Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pabeidz Beļavas tautas nama renovācijas projekta pirmo kārtu 5

Ir pabeigta Beļavas tautas nama renovācijas projekta pirmā kārta. Ēka tikusi pie jauna jumta, apkures sistēmas un skatuves grīdas. Ir nosiltināti ēkas griesti, kā arī pamati, kam nomainīts savu laiku nokalpojušais apakšējo baļķu vainags. Lai kultūras iestādi sakārtotu pilnībā, Lauku atbalsta dienestā ir iesniegts pieteikumus projekta otrajai kārtai.

Ēkas, kas nodota ekspluatācijā 1964.gadā, renovācija sākās maijā un to bija plānots pabeigt oktobra beigās. Darbus veica SIA "Vidzemes būvnieks" speciālisti. Diemžēl tautas nams visā krāšņumā apmeklētājiem durvis vērs tikai nākamā gada vasarā.  

Jāpaciešas vismaz pusgadu

"Lai gan daļa iecerēto darbu ir pabeigti, tomēr tā sauktajā ēkas vecajā korpusā vēl jāizremontē kādreizējās bibliotēkas telpas, ko nākotnē izmantosim kā mēģinājumu telpas. Jāsakārto arī tualetes un garderobe, tautas nama vadītājas kabinets, kā arī jāsiltina viss vecais korpuss. Jānomaina parādes durvis, kā arī jauns veidols jāiegūst tautas nama priekštelpai. Gulbenes novada dome mums ir piešķīrusi līdzekļus projekta otrās kārtas līdzfinansējumam. Projekts šobrīd ir iesniegts izskatīšanai Lauku atbalsta dienestā. Projekta pirmajā kārtā kopējā summa bija 90 tūkstoši latu, kas ir mazāk, nekā bija paredzēts sākumā. Samazināt kopējo summu mums ļāva iepirkums. Pagaidām atturēšos minēt, cik tūkstošus latu izlietosim projekta otrajā kārtā, jo būs jārīko iepirkuma procedūra, ja gūsim apstiprinājumu," stāsta Beļavas pagasta pārvaldes vadītājs Aivars Rakstiņš.

 

Viņam izteikts priekšlikums sākt izmantot lielo skatītāju zāli jau šobrīd, tajā nokļūstot pa sānu ieejas durvīm, tomēr pārvaldes vadītājs uzskata, ka labāk ir vēl vismaz pusgadu pagaidīt, lai tad pagasta iedzīvotāji un viesi varētu priecāties par katru stūrīti renovētajā kultūras iestādē.

 

"Es ceru, ka pagasta ļaudis būs saprotoši un gatavi pagaidīt," piebilst A.Rakstiņš.

 

Tas ir bēdīgs stāsts

Savulaik tautas nams darbojās arī Ozolkalnā, bet šodien tas esot īsts bēdu stāsts.

 

"Sākoties privatizācijai, šo kultūras iestādi piedāvāja pārņemt pagastam, bet tā nenotika. Ēku par pajām paņēma privātpersona. Tad sākās tās pirkšana un pārdošana. Bija cerība, ka ēkā tiks veidota kaut kāda ražotne, bet bizness nesokas. Skumji, ka tā. Negribētos, ka pašā Ozolkalna ciemata centrā kultūras iestāde pamazām pārtaptu par graustu. Diemžēl arī pagastam nav tik milzīgas naudas, lai atpirktu šo ēku un to sakārtotu, tāpēc akcentu liekam uz "Zīļuka" telpām. Arī divu kultūras iestāžu uzturēšana nenāktos viegli," uzskata A.Rakstiņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

ussr

vismaz miesta vidū viena acij tīkama vieta,nu tautas jau nu nekad tur nebūs kā 80-tajos,kad bija''amigo'',pa dienu vari piecreiz braukt caur miestu un cilvēku,pie tam dzīvu neredzēsi.... bet tā jau visur

pirms 8 gadiem, 2011.11.16 16:24

Nu

bet varbūt cilvēkiem nav naudas, tāpēc neiet...

pirms 8 gadiem, 2011.11.16 12:53

Rasa

Pasākumi nav regulāri, bet notiek, taču visi uz vienu šņitu, vieni un tie paši uzstājas. Taču, kas atbrauc viesmākslinieki, cilvēki neiet, jo domā, ka būs atkal kārtējā garlaicība.

pirms 8 gadiem, 2011.11.15 09:14

Andris

Nu ja visu laiku sēž četrās sienās un no mājas izlien 2X gadā, tad varbūt tā arī liekas, ka balles tur notiek tik reti.
Cik atceros, līdz renovācijai pasākumi tur notika praktiski katru mēnesi.

pirms 8 gadiem, 2011.11.14 21:34

KADA JEGA NO TA REMONTA. NAUDA PA VELTI IZSVIESTA. TAPAT TANI KLUBA NEKAS NENOTIEK. GADA LABI JA 2 BALLES.

pirms 8 gadiem, 2011.11.14 18:41

Vietējās ziņas