Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Paaugstināsies bērna invalīda kopšanas pabalsts

No nākamā gada 1.janvāra trīskāršosies pabalsts par bērna invalīda ar smagiem funkciju traucējumiem kopšanu. Pabalsts palielināsies no 50 līdz 150 latiem mēnesī.


 

"Pabalsta palielināšana ļaus būtiski uzlabot to ģimeņu materiālo situāciju, kurās ir bērni invalīdi, kuriem nepieciešama īpaša kopšana. Tie pārsvarā ir bērni, kuriem ir noteikta smaga invaliditāte kopš bērnības," stāsta Labklājības ministrijas Komunikācijas departamenta direktore Lelde Rāfelde.

 


Šiem bērniem pārsvarā ir smagi fiziski vai funkcionāli traucējumi, un visbiežāk viņiem nepieciešama pastāvīga klātbūtne un kopšana. Tas ir sevišķi smagi, piemēram, vientuļajiem vecākiem, kuri ir spiesti atteikties no algota darba.

 

Pabalsta palielināšana ļaus vecākiem bērna kopšanai algot profesionālu aprūpētāju, lai viņi paši varētu strādāt algotu darbu, kā arī veicinās viņu dzīves līmeņa pakāpenisku uzlabošanos.

 


"Saskaņā ar Labklājības ministrijas aprēķiniem, bērna invalīda kopšanas pabalstu 2008.gadā saņems 750 cilvēki. Tam būtu nepieciešami nedaudz vairāk nekā 1 miljons latu," informē L.Rāfelde.

 


Labklājības ministrijas izstrādātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos par bērna invalīda kopšanas pabalsta apmēru, tā pārskatīšanas kārtību un pabalsta piešķiršanas un izmaksas kārtību šodien, 28.augustā, apstiprināti Ministru kabineta sēdē.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas