Ozolkalnā renovē dzīvojamo māju (papildināts) 21

Braucot pa Gulbenes-Smiltenes šoseju, Beļavas pagasta Ozolkalnā (Kļavkalnu ielā 16) ceļa malā ir redzama skaisti atjaunota 24 dzīvokļu māja.
“Ozolkalnā tikai viena tāda trīsstāvu daudzdzīvokļu māja ir. Pašvaldībai tajā pieder četri dzīvokļi, pārējie ir privatizēti,” “Dzirkstelei” saka Beļavas pagasta pārvaldes vadītājs Aivars Rakstiņš.
Gaidāmā ziema būšot pirmais pārbaudījums iedzīvotājiem pēc remonta. “Redzēs, kāds būs efekts. To ziema parādīs. Vizuāli, protams, māja ir skaista. Var teikt – kā no jauna uzbūvēta. No ārpuses daudz kas tur ir izdarīts,” saka A.Rakstiņš. Viņš piebilst, ka minētajā ēkā iedzīvotāji paši saimnieko, paši veic mājas apkuri. “Tādā ziņā viņi ir malači, jo uzņemas to nastu,” uzslavē A.Rakstiņš.
Saskaņā ar publiski pieejamajiem būvniecības informācijas sistēmas datiem Beļavas pagasta Ozolkalnā, Kļavkalnu ielā 16, veikta vienkāršota fasādes atjaunošana. Nosacījumi darbu uzsākšanai ir izpildīti pagājušā gada nogalē. Gulbenes novada domes 30.janvāra sēdes materiāli satur informāciju, ka minētajā ēkā projekts paredzēja fasādes siltināšanu, ēkas aizsargapmales izveidi un cokola siltināšanu, jumta seguma atjaunošanu, ēkas pagraba pārseguma siltināšanu, tehnisko bēniņu stāva siltināšanu, lodžiju atjaunošanu, logu nomaiņu un logu ailu aizpildīšanu dzīvokļos, koplietošanas telpu renovāciju un siltumapgādes sistēmas cauruļvadu siltināšanu.
2019.gada 21.novembrī ar akciju sabiedrību “Attīstības finanšu institūcija Altum” noslēgts aizdevuma un granta līgums. Saskaņā ar šā līguma nosacījumiem no šā gada 1.janvāra līdz 31.jūlijam tika iekasēts aizdevuma procentu maksājums 0,33 eiro par vienu kvadrātmetru mēnesī. Ar 1.augustu tika iekasēts aizdevuma summas un procentu maksājums 1,00 eiro par vienu kvadrātmetru mēnesī saskaņā ar dzīvokļu īpašnieku kopības pieņemto lēmumu un minētā līguma nosacījumiem. Ievērojot šos nosacījumus, vietējie deputāti lēma, ka pašvaldības četros dzīvokļos ar 1.augustu dzīvojamo telpu īres maksa ir 1,45 eiro par vienu kvadrātmetru mēnesī. Tā turpināsies līdz kredīta atmaksas dienai.


Paula Leite-Berģe, biedrības "Kļavkalni-16” mājas pārvaldnieka pilnvarotā persona:

" Sadarbojoties un izglītojot iedzīvotājus, var izdarīt ļoti daudz. Ozolkalna daudzdzīvokļu māju Kļavkalnu ielā 16 tiku uzaicināta sākt pārvaldīt situācijā, kad māja palika bez pārvaldnieka, bija ar parādiem, bez uzkrājuma un bija ar daudz sāpīgām problēmām. Regulāri tecēja jumts, mitrums iekļuva caur sienām dzīvokļos, pelējums, ziemā krasas temperatūras atšķirības dzīvokļos (+13... +18... +22 grādi) un atšķirīgs komforta līmenis. Nebija risinājuma, kā sakrāt un kā sakārtot. Mēs nācām kopā daudz, regulāri, diskutējām par dažādiem jautājumiem. Sapulces bija garas un arī neiztika bez viedokļu atšķirībām. Mans uzdevums kā mājas pārvaldnieka pārstāvim ir sadzirdēt īpašnieku un iedzīvotāju vajadzības, uzklausot problēmas, meklēt kopā risinājumus. Kopā rēķinām, kopā plānojam.Ar iedzīvotāju regulāru izglītošanu, “Altum” atbalsta programmu un darboties gribošu biedrības valdi viss ir iespējams! Rezultāts ir redzams, komforts ir uzlabojies, par ietaupījumu visprecīzāk pateiks paši mājas iedzīvotāji. Uzdodiet viņiem jautājumu, vai viņi grib dzīvot, kā iepriekš vai kā tagad! Izmaksām sekojam līdzi, un tuvākajos gados pie pozitīvas maksāšanas ir arī paredzēts samazināt apsaimniekošanas maksu. Mums ir tiesības lemt par savu apsaimniekošanas maksas daļas samazināšanu - 0,45 eiro par kvadrātmetru. Par kredīta daļu - 1 eiro par kvadrātmetru - ir noslēgts līgums, tas būs jāmaksā, jo ir veikti ieguldījumi mājā. Pateicos iedzīvotājiem par uzticēšanos, jo Ozolkalna mājā ir uzlabojies komforts, maksāšanas disciplīna un iedzīvotāju kļuvuši saliedētāki! Pārējo lai vērtē dzīvokļu īpašnieki paši. Daudzdzīvokļu mājas Gulbenes pilsētā un novadā ir diezgan sliktā tehniskā stāvoklī, ilgstoši nav veikti vajadzīgie kapitālie ieguldījumi. Uzskatu, ka daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji jebkurā gadījumā samaksā gan par neizdarīto, gan par izdarīto. Es izvēlos darīt, lai iedzīvotājiem uzlabotos komforta līmenis, un bieži vien ir maldīgs priekšstats, ka tas ir dārgāk. Bieži nākas arī palīdzēt iedzīvotājiem saskaitīt izdevumus, lai izprastu, cik izmaksā dzīvot konkrētajā daudzdzīvokļu mājā. Vēl nākas palīdzēt risināt arī sociāla rakstura un sadzīviskus jautājumus."

Pievieno komentāru

Komentāri 21

To Milfene

Tava krāsa droši vien būtu zila ,kā jau urlai pienākas!

pirms 28 dienām, 2020.09.21 20:23

Milfenei

Par krāsas toņiem sapulcē nobalsojām. Mums pašiem patīk.

pirms 28 dienām, 2020.09.22 11:04

Paulis

Un kur paliek ventilācija ? Bez ventilācijas mājai ir siltumnīcas efekts. 1,33 par kvadrātmeru plus apkures izmaksas, cipars sanāk visai iespaidīgs.

pirms 29 dienām, 2020.09.21 19:22

Re:

Un mātes māju arī pie reizes nosiltināja,par šīs mājas iedzīvotāju naudu???

pirms 28 dienām, 2020.09.22 08:19

Te:

Kas mums ir māte?

pirms 28 dienām, 2020.09.22 08:23

ārprāc

Laba reklāma paulai...varbūt balsosim vēlēšanas..ko a

pirms 28 dienām, 2020.09.22 08:43

olga

Forši, ka notiek renovācijas, ka iedzīvotāji paliek izglītotāki (ja vien paši vēlas, protams).
Cerams, ka arī pilsētā daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji kļūs arvien draudzīgāki un pieņems savai mājai pareizus lēmumus. Tiks ievēlēti darbīgi māju vecākie, paši dibinās biedrības un paši pieņems lēmumus.

pirms 28 dienām, 2020.09.22 09:18

Iedzīvotāja

Ja kādam nepatīk, ka mūsu mājā paši lēmām kā un ko daram un sanāca labs galarezultāts, tad neviens jums neliedz savām mājas uzņemties iniciatīvu un darīt tāpat!

pirms 28 dienām, 2020.09.22 11:11

Lauks

Jocīgi, kad novadā kaut kas notiek un cilvēki dara, tad ir slikti. Kad nenotiek-atkal slikti. Varbūt tie nonievotāji arī paši varētu sākt darīt?

