Orķestris Ziemassvētkos sniegs trīs koncertus

Gulbenes mūzikas skolas pūtēju orķestris aktīvi gatavojas Ziemassvētkiem. Gada skaistākajos svētkos orķestris novada iedzīvotājiem plāno sniegt trīs krāšņus koncertus.

Orķestra diriģents Donāts Veikšāns stāsta, ka orķestris katros Ziemassvētkos ir sniedzis koncertu, taču parasti tas bija otrajos Ziemassvētkos un koncerts notika katoļu baznīcā, orķestris uzstājās arī pagastos. "Šogad nolēmām visu organizēt koncentrēti tepat Gulbenē. Notiks trīs koncerti, un cilvēki varēs izvēlēties, kuru koncertu apmeklēt," stāsta D.Veikšāns.  

Pirmais koncerts "Ar priecīgu vēsti mēs nākam pie jums" notiks 25.decembrī Gulbenes katoļu baznīcā. Šī koncerta repertuārā būs klasiskā un garīgā mūzika. 26.decembrī koncerts notiks Gulbenes sporta centrā. Koncertā "Gavilēja lielā priekā ganiņi" skanēs skaņdarbi no klasikas līdz pat džezam. Trešais - noslēguma - koncerts "Betlēmes spožā zvaigzne" notiks Vecgulbenes muižas zālē. Šī koncerta programma būs ļoti daudzveidīga - būs dzirdama klasiskā, garīgā, estrādes un arī džeza mūzika. Pie koncertu režijas strādā orķestra diriģents D.Veikšāns. Programma koncertiem ir speciāli tematiski piemeklēta.

 

Koncertos kopā ar pūtēju orķestri piedalīsies arī kamerorķestris, skolēnu koris (diriģente Māra Mezīte), vokālais ansamblis "Sonoros" (vadītāja Vita Pētersone), jauniešu deju kolektīvi "Poga" un "Litenietis" (vadītāja Zaiga Mangusa). Kā solisti uzstāsies Viktorija Petuhovska (vokāls), Beāte Leimane (vijole), Anna Katrīna Paukšēna (čells), Līga Kalniņa (oboja), Elīna Karule (alta saksofons), Andris Kovačs (baritona saksofons), Artūrs Haritonovs (eifonijs). Koncertus kuplinās arī īpašie viesi - Nauris Indzeris (vokāls), Vjačeslavs Bogdanovs (vokāls), Ainārs Paukšēns (čells), Ilze Gagaine un Velga Šaršūne (vijole), Rihards Plešanovs (klavieres), Ilze Līviņa (defilē).

 

"Man ir prieks, ka arī visi šie cilvēki ir atsaukušies piedalīties svētku koncertos, un arī viņiem tas sagādās prieku," saka D.Veikšāns.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas