Pabeidz vienus projektus, padomā nākamie 2

Novada dome nākotnē atkal plāno treknos gadus
Vakar, 9.novembrī, Gulbenes novada domē bija sasaukta ārkārtas sēde, lai lemtu par trim jautājumiem. Divi no tiem saistīti ar steidzamu naudas aizņemšanos, lai varētu pabeigt Gulbenē iesāktos projektus. Trešais jautājums bija par investīciju plāna papildināšanu ar vairāku miljonu latu vērtām idejām, tās ierakstot Gulbenes pilsētas integrētās attīstības programmā turpmākajiem pieciem gadiem. Deputātu balsojums par visu bija pozitīvs.

"Skatoties uz priekšu, uz nākamajiem treknajiem gadiem," kolēģus diskutēt par darba kārtības jautājumiem mudināja domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa. Nepildās budžets, ir problēmas

Gulbenes pilsētas ielu seguma rekonstrukcijas 1.kārtas pabeigšanai novada domei steidzami no Valsts kases uz pusgadu jāaizņemas 88 250 lati, ja to atļaus Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padome.

 

Savukārt projekta „Satiksmes drošības uzlabojumi Gulbenes pilsētā" līdzfinansējuma nodrošināšanai novada domei no Valsts kases uz pusgadu jāaizņemas 61 163 lati. Šo naudu pašvaldība pēc tam varēšot atgūt atpakaļ, jo abiem projektiem ir Eiropas Savienības fondu un valsts līdzfinansējums.

 

Gulbenes novada domes finanšu ekonomiste Daiga Krēsliņa deputātiem skaidroja, ka diemžēl nepildās budžets tā, kā tam būtu jānotiek. Tāpēc rodas finansiālas problēmas.

 

Deputāts Guntis Blūms bilda, ka ielu rekonstrukcija ir labākais, ko var darīt šajā laikā. Taču viņš bažīgi vaicāja, vai ir plānots Gulbenes ielās papildus uzlikt vēl kādu luksoforu. Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Osvalds Lucāns paskaidroja, ka nekādi jauni darbi pabeidzamamā projekta gaitā satiksmes drošības uzlabošanā nav plānoti. Domes attīstības un īpašumu nodaļas vadītāja Saulcerīte Indričeva bilda, ka projektā ir tikai tie luksofori, kas pilsētā jau uzstādīti.

 

G.Blūms ironizēja, ka esošie luksofori ir iespēja trenēties mācību braucienos pa pilsētu. Taču vairāk gan luksoforu Gulbenē nevajagot, jo citādi pilsēta var kļūt par apsmieklu ar luksoforu karogā.

 

Plāno apvedceļu, veloceliņus

Deputāti nobalsoja par vairākiem papildinājumiem Gulbenes pilsētas integrētās attīstības investīciju programmā laika posmam līdz 2014.gadam. S.Daudziņa skaidroja, ka attīstības programmā ir jāparedz maksimāli daudz ieceru, lai pie izdevības varētu tās realizēt. Tāda, piemēram, ir pilsētas ielu rekonstrukcijas 3.kārta.

 

Deputāts Intars Liepiņš iebilda, ka līdz ar to investīciju programma ir kļuvusi lepnāka par aptuveni vairākiem miljoniem latu. Viņaprāt, situācijā, kad nepildās budžets, tas diezin vai ir prātīgi. "Ka nesanāk ielīst parādos," sacīja viņš.

 

S.Indričeva centas pārliecināt, ka ideju un finansējuma paredzēšana šajā investīciju programmā nenozīmē konkrētas saistības, kas obligāti jāpilda. "Naudu vispār tur var nerakstīt, galvenais ir ierakstīt projektu nosaukumu," teica viņa.

 

Arī deputāts Valtis Krauklis piebalsoja, ka runa šobrīd ir tikai par "indikatīvo summu", jo par katru projektu, ko dome nolems realizēt, balsojums notiks atsevišķi. G.Blūms bilda, ka projektu izvēlē un realizācijā turpmāk jārīkojas daudz prātīgāk.

 

"Nedod Dievs, ka izlemjam siltināt kādu skolu un pēc tam to slēdzam. Jābūt taupīgiem. Visas tāmes ir taisītas treknajos gados un ir trīskārt sadārdzinātas," sacīja viņš.

 

Starp projektu iecerēm ir Gulbenes tranzīta ielu rekonstrukcijas 3.kārta. Ēku energoefektivitātes palielināšana. Iecerēts arī arī Gulbenē veidot apvedceļu, veloceliņus.Deputāti smaidot sacīja, ka derētu ieplānot Gulbenē arī lidlauka izveidi.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Un tam "par godu" samazina izglītības iestāžu budžetu??????????????????? Kas ir svarīgāks - veloceliņš vai funkcionējošas skolas?

pirms 11 gadiem, 2009.11.10 23:34

Vietējās ziņas