pirms 28 dienām, 2020.09.22 11:13

Kurmis

Un tā tā dzīve paiet...rejam ,rejam!!!
Vai tiešām Jums rējēji nav kur savu žulti likt?Izdariet labāk kādu labu darbu,Jums noteikti paliks labāk ap sirdi... Sakopsim savus īpašumus,lai prieks garām braukt!!!
Lai Paulai veicas!!!Ceru , ka būs kāda skaista māja Gulbenē!!!

pirms 28 dienām, 2020.09.22 11:35

JD

Ļoti ceru, ka Gulbenē mājas tiks renovētas krietni aktīvāk. Cik labi, ka ir tādi cilvēki, kā Paula, kam ir apņēmība un saprašana, kā tādus sarežģītus projektus novest līdz galam. Nevis tikai tukši muldēt par krāsām, mammas māju siltināšanām un ko tik vēl neizdomā cilvēki, kuriem ir laiks visas tās muļķības izdomāt un uzrakstīt.

pirms 28 dienām, 2020.09.22 11:38

Ineta

Aiz katra veicamā darba ir savs darvas piliens. Ticiet man! Labāk ir dzīvot šādi un nodrošināt algu caur iedzīvotājiem, nevis doties algotā darbā. Pati apsaimnieko-pati pilnvaro. Pilnvara pilnvaras galā. Teiksiet - vajag mācēt? Iespējams. Bet sirdsapziņu nekad neatberzt vairs ,neviens smilšpapīrs nepalīdzēs. Ne templis,ne fenšui-fui!

pirms 27 dienām, 2020.09.22 21:01

Hei

Zabakveidigie-vecu maju aplipina no arpuses un ta skaitas renovacija-vai stavvadi nomainiti vai ventilacija iztirita un atjaunota utt.,utt.-mulkiem,mulka alga...

pirms 28 dienām, 2020.09.22 12:10

Bende

Pajautajiet paulai,vai atjaunojot ventilacijas vietas,sahtas ari tika tiritas-atbilde pareiza-ne,tad kam ir vajadziga sada pseidorenovacija...

pirms 28 dienām, 2020.09.22 12:12

AL

Tradicionāli mūsu novadam, mākam krtizēt -sevišķi tie, kas paši neko nedara, lai uzlabotu dzīves apstākļus.Es priecājos,ka ir tādi zinoši un enerģiski cilvēki kā Paula. Impulss, lai kaut kas tiktu darīts un mainīts. Tālākais ir iedzīvotāju pašu galvās un rokās.Lai mājas iedzīvotājiem veicas!

pirms 28 dienām, 2020.09.22 13:47

AC

Kolosāli, vēl par vienu vietu skaistāk un mājīgāk. Tagad var braukt garām un priecāties, žēl, ka renovācija nebija pirms pāris gadiem, kad bija iespēja tur dzīvot! Prieks, ka ir vietas, kur cilvēki mēģina un spēj sastrādāties.

pirms 28 dienām, 2020.09.22 18:36

Iemītnieks

Visu kritizētājiem - mūsu mājai sertif.skursteņslauķis iztīrīja ventilācijas šahtas un pārbaudīja gaisa vilkmi. Savukārt logos ir ielikti vārsti, kas nodrošina gaisa pieplūdi katrā telpā. Tā kā ventilācija tagad ir daudz labāka nekā bija iepriekš.

pirms 28 dienām, 2020.09.22 20:07

Jom

Iemitniek,tu saproti ka tira ventilacijas sahtas-tas nav skurstenis-seit skurstenlaucis neder,sertificets vai bez ta-tev joprojam ausis batona gals-turpini klausities un priecigs blenz debesis...

pirms 27 dienām, 2020.09.22 20:36

eiro

O,kadai bij iespēja tikt pie pamatīga piķa

pirms 25 dienām, 2020.09.25 07:40

Vietējās ziņas