Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Organizatori detaļas par Gulbenes jubileju neatklāj, vēlas saglabāt intrigu 5

Pirms 92 gadiem 25.februārī Gulbenei piešķīra pilsētas tiesības un tika atjaunots tās vēsturiskais nosaukums. Šajā sakarā Gulbenes novada pašvaldība 22.februārī rīko pilsētas dzimšanas dienas svinības “Caur atslēgas caurumu”, kad caur dažādiem pasākumiem visai ģimenei uz Gulbeni varēs paskatīties citām acīm.
Gulbenes novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Kalmane stāsta, ka, tā kā vienā gadā ar Gulbenes dibināšanu tika likts pamatakmens Gulbenes dzelzceļa stacijai, Gulbenes novada valsts ģimnāzijai un piemineklim par Latvijas brīvību kritušajiem draudzes varoņiem, tad daļa no aktivitātēm norisināsies tieši šajos objektos kopā ar Vecgulbenes miesta valdes priekšsēdētāju - būs ieradies personāžs no pagātnes.

Svētku programmā pulksten 11.00 ieplānota 92 minūšu ekskursija “Vēsturiskie loki” pa pilsētu ar autobusu gida pavadībā. Ekskursijas maršruts: Gulbenes kultūras centrs - Brīvības iela pie muižas pretī baznīcai - Rēzeknes iela - Parka iela - Litenes iela - Blaumaņa iela – O.Kalpaka iela - Līkā iela gar Gulbīšu parku uz Rīgas ielu līdz krustojumam - Rīgas iela - Brīvības iela - rotācijas aplis - Miera iela - Viestura iela (Kundziņa mājas). Sliktu laika apstākļu gadījumā - Dzelzceļa iela - Stacijas stāvlaukums.
Ekskursijai ir jāpiesakās iepriekš līdz 20.februārim Gulbenes novada pašvaldības aģentūrā “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” vai pa tālruni 26557582. “Ekskursija būs viena. Cilvēku skaits ir ierobežots. Skatīsimies, cik pieteiksies, tad redzēs, vai būs jāņem lielais autobuss vai mazāks, atkarīgs no pieteikuma skaita,” skaidro G.Kalmane.

Pēc ekskursijas no pulksten 12.28 līdz 13.00 paredzēts, ka operas dīva dodas ceļā pūtēju orķestra pavadībā. Aktivitāšu vieta - izglītojošais un interaktīvais centrs “Dzelzceļš un Tvaiks”. G.Kalmane stāsta, ka speciāli netiek atklāts, kura ir šī operas dīva, lai būtu intriga. “Pēc ekskursijas tie, kas vēlēsies, varēs doties uz šo centru. Gan centrā, gan ārā notiks aktivitātes. Kad pulksten 13.00 dosies prom bānītis, tad arī operas dīva dosies projām,” stāsta G.Kalmane.

No pulksten 13.30 līdz 14.00 Gulbenes novada valsts ģimnāzijas starpbūvē notiks pasākums “..tik pie prāta gaismas kļūstot..” – komercskolas kursa optimizēti dinamiska apgūšana ar nelielu muzikālu piesitienu, grupu “Pieci” un ielūkošanos vēsturē. G.Kalmane skaidro, ka tā būs tāda kā viena dinamiska mācību stunda interaktīvā, interesantā veidā. Šīs aktivitātes organizēšanā ir iesaistīts ģimnāzijas kolektīvs.
Savukārt no pulksten 14.30 līdz 15.00 Gulbenes evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks muzikāls veltījums Gulbenei “Tā mūsu dzīvība, tā mūsu brīvība…”.

Pulksten 18.58 Gulbenes kultūras centrā aizraujoši varēs pavadīt laiku, vērojot spēli “Es mīlu Tevi, Gulbene!”. To organizē jauniešu centrs “Bāze”. “Bāzes” vadītājs Renārs Biezais neatklāj, kādi gulbenieši piedalīsies spēlē, vien piebilst, ka būs tādi, kas zināmi gan Gulbenē, gan arī Latvijā.

Svētku dienu Gulbenes kultūras centrā pulksten 22.00 noslēgs balle ar grupu “Kraujas band”. Galdiņus var rezervēt kultūras centra kasē vai pa tālruni 64473102.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

????

kā strādājošie var apmeklēt šo pasākumu?

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.13 17:08

!!!!!

Pasākums notiek 22.februārī un 2020.gada kalendārs rāda, ka tā ir sestdiena :)

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.13 17:15

Arī sestdiena var būt darba diena!

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.13 19:36

Es

Es arī neatklāšu intrigu vai apmeklēšu tik slepenus svētkus.

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.14 15:06

Vietējās ziņas