Organizē atceres pasākumu

Rankas pagasta kapos 26.aprīlī pulksten 14.00 visi rancēnieši un citi interesenti ir aicināti uz piemiņas pasākumu, kas veltīts Rankas pamatskolas ilggadējā izglītības darbinieka Arvīda Pupona atcerei. Viņam šogad 25.aprīlī apritētu 90 gadi. Pasākumu vadīs kādreizējais viņa audzēknis Raitis Apalups.

Pasākumā piedalīsies tirzmalieši un Rankas pamatskolas audzēkņi, kā arī Rankas kultūras nama senioru vokālā ansambļa dalībnieki. Solījis ierasties arī A.Pupona krustdēls kādreizējais gulbenietis Jānis Kantoris.  

"Es uzskatu, ka mēs par maz pieminam tos novadniekus, kas savulaik ir daudz darījuši sava pagasta vai rajona labā," saka R.Apalups.

 

Arvīds Pupons Rankas skolā ir strādājis no 1944.līdz 1965.gadam. Skolas direktora amatā bijis laikā no 1955. līdz 1965.gadam. R.Apalups, kurš arī ir Rankas pamatskolas absolvents, atceras, ka A.Pupons viņam vadījis vācu valodas, latviešu valodas un dziedāšanas stundas. Tolaik skolā arī kora dziedāšana bijusi obligāta.

 

A.Pupons ir dzimis rancēnietis. Viņa tēvs bijis mežzinis, bet mamma - skolotāja. Arvīda māsa Antonija ilgus gadus strādājusi par pārdevēju rūpniecības preču veikalā Rankā. "Viņa bija visu cienīta, mīlēta un atzīta tirdzniecības darbiniece," atceras R.Apalups.

 

A.Pupona vārds lielā mērā saistās ar kori. Savā laikā Rankā bija jauktais koris , kurā bija simts dziedātāju. Dziesmu svētkos starp pašdarbības lauku koriem Arvīda vadītais koris ieguva trešo vietu. Arvīds vadīja arī vokālos ansambļus.

 

Kad A.Puponu no Rankas pārcēla uz Tirzas pagastu, tad arī Tirzā viņš vadīja kori un vokālos ansambļus. "Arī tirzmaliešiem kā jau kultūras cilvēkiem arī bija labi panākumi. "A.Pupons jau būdams pensijā 76 gadu vecumā mūžībā aizgāja karaliski, lai gan klātesošajiem tas bija traģiski un satriecoši. Arvīds uzstājās ar uzrunu Rankas pamatskolas 110.gadu jubilejā un gribēja pie klavierēm uzdot toni dziesmai, bet negaidot saļima visu salidojuma dalībnieku priekšā," stāsta R.Apalups.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas