Novēro jaunu putnu sugu Latvijā

Latvijā ir novērota jauna putnu suga - ziemeļu ķauķītis. Šīs sugas pārstāvi izdevies noķert un apgredzenot lejasciemietim ornitologam Aldim Freibergam pie savām "Tirzmalu" mājām.

Šī ir 359 Latvijā konstatētā savvaļas putnu suga. Dabā ziemeļu ķauķītis izplatīts plašā areālā Eirāzijas Ziemeļos, no Skandināvijas līdz pat Japānai, kā arī Aļaskas rietumu daļā. Ziemeļu ķauķītis ir vizuāli ļoti līdzīgs daudzām Latvijas vietējo ķauķu sugām un tā noteikšana ir iespējama tikai pieredzējušam speciālistam. Pieļaujams, ka ziemeļu ķauķītis jau iepriekš ir ieceļojis Latvijas teritorijā, taču palicis nepamanīts. Par to liecina pieci šīs sugas novērojumi Igaunijā, tādējādi arī Ziemeļlatvija bija reģions ar vislielāko iespējamību sastapt šo sugu.  

A.Feribergs laikrakstam stāsta, ka tas ir vairāk nekā 20 gadu darba rezultāts.

 

"Es visus šos gadus konkrētā vietā ar tīkliem ķeru putnus, un šoreiz izdevās noķert šīs sugas pārstāvjus. Tā ir suga, kuru droši var pierādīt, tikai noķerot un nofotografējot. Vienreiz taču bija jāpaveicas! Kopš 1979.gada, kad es esmu sācis darboties ar putniem, šis ir pirmais gadījums, kad ir izdevies novērot līdz šim Latvijā neredzētu putnu sugu, retumus gan ir izdevies redzēt vairākkārt," gandarīts ir A.Freibergs.

 

Viņš cer, ka varbūt arī vēl kādreiz izdosies novērot kādu jaunu, līdz šim Latvijā nenovērotu sugu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas