Numura zīmes nedrīkstēs tirgot

Ministru kabinets ir pieņēmis grozījumus noteikumos par transporta līdzekļu reģistrāciju, kas turpmāk liedz transporta līdzekļu īpašniekiem tirgoties ar auto numura zīmēm.

Šādi grozījumi veikti, jo pēdējā laikā bija aktivizējusies valsts reģistrācijas numuru tirdzniecība, jo daudzi cilvēki savām automašīnām labprāt izvēlējās numura zīmes ar zīmīgiem burtiem vai cipariem. Numura zīmes tirgoja pat pa vairākiem tūkstošiem latu, taču nelikumīga numura zīmju realizācija ir sodāma saskaņā ar Krimināllikumu. Ceļu satiksmes drošības direkcijas piešķirto valsts reģistrācijas numuru turpmāk cita transportlīdzekļa reģistrācijai varēs izmantot tikai transportlīdzekļa reģistrētais īpašnieks, turētājs vai valdītājs.

Ceļu satiksmes drošības direkcija ir paredzējusi arī jaunu kārtību, apmaksājot vadītāja kvalifikācijas eksāmenu. Daudzi topošie autovadītāji piesakās, bet neierodas uz to eksāmenu, tādēļ turpmāk par neierašanos uz pārbaudījumu bez iepriekšēja brīdinājuma būs jāapmaksā eksāmens pilnā apmērā.

Direkcijas pārstāvji informē, ka šādi gadījumi rada direkcijai finansiālus zaudējumus. Direkcijas darbiniekiem nākas pavadīt liekas stundas bez darba, kā arī par eksāmenu automašīnām jāmaksā līzings, lai gan tās reāli netiek izmantotas. Turklāt šādi gadījumi sekmē arī rindu veidošanos uz vadīšanas eksāmeniem. Turpmāk apmaksa būs jāveic tieši pirms kvalifikācijas eksāmena.

Paziņot par neierašanos uz eksāmenu varēs ne vēlāk kā iepriekšējā darba dienā. To iespējams izdarīt, ierodoties tajā direkcijas nodaļā, kurā pieteikts eksāmens, informējot telefoniski vai ar autoskolas palīdzību.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas