Oranžais koris pārsteidz un sajūsmina 5

Televīzijas šova "Koru kari" uzvarētāja Daugavpils Oranžā kora koncerti, kas pagājušajā sestdienā notika Gulbenes kultūras centrā, vēl šonedēļ ir starp visvairāk pārrunātajiem notikumiem. Koncerta apmeklētāji ar sajūsmu dalās gūtajās emocijās, nekautrējoties atzīt, ka koncerta laikā tik tikko spējuši valdīt sajūsmas asaras, bet pēc koncerta vēl ilgi sūrstējušas plaukstas no aplaudēšanas.

Uz kora koncertu biļetes tika izpirktas divu dienu laikā, tāpēc nekas cits neatlika, kā vienoties ar kolektīvu par papildkoncertu. Biļetes uz koncertiem bija iegādājušies cilvēki ne tikai no Gulbenes un rajona, bet arī klausītāji no Balvu, Alūksnes un citiem rajoniem. Kora vadītājs Atis Auzāns atzina, ka juties pārsteigts par cilvēku atsaucību, īpaši tāpēc, ka Gulbenē gan pats, gan kolektīvs uzstājas pirmo reizi. "Gulbenē korim bija otrais un trešais koncerts, bet turpmāko koncertu grafiks sniedzas līdz pat vasaras vidum," saka A.Auzāns. Kolektīvu viņš raksturo kā ļoti enerģētisku, spējīgu strādāt līdz spēku izsīkumam, emocionālu un savstarpēji draudzīgu. "Šova laikā dziedātājiem slodze bija ārkārtīgi liela, bet grūtības visus vieno," piebilst Atis.

 

Skan aplausi un bravo

Oranžais koris klausītājus priecēja ar "Koru karos" skanējušajām dziesmām, kā arī bija sagatavojis jaunus priekšnesumus kora solistu izpildījumā. Klausītāju aplausu vētru un bravo saucienus izpelnījās īru tautasdziesma "Belle of the Belfast city", veltīta visiem latviešiem, kuri dzīvo un strādā Īrijā, "Rikšiem bērīt` es palaidu", "Rock' n Roll is King", Valērija Meladzes dziesma "Samba belogo motilka", latgaliešu tautas dziesma "Kur gaismeņa" un citas.

 

Ar nepacietību tika gaidīta 13 gadus vecās kora dalībnieces Emmas Safronovas uzstāšanās, kura kopā ar kori izpildīja dziesmu "Stay" un "Eerth Song" no Maikla Džeksona repertuāra. Šī kompozīcija ļāva korim uzvarēt "Koru karos". Emma mācās Daugavpils Mūzikas koledžā klavierklasē, kā arī mācās spēlēt saksofonu. Meitene dzied kopš trīs gadu vecuma un ir daudzu konkursu laureāte.

 

Lielākā daļa kora dalībnieku mācās pie vienas vokālās pedagoģes.

 

Dodas koncerttūrē

Koncerta izskaņā A.Auzāns pateicās visiem, kuri par Oranžo kori balsoja televīzijas šova laikā un aicināja sekot koru koncertu grafikam, kas atrodams arī internetā. Piemēram, 7.februārī Oranžais koris dziedās Varakļānos un Preiļos, 14.februārī - Rēzeknē un Viesītē, 7.martā - Madonas un Alūksnes rajonā. Vieta vēl tiek precizēta. Koncerti paredzēti arī Bauskā, Madlienā, Jēkabpilī, Ludzā un citur.

 

Plašāku sarunu ar A.Auzānu lasiet kādā no turpmākajiem laikraksta "Dzirkstele" numuriem.

 

Vairāk foto skatīt: http://www.dzirkstele.lv/portals/foto_video/raksts.html?xml_id=12064

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Klinta

Koncerts bija lielisks - piekriitu, ka rokas suursteeja no plaudeeshanas un vaigi - no smaidiem! Ljoti emocionaali bagaats priekshnesums!

pirms 11 gadiem, 2009.02.08 11:40

esso

Daugavpils koris bija mani favorīti. tādēļ es arī ar nepacietību gaidu viņu uzstāšanos Bauskā. cerams, ka no lielās koncertēšanas tūres, kvalitāte necietīs. interese ir, jo skatos, ka pie mums uzlikts papildkoncerts. Lai veicas!

pirms 11 gadiem, 2009.02.05 21:56

Sarmīte

Hei,hei Kurzeme arī Jūs gaida!!!Konkrētāk Saldus!Vēlu veiksmi!

pirms 11 gadiem, 2009.01.30 23:31

Bravo

bravo, bravo, bravo..Koncertu gaidīju un saņēmu to ko biju gaidījusi un vēl vairāk patiesas jaukas emocijas, kas staroja no koristiem uz zāli un otrādi. Reizēm gribējās lēkt kājās un dejot līdz.Patiesi jauks pasākums , lai oranžajiem pietiek enerģijas.

pirms 11 gadiem, 2009.01.27 10:40

annele

Patiesi brīnišķīgs pasākums, sajūsmā brīžiem izsprāga prieka asaras. Lai vairāk tādu skaistu koncertu Gulbenes kultūras centrā, bet korim izturību, neapstāties pie sasniegtā un turpināt iepriecināt klausītājus ar jaunām dziesmām.

pirms 11 gadiem, 2009.01.26 22:37

Vietējās ziņas