Novērtē Gulbenes novada ģimnāzijas labi padarīto darbu 6

Lai arī Gulbenes novada valsts ģimnāzijas vairs nav, jo tā tika reorganizēta, tomēr to joprojām publiski cildina. Draudzīgā aicinājuma fonda reitingā, kurā vērtē skolēnu sniegumu centralizētajos eksāmenos, labākā pilsētu ģimnāziju grupā angļu valodā 2019./2020. mācību gadā ir Gulbenes novada valsts ģimnāzija.

2019./2020.mācību gads Gulbenes novada valsts ģimnāzijā bija pēdējais, jo 2020.gada 1.augustā, apvienojot Gulbenes novada valsts ģimnāziju un Gulbenes 2.vidusskolu, tika dibināta Gulbenes novada vidusskola.

Arī kategorijā “Izaugsme 2020” angļu valodā Gulbenes novada valsts ģimnāzija ir labākā pilsētu ģimnāziju grupā. Angļu valodas skolotāja Aleksandra Birkova priecājas par šiem jauniešiem un “Dzirkstelei” stāsta, ka tas bija mācību gads, kad pirmo reizi skolēni sāka mācīties attālināti. “Un viņi spēja koncentrēties. Eksāmens vairākas reizes tika pārcelts, bet jaunieši spēja sevi motivēt, spēja koncentrēties - tas bija apsveicami! Prieks arī tāpēc, ka mēs brīžiem nenovērtējam to, ka Gulbenes novada jaunieši ir ļoti talantīgi. Ja vēl klāt ir darbs un vēlme strādāt, tad viņi var konkurēt ar vadošajām Rīgas ģimnāzijām, kur ir skolēnu atlase, lai varētu iestāties. Šī klase bija ļoti atraktīva. Lai iemācītos valodu, noteikti ir nepieciešama sadarbība gan savā starpā, gan ar skolotāju, un bija ļoti patīkami, interesanti un izaicinoši strādāt šajā klasē. Varu par viņiem pateikt tikai vislabākos vārdus,” uzsver skolotāja.

Draudzīgā aicinājuma fonda reitingā labākā specializēto skolu grupā kategorijā “Izaugsme 2020” angļu valodā ir arī Gulbenes vakara (maiņu) vidusskola.

Gulbenes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Edīte Kanaviņa atzīst, ka sasniedzamais rezultāts, kas atspoguļojas centralizēto eksāmenu rezultātos vai valsts pārbaudes darbos 9.klasēs, ir būtisks rādītājs par darba kvalitāti izglītības iestādēs. “Taču, ja skatāmies uz to, kā pēdējā laikā vispār tiek traktēta un pēc kādiem kritērijiem tiek aprakstīta izglītības kvalitāte, tad jāsaka, ka tas ir arī process, ne tikai konkrēti rezultāti konkrētos pārbaudījumos, bet viss process izglītības iestādēs. Tad es teiktu, ka tas, kā šobrīd tiek plānots, kā izglītības iestādes varēs sekot saviem kvalitātes rādītājiem pēc vairākiem kritērijiem, būs visaptverošāk nekā tikai pēc konkrētiem rezultātiem pārbaudījumos. Noteikti tas ir vērā ņemami - jāpasakās skolēniem un skolotājiem par ieguldīto darbu un sasniegto rezultātu, bet, ja runājam par izglītības kvalitāti, tad uz to ir jāskatās arī plašāk,” saka E.Kanaviņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

!

Kanaviņa visu sačakarēja! Kur tad nu vairs skatīsies plašāk?

pirms mēneša, 2021.09.15 15:56

...

Tas, ka ģimnāzijai bija labi rezultāti nenozīmē, ka vidusskolas veidojumam būs labi rezultāti. Mēs visi sakām paldies Kanaviņas kundzei par viņas vīzijām, un izglītības sistēmas iznīcināšanu novadā!

pirms mēneša, 2021.09.16 13:03

Vienmēr ģimnāzija

Vidusskolas veidojumam labā roka nezin,ko kreisā dara...parodija, ne skola. Labākie skolēni tāpat aiziet uz valsts ģimnāzijām pie kaimiņiem..

pirms mēneša, 2021.09.17 13:28

Nu nu...

Skolu apvienošana parādīja, ka bijušās 2. vidusskolas skolēni ir labāk izglītoti, jo starp 12.klašu absolventiem bijušās ģimnāzijas labākais skolēns tika nobīdīts 4.vietā.

pirms mēneša, 2021.09.17 21:15

.

Paldies Dzirksteles komandai par šo skaisto bildi. Labi, ka mans plecs arī varēja pievienoties tai

pirms mēneša, 2021.09.19 17:48

Vietējās ziņas