- ir jāatjauno pagastu padomes, jo tas beidzot būtu solis demokrātijas virzienā, jo pagaidām, notiekot centralizācijai, tiek iets tikai totalitārisma virzienā, bet tas ir ceļš uz nekurieni jeb staļinismu.

pirms 2 gadiem, 2017.08.19 15:59

00

Gulbenes novada lapa draugiem.lv ir nekāda. Domājiet kāds to apmeklēs vairāk par vienu reizi? Pasakas tik stāstiet - darīsim, rādīsim. Rezultāts tuvu nullei. Tādu vārdu - profesionalitāte, esat dzirdējuši?

pirms 2 gadiem, 2017.08.20 10:33

Urbix

Raksts labā psrs stilā... Viss ir labi, tauta strādā, ražīgums aug!!!

pirms 2 gadiem, 2017.08.20 10:40

Laima

Ārprāta nauda par neko! Protams uz deju koncertu atnāk māmiņas, tēti, vecmāmiņas, kāds devums pilsėtai, nekāds! Kur tiek ņemtas tās astronomiskās summas? Gandrīz 70 000, tas ir tiešām vājprāts, savi dejotājo, savi mūziķi...kur profesionalitāte? Kam tika izdota tāāda nauda?

pirms 2 gadiem, 2017.08.20 12:53

Laimis

Laima, sāksim ar vienkāršo - neviens scenāriju nerakstīs bez maksas, neviens nevienosies ar māksliniekiem un viņu honorāriem (kaut arī mūsējie), bez maksas, process notika aptuveni 2 gadu garumā, cik izmaksā skatuvju īre, deju laukuma īre, gaismas, apskaņošana salūts, telpu un laukumu īre uzkopšana un sagatavošana, organizatoriskie darbi. Laikam jau cilvēks nesaprot to darbu, kas ir ieguldīts, redzot tikai pliku gala rezultātu. Pamēģini mājās uztaisīt pagalma svētkus tā, lai apmierināti būtu visi - APMIERINĀTI BŪTU VISI. Lai izdodas.

pirms 2 gadiem, 2017.08.20 13:50

HU

Laimi, kāds scenārijs, ko tu te murgo? Tāpēc jau vajag milzu naudu. Dižrežisori uz saburzītas lapas uzskribelē 5 teikumus, lūdzu 5 štukas uz galda. Tāds, lūk, scenārijs.

pirms 2 gadiem, 2017.08.20 17:30

ideja

HU, uzskrebelē 5 teikumus , noorganizē pasākumu ( no 0 līdz izvērtējumam) (kaut vai nelielam pasākumam ) un tad paskaties, vai turpināsi gudri rakstīt. ( di....)

pirms 2 gadiem, 2017.08.21 07:58

HU

OK, uz kurieni sūtīt pieteikumu? Izdarīšu par 2x mazāku summu, noteikti nebūs sliktāk par notikušajiem pasākumiem. Tikai, neviens pat tuvumā nelaidīs, jo tad gulces super režisori paliks dāsniem honorāriem.

pirms 2 gadiem, 2017.08.21 10:33

to HU

Gulce tur visu bīdīja?

pirms 2 gadiem, 2017.08.21 10:47

zum, zum

Svētkos redzēju, kur tiek ieguldīta mana nodokļu nauda. Un esmu apmierināta, pat ļoti.
Balsoju par 5 gadu intervālu novadnieku dienām.

Tie kuri pļāpā ( HU), ka organizēšana neko nemaksā un ar mieru noorganizēt pasākumus, to kvalitāti nodrošināt gandrīz par velti, nu, nu .........stipri tālu no realitātes ...bet, tad jau esiet uz "izķeršanu".

pirms 2 gadiem, 2017.08.21 11:47

v4v

Latvijā ir viena nesaprotama lieta. Ja ir koncerts, svētki, vienalga kas, pēc pasākuma sākas lielā vadītāju sveikšana, puķu dāvināšana, runu teikšana. Nekur pasaulē nav redzēts, ka pēc koncerta sauc uz skatuves visus, sākot no režisora un beidzot ar apkopēju, un tās puķes! Kas sunim asti cels, protams, bet tāds provinciālisms. Tas pats būs atkal dziesmu svētkos. Salīdzinoši, noskaties kinofilmu un tad ātro titru vietā sāk dučiem nākt ārā filmas veidotāji un tik klanās! Un klanās un klanās, nevar sagaidīt, kad beidzot ies mājās. Latviskā tradīcija laikam prasa, lai visi, kam pie pasākuma kāda daļa izbaudītu savas 5 minūtes slavas. Bet, ja viņu ir dučiem, un visādi pašvaldību organizatori, sponsori, tml., tas taču izvēršas uz stundu! Un sēdi kā muļķis, esi atnācis uz filmu, bet vietā dabū nebeidzamus titrus.

pirms 2 gadiem, 2017.08.21 13:24

;))

Pievienojos 300%.
Vai tad nav taisnība? Vai tad tie vadītāji nesaņem par savu darbu algu? Tiešām provinciālisms. Un necieņa pret skatītāju,kuram jānosēž vēl otra tikpat gara sadaļa pēc koncerta. Jāizbeidz šis reiz.

pirms 2 gadiem, 2017.08.22 19:21

Zaiga Smiltēna

interesanti cik no šīs ''pieticīgās summas'' 69 553 euro aizceļoja, kā otkats 60% apmērā uz tādu ''iesaistīto personu'' kabatām, kā deputāti valtis krauklis, normunds mazurs, tad izpildirketorei švikai un tamlīdzīgiem ''svētku rīkotājiem'', it kā nebūtu jau tā labi situēti uz gulbeniešu rēķina

pirms 2 gadiem, 2017.08.21 15:25

Hmmm...

Ja kino scenāriju vai literāru (piem., lugas) scenāriju nevar uzrakstīt katrs, un tam, kurš to var, ir vajadzīgs ILGS (!) laiks, tad Novadnieku dienām scenāriju pie noteikuma, ka rakstītājs labi pārzina vietējās un vietējo sniegumu iespējas, var uzlikt uz papīra dienas laikā. Svētkus uz saviem pleciem iznes PRODUCENTS un izpildītāji (katrs savā jomā un sektorā). Tādēļ ļoti gribētu redzēt šajā portālā publiskotu atbildi uz jautājumu, CIK par svenāriju saņēma tā cien. autore???

pirms 2 gadiem, 2017.08.21 15:40

Harijs Jaunzems - rancēnietis

Paldies gulbeniešiem par Novadnieku dienu Konferenci! Ļoti laba organizācija. Varbūt turpmāk derētu paplašināt diskusiju bloku, šoreiz tā kā vairāk bija svētku prezentācijas. Manuprāt, 5 gadu "starpbrīdis" ir pietiekoši garš. Bet tādu nelielu konferenci - satikšanos par kādu konkrētu tēmu jau var noorganizēt arī katros novada svētkos.

pirms 2 gadiem, 2017.08.21 19:51

Vietējās ziņas