Orķestri rāda labu sniegumu

Nedēļas nogalē Jelgavā notika II Latvijas pūtēju orķestru konkurss, kurā piedalījās arī Gulbenes mūzikas skolas pūtēju orķestris un Gulbenes kultūras centra pūtēju orķestris.

Konkursā orķestri bija iedalīti četrās grūtības pakāpes grupās un izpildīja obligātos un izvēles skaņdarbus. Orķestri paši varēja izvēlēties, kuras grūtības pakāpes programmas spēlēt. Gulbenes mūzikas skolas pūtēju orķestris startēja trešajā grupā un izcīnīja 1.vietu, savukārt Gulbenes kultūras centra orķestris startēja 2.grupā un izcīnīja 3.vietu. Kolektīvus vērtēja starptautiska žūrija - Henijs Ramaekers (Nīderlande), Andreas Hansons (Zviedrija) un Guntis Kumačevs (Latvija).

Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūras pūtēju orķestru eksperte un viena no pasākuma organizētājām Astrīda Ķēniņa atzīst, ka abi mūsu rajona orķestri konkursā rādīja labu sniegumu. "Abi orķestri ir ieguvuši apmēram vienādu punktu skaitu. Viņi gan startēja dažādās grupās, taču kopumā viņu varēšana ir ļoti līdzīga, abi orķestri ir paveikuši labu darbu," atzīst A.Ķēniņa.

 

"Dziesmu svētku uzrāviens jau ir nedaudz noplacis, taču ir ļoti jauki, ka orķestri joprojām spēj sakoncentrēt savas radošās iespējas un piedalīties konkursos. Es uzskatu, ka Dziesmu svētki nav atskaites punkts, tas ir kā tortei putukrējums. Mana pārliecība ir, ka vērtīgāks ir tas darbs, kas notiek starp Dziesmu svētkiem un, ja tad viņi spēj piedalīties, tas ir daudz svarīgāk."

Konkursa pirmo trīs vietu ieguvēji saņēma diplomus un naudas prēmijas. Pirmo vietu ieguvēji piedalīsies noslēguma koncertā "Sveiciens svētkos, Maestro!", kas notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā Gunāra Ordelovska 82.dzimšanas dienā - 28.martā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas