Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Oficiāli akceptē ideju par atskurbtuvi Gulbenē 14

Gulbenes novada domes februāra sēdē deputāti nolēma konceptuāli atbalstīt atskurbtuves izveidi  Valsts policijas Gulbenes iecirkņa telpās.
Paredzams, ka pakalpojuma izpildei tiks piesaistīta biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”. Pašvaldība saņēmusi abu sadarbības partneru piekrišanu gaidāmajai sadarbībai.
Šis pakalpojums noteikti stiprinātu arī Valsts policijas Gulbenes iecirkni – pauda novada pašvaldības izpilddirektore Lienīte Reinsone.
Paredzams, ka atskurbtuve atradīsies Valsts policijas Gulbenes iecirkņa ēkas pagrabstāvā, taču būs nepieciešami ieguldījumi šo telpu pielāgošanai. Ieguldījumus veiks pašvaldība. Provizoriski tie varētu būt 17 000 eiro.
Aptuvenā cena pakalpojuma sniegšanai vienai atskurbināmajai personai varētu būt 18 eiro. Bet Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija dotācijas veidā sola pašvaldībai atgriezt atpakaļ 15 eiro par katru atskurbināto personu. Pakalpojuma nodrošināšanā Gulbenē varētu tikt piesaistīti Valsts policijas inspektori. Līdzšinējā pieredze liecinot, ka mēnesī Gulbenes novadā nākas atskurbināt vidēji 15 personas. Taču faktiski vajadzība būtu atskurbināt vairāk cilvēku, jo šobrīd, ja vien var, cenšas nevest atskurbināt, jo tās ir lielas izmaksas – degviela, divu pašvaldības policistu prombūtne, vedot atskurbināmo uz Balvu atskurbtuvi, kā arī vēl paša atskurbināšanas procesa izmaksas. Balvu atskurbtuvē tie līdz šim bija apmēram 18 eiro par vienu personu, bet ir plānots palielināt šīs izmaksas līdz 30 eiro par personu. Sadarbības līgums Balvu atskurbtuves pakalpojumu izmantošanai Gulbenes novada pašvaldībai vēl ir spēkā līdz jūlijam.
Deputāti Ilzi Mezīti uztrauc, kā pēc tam mājās nokļūs uz Gulbeni atskurbināšanai atvestās personas, piemēram, no Smiltenes, Madonas, Alūksnes. L.Reinsone paskaidroja, ka no citiem novadiem uz atskurbtuvi Gulbenē personas tikšot vestas tikai tad, ja būs pašvaldību savstarpējie šādas sadarbības līgumi.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

k

Kāpēc deputāti ilzi mezīti neuztrauc kā mājās tiek cilvēki no Gulbenes kurus ātrā palīdzība aizved piemēram uz Valmieru un nakti izmet no slimnīcas uz ielas!Humāniste!

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.06 17:11

Brauc

Noteikti ir daudzas citas foršākas lietas, ko par šiem tūkstošiem var izdarīt novada labā.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.06 17:37

business

Palika žēl naudas,kura par vietējiem pļēguriem jāatdod Balviem.Taisīs ļurbeni paši.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.06 18:02

hmmm

nesaprotu kāpēc netaisa zaļo atskurbtuvi. Zaļais tirgu, zaļais dzelzceļš un zaļā atskurbtuve.
vai viesnīcā nesanāk lētāk kā 30 ?

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.06 18:15

laba doma

Zaļā atskurbtuve no zaļā pūķa .

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.06 18:48

!

Deputātiņiem un domītes blondajām vip zonas atļurbeni "Pālis kā brālis""

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.06 21:00

Sss

Skolu skaitu gan cenšas samazināt,bet to vietā kārto atskurbtuves. Īsts vājprāts!!!!!!Kas notiek?

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.07 09:19

***ana

Tizla ***ana Vai tad agrāk tur Policijā nebija kur salagas izguldītu uz nakti !

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.07 09:33

Ilzei Mezītei

Kā, Jūsuprāt, Gulbenes alkāni šobŗīd nokļūst mājās pēc atskurbināšanas Balvos?

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.07 14:51

Llllllllllll

Driz berneim nevajadzes iet uz skolu visu likvides. Domei par maz naudas lai tik bernus nevajadzes barot. Nebaroiet berni m terejat naudu prieks sevis jums vairak vajaga eskursijam.driz bus 3pasaules kars.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.08 08:00

Niknums

Kad vienreiz sakārtos, ka maznodrošināto, trūcīgo ģimeņu bērniem skolās launags būs pašvaldības atmaksāts. Redz ,to likums par sociālo palīdzību neparedz.... Tika pusdienas, kuras jau ir par brīvu novada skolēniem. Bērns jāpalaiž uz skolu ar internātu, tad visu pašvaldība atmaksās... ( Valsts politikas sauklis tomēr ir "katram bērnam ģimeni!" )
Uz kurieni ejam... dzērāju gan par 30 euro izguldīsim...
Varbūt "Dzirkstele" šo jautājumu var noskaidrot?

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.09 09:03

Taisnība

Kādēļ cilvēkiem, kuri paši sevi spēj nodrošināt (mācās, strādā), būtu jāuztur neveiksmīgu cilvēku bērni? Kāds sakars? Ja esat slikti materiāli nodrošināti, kādēļ vēl radāt pēcnācējus?

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.11 10:06

Vietējās ziņas