Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pabeidz iztiesāt smagas avārijas lietu 9

Tiesas lēmums: avārijā cietušā zēna ģimenei pienākas 20,2 tūkstošu latu kompensācija
Pagājis gads, kopš pērn Lizuma pagastā notika šokējošs un smags ceļu satiksmes negadījums, kurā pēc sadursmes ar auto dzīvībai bīstamu politraumu guva mopēda vadītājs - tobrīd 15 gadus vecs lizumnietis Viesturs. 11.jūlijā Gulbenes rajona tiesa paziņoja spriedumu šajā krimināllietā, negadījuma vaininiekam - 1958.gadā dzimušajam Uldim - paredzot nevis reālu, bet nosacītu cietumsodu tikai viena apstākļa dēļ - lai viņš varētu strādāt, pelnīt un maksāt cietušā zēna ģimenei materiālo kompensāciju 272,70 latu apmērā, kā arī morālo kompensāciju 20 000 latu apmērā.

Uldim piespriests nosacīts cietumsods uz 5 gadiem ar tikpat ilgu pārbaudes laiku. Uz 5 gadiem viņam arī ir atņemtas tiesības vadīt transporta līdzekli. Automašīnu "Volkswagen Passat", ar kuru Uldis izraisīja smago avāriju, tiesa nolēma viņam konfiscēt. Pēc sprieduma paziņošanas tiesnese Gunta Širaka apsūdzēto vēl brīdināja - ja viņš 5 gadu pārbaudes laikā pieļaus divus administratīvos pārkāpumus, nosacīto cietumsodu nāksies izciest reāli.  

Procesā iesaistītajiem tiesas spriedumu ir tiesības pārsūdzēt desmit dienu laikā. Viesturs gan "Dzirkstelei" atzina, ka viņam liekas pieņemams tiesas noteiktais sods vīrietim, kura pāridarījumu zēns nekad nespēs izdzēst no savas atmiņas.

 

Cietušajam jau bijušas 10 operācijas

Nosakot morālā kaitējuma apmēru, tiesa ņēma vērā cietušā Viestura un viņas mammas Tatjanas lūgumu. Viņi uzturēja prasību par 28 000 latu morālo kompensāciju. Tomēr tiesa ieklausījās prokurora Aivara Circena izteiktajās šaubās, vai apsūdzētais spēs tik lielu summu samaksāt. Tiesā cietušā zēna mamma Tatjana pastāstīja, ka dēls pēc negadījuma jau pārcietis desmit operācijas, lai viņam nebūtu jāzaudē kāja. Arī turpmāk paredzētas vēl jaunas operācijas pie mikroķirurga. Zēnam dažādu medicīnisko manipulāciju dēļ jau 30 reizes ir pielietota narkoze. Viņš slimnīcā atradies divus mēnešus, jutis, joprojām jūt un visu mūžu jutīs fizikas ciešanas un ierobežojumus. Ārstēšanās dēļ Viesturam bijis nepilnvērtīgs mācību gads, tomēr viņš ir sekmīgi beidzis pamatskolu un plāno turpināt izglītību.

 

Apsūdzētais lūdz neatņemt brīvību

Tiesā apsūdzētais Uldis savu vainu pilnībā atzina un par notikušo izteica nožēlu. Pēdējā vārdā vīrietis lūdz viņam nepiespriest reālu brīvības atņemšanu.

 

Krimināllieta tika izskatīta bez pierādījumu pārbaudes, par ko apsūdzētais jau iepriekš bija vienojies ar prokuroru.

 

Jau rakstījām, ka 2010.gada 8.jūnijā aptuveni pulksten 12.05 notika ceļu satiksmes negadījums uz līkumota meža ceļa Velēnā. Automašīna "Volkswagen Passat", kurai nebija motora pārsega, nebija izieta tehniskā apskate un nebija valsts numurzīmju, iebrauca pretējā braukšanas joslā un saskrējās ar mopēdu. Rezultātā smagi tika traumēts mopēda vadītājs - 15 gadus vecs zēns. Avāriju izraisījušais autovadītājs izrādījās cietušā zēna kaimiņš - 52 gadus vecs vīrietis -, kurš, kā vēlāk pats stāstīja "Dzirkstelei", būdams šokā par notikušo, no notikuma vietas aizbēga.

 

Tiesā prokurors A.Circens pauda viedokli, ka šādai šofera rīcībai var būt tikai viens izskaidrojums - avārijas brīdī viņš bija reibumā.

 

"Policijā autovadītājs pieteicās aptuveni pēc diennakts, kad reibumu vairs nevarēja konstatēt," teica prokurors. Viņš gan atzina, ka aizdomas, ka avārija izraisīta dzērumā, nav pierādāmas.

 

Likums paredz, ka avārijas izraisītāju par transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, cietušajam nodarot smagus miesas bojājumus, var sodīt ar cietumsodu uz desmit gadiem, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem vai bez tā. Bet par personas atstāšanu bez palīdzības brīdī, kad apdraudēta šā cilvēka dzīvība, var sodīt ar divu gadu cietumsodu vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz 40 minimālajām mēnešalgām.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

pierītu OZ Ozolkalnā arī tādi tirliņi braukā un ne viens vien.. brīvdienās bail uz ceļa rādīties jo nekad nevari zināt, kurā stūrī kāds melns passāts izlēks ar piedzērušos šoferi pie stūres, kuram galvenais ceļš vienmēr būs tas pa kuru viņš brauc.. skumji ka civilizētā pasaulē tā notiek.
Mammai Tatjanai izturību.

pirms 8 gadiem, 2011.07.14 09:18

333

Ja, sods ir sods, bet kur vins tadu naudu nems? Ir no ka maksat? Aizlaidisies prom uz arzemem un mekle tu vinu.

pirms 8 gadiem, 2011.07.14 09:08

melns

Netaisnigi, ka citiem ir jacies neapdomigu cilveku delj! :( Nauda jau tapat nepalidzes atgriezties tadam, kads bija sakuma!

pirms 8 gadiem, 2011.07.14 03:12

melns

Netaisnigi, ka citiem ir jacies neapdomigu cilveku delj! :( Nauda jau tapat nepalidzes atgriezties tadam, kads bija sakuma!

pirms 8 gadiem, 2011.07.14 03:11

es

Pagajusa gad rudeni pie Ozolkalna viens sitads cilveku sabrauca, no notikuma vietas aizbega un cietusais velak slimnica mira. Tikai Gulbenes policija nez kapec so aizstav ka sis esot domajis ka sabraucis kadu zveru un tapec neesot nekas ka no notimuma vietas aizbedzis.

pirms 8 gadiem, 2011.07.14 02:31

urbis

Tas, ka U. bija pālī, zināms visai Velēnai un Lizumam, arī tas, ka viņš regulāri brauca pillā. Te nu arī rezultāts. Piektdienu un sestdienu vakaros un naktīs Velēnā uzrodas un sabrauc šitādi aktieri steriem. Kad zvana mentiem, tad tie tik atgaiņājas. Sods ir atbilsrošs, jautājums, kā zellis maksās.

pirms 8 gadiem, 2011.07.13 18:00

Vietējās ziņas