Oficiālas informācijas nav 7

Novada domes nosūta atbalsta vēstuli ar lūgumu izvērtēt iespēju saglabāt Valsts ieņēmumu dienesta nodaļu Gulbenē
Lai gan vēl īsti skaidri nav zināms, kā reorganizācija skars Valsts ieņēmuma dienesta Gulbenes nodaļu, Gulbenes novada dome ir nosūtījusi atbalsta vēstuli finanšu ministram Eināram Repšem un ieņēmumu dienesta vadītājam Dzintaram Jakānam ar lūgumu izvērtēt iespēju saglabāt ieņēmumu dienesta nodaļu Gulbenē.

Vēlas, lai nodaļa Gulbenē būtu Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa "Dzirkstelei" stāsta, ka informācija par Valsts ieņēmumu dienesta vairāku nodaļu likvidēšanu nav nekas jauns, jo tas ir publicēts masu medijos. Ir izanalizēts, kuras ieņēmumu dienesta nodaļas strādā ar lielākiem zaudējumiem.

 

"Pēc šiem datiem zinu, ka ieņēmumu dienesta Preiļu nodaļa ir visdārgākā, tai seko arī Gulbenes nodaļa. Esmu sazinājusies ar ieņēmumu dienesta Valmieras reģionālo nodaļu, kur es noskaidroju, ka šis jautājums, kuras nodaļas tiks likvidētas, vēl nav viennozīmīgi izlemts. To izlems finanšu ministrs E.Repše kopā ar ieņēmumu dienesta vadītāju Dz.Jakānu. Jo pakalpojums ir tuvāk dzīvesvietai, jo mazākas izmaksas gan iedzīvotājiem, gan uzņēmējiem, tāpēc arī tapa šī atbalsta vēstule ar lūgumu izvērtēt iespēju saglabāt ieņēmumu dienesta nodaļu Gulbenē," stāsta S.Daudziņa.


Vēstulē ir pamatojums, kāpēc būtu jāsaglabā ieņēmumu dienesta Gulbenes nodaļa.

 

"Kā kritēriji tika uzskaitīti: ģeogrāfiskais stāvoklis, proti, Gulbene atrodas Ziemeļvidzemes centrā; pagājušajā gadā sniegtais konsultāciju skaits dienesta Gulbenes nodaļā ir ļoti liels; pēc darba apjoma daudzuma mūsu ieņēmumu dienesta nodaļai ir viens no augstākajiem rādītājiem Vidzemes reģionā," norāda S.Daudziņa un piebilst, ka, protams, lēmums nav viņu kompetencē, bet to, ko varēja izdarīt šajā jautājumā, to novada dome ir izdarījusi, proti, sagatavojusi atbalsta vēstuli.

 

Oficiālas informācijas nav

Ieņēmumu dienesta Gulbenes nodaļas vadītāja Irēna Rozniece "Dzirkstelei" uzsver, ka nav saņēmusi nekādu oficiālu informāciju, kā reorganizācija tieši skars ieņēmumu dienesta Gulbenes nodaļu. Izmaiņas katrā ziņā būs, bet kādas nav zināms.

 

"Pirms pāris dienām kādā no avīzēm bija Dz.Jakāna intervija, kurā viņš esot teicis ka puse no esošajām ieņēmumu dienesta 34 nodaļām tiks samazinātas un ka tas viss notiks ap jauno gadu, bet tā ir tikai intervija," uzsver I.Rozniece.


Ieņēmumu dienesta Vidzemes reģionālās iestādes Vadības lietu daļas galvenā speciāliste Sandra Alksne skaidro, ka šajā gadā Valsts ieņēmumu dienestā uzsāktas lielas izmaiņas struktūrā, lai nodrošinātu ieņēmumu dienesta uzdevumu izpildi, būtiski samazinātā budžeta apstākļos, un paaugstinātu tā darbības efektivitāti.


"Šobrīd ar Valsts ieņēmumu dienesta rīkojumiem Rīgā ir izveidotas astoņas jaunas pārvaldes, kas pakāpeniski pārņem reģionālo iestāžu funkcijas. Lai gan presē izskanējusi informācija vairāku nodaļu likvidāciju, pagaidām ieņēmumu dienesta Vidzemes reģionālajā iestādē nav zināms, kuras nodaļas plānots slēgt," uzsver S.Alksne un piebilst, ka tuvākajā laikā tiks sniegta sīkāka informācija par ieņēmumu dienesta reorganizāciju.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

vida mamzeles satraukušās, ja likvidēs viņu kantori , būs jāiet darbu meklēt pie tiem sliktajiem uzņēmējiem, kuru s trīs dienas atpakaļ, braši drāza

pirms 11 gadiem, 2009.10.24 22:55

gulbenes vid ir visnedraudzīgākais uzņēmējiem, tā vietā lai meklētu nodokļu nemaksātājus, tas pakalpiņu bars, kas sevi lepni dēvē par inspektorēm, mēli izkārušas rok pa mazajiem uzņēmumiem un meklē nebūtiskas kļūdas, galvenais lai tikai būtu par ko uzlikt sodu
un tas valdības atbalsts, ko uz katra soļa sola valdība, izpaužas kā vid pārbaudes mēneša laikā visos uzņēmumos, pat zemnieku saimniecībās,
pareiza jau valstsvīru doma ir- ja tu vēl šajā brīnumzemē nēsi bankrotējis, tad tu kautko slēp, jo šeit absolūti godīgi(no likuma un MK normatīvo aktu viedokļa) strādāt ir neiespējami
neviena citvalstu vara un svešie režīmi nav valstij nodarījuši tik lielu ļaunumu, kā pašmāju pakalpiņi un kangari

pirms 11 gadiem, 2009.10.23 12:45

klients

Konsultācijas vairāk ir domāmātas pašnodarbinātajiem, IK, fiziskām personām un tml , kas ar nodokļu grāmatvedību kuļas paši. Nopietnos jautājumos ... nu ziniet kā mums ar tiem likumiem un viņu tulkojumiem.... viedokļi mēdz būt dažādi, tomēr visu cieņu mūsu konsultantiem.
Skumjākais ir tas , ka VID augšas taču savulaik redzēja vai neredzēja, kas un cik izmaksā. Vēl , lielijās , ka notiek modernizācija un tml., bet kad ir problēmas , tad griež no apakšas. Kā jau visur ...
Nu nodokļu maksātāji ( tie , kas ir vēl palikuši) gan būs tikai zaudētāji, ja VID nodaļas te nebūs, patīk mums tā iestāde vai nepatīk. EDS neapšaubāmi ērti, bet visu tāpat tur nevar nokārtot... izziņas, apgādājamie utt.

pirms 11 gadiem, 2009.10.23 11:23

Nesaprotu, kā Gulbenes dome var izlemt vai VID Gulbenē ir vajadzīgs, nekonsultējoties ar uzņēmējiem!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.10.23 10:25

Lai tik slēdz ciet!!!!Vispirms vajag izvērtēt cik tās sniegtās konsultācijas un pakalpojumi ir lietderīgi un pareizi, nevis cik daudz konsultācijas ir sniegtas, bieži vien aizejot uz Gulbenes VID konsultācijā saņem atbildi, lai tajā vai jautājumā zvanam uz Rīgu, jo viņi redziet nav informēti.....tagad ir EDS un nemaz nav vajadzīgs tas milzīgi lielais un dārgais aparāts!

pirms 11 gadiem, 2009.10.23 10:23

nezina

Ko tad Jakānam raksta vēstuli, ja Jakāns atstādināts?????? :)

pirms 11 gadiem, 2009.10.22 17:00

Vietējās ziņas