Ozolkalnā “spokojas” aitas 3


Beļavas pagasta Ozolkalnā jau trešo nedēļu savā vaļā pa pļavām un dārziem klaiņo bariņš aitu. Sākumā manītas piecas, bet nu vairs tikai trīs. Izskatoties, ka Ozolkalnā joprojām klaiņo aitu māte ar diviem jēriem. “Sirds sāp! Vai tiešām nevienam nav daļas?” “Dzirkstelei” saka gulbeniete Ārija Rikveile, kura pati šos dzīvniekus manījusi ceļa malā vairākkārt.


Iedzīvotājiem, kuri pamana noklīdušus bezsaimnieka mājlopus, nekavējoties ir jāsazinās ar pašvaldību, šajā gadījumā ar Beļavas pagasta pārvaldi, “Dzirkstelei” saka Pārtikas un veterinārā dienesta Austrumvidzemes pārvaldes vadītāja Indra Tomiņa. “Pašvaldībai jāmeklē noklīdušo dzīvnieku saimnieks. Ja neizdodas, jānogādā lopi uz patversmi vai citādi. Tālāk tad jau mēs sadarbojamies ar pašvaldību, ja paši netiek galā,” saka I.Tomiņa.


Beļavas pagasta pārvaldes vadītāja vietnieks Juris Bašķers “Dzirkstelei” saka – klaiņojošas aitas manītas Ozolkalnā gan pie Lazdukalna, gan pļavā ceļa malā pie pagrieziena uz Lejasciemu. J.Basķers cer, ka “Dzirkstele” palaidīs tālāk šo ziņu un varbūt saimnieks sadzirdēs un ieradīsies savākt savas aitas, kuras nevienam citam rokā nedodas. “Ēst jau viņām ir ko, salasa,” “Dzirkstelei” apgalvo pagasta pārvaldes darbinieki. J.Bašķers lēš, ka aitas savā vaļā sveikas un veselas staigāšot kā līdz šim, ja vien viņām neuzbruks suņi.


Veterinārārste Ilze Mezīte, kura pati dzīvo Ozolkalnā, “Dzirkstelei” saka, ka iedzīvotāji viņai ir stāstījuši par šīm klaiņojošajām aitām. Viņa pati ir centusies tās atrast, bet neesot izdevies. Veterinārārste tās redzējusi nav. Taču viņai stāstīts, ka pieaugušajai aitai ausīs ir krotālijas. I.Mezīte lēš, ka pēc numuriem uz krotālijām ātri vien varētu sadzīt rokā saimnieku. Skaidrs, ka aitas svešiniekus sev nelaiž klāt. Tātad ir problemātiski nolasīt numuru uz krotālijām. “Ja nu varētu ar binokli paskatīties,” viņa iedomājas. I.Mezīti gan mulsina fakts, ka Beļavā nezina nevienu, kurš turētu aitas. Neesot izslēgts, ka mājlopi atklaiņojuši uz Ozolkalnu no kāda kaimiņu pagasta. “Ja aitas ir sākušas maldīties, tad iet tikai uz priekšu,” saka veterinārārste. I.Mezīte domā, ka noķert klaiņojošās aitas nebūs vienkārši.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

represētais

Augšamcēlies Ozolkalna lielākais stukačš ar saviem rokaspuišiem!!!

pirms 7 gadiem, 2014.07.14 10:20

padla

Un kurš tad tur būtu tas ,,stukačoks,,tautai jāzin savi ,,varoņi,,?

pirms 7 gadiem, 2014.07.14 20:12

represētajam

Nezinu par kuru Jūs runājat,bet viens tur bij,šķiet ka pat uzvārds atbilda darbiem.šeit var palasīt par to stukaču!http://www.latvijaslaudis.lv/users/mezite_silvija?language=en

Re kur citāts no raksta.

Savas pārdomas par deportāciju norisi Ozolkalna teritorijā izteica arī 1949. gada Ozolkalna ciema padomes priekšsēdētājs Jānis Mīkstais, kurš arī pats piedalījās cilvēku arestēšanā.

pirms 7 gadiem, 2014.07.15 22:27

Vietējās ziņas