Pacientu iemaksas, visticamāk, palielināsies 11

Slimnīcās varēs uzņemt mazāk pacientu
No medicīniskās aprūpes viedokļa ar bažām raugāmies uz nākamo gadu, kad cenas palielinās, bet iedzīvotāju algas stāv uz vietas.

Veselības obligātās valsts apdrošināšanas aģentūras 4.decembrī Gulbenē rīkotajā seminārā četru rajonu mediķiem izskanēja informācija par pacientu iemaksu iespējamo palielinājumu nākamgad. Tas tika pārrunāts kontekstā ar aģentūras un mediķu nākamā gada līgumu parakstīšanu.

 

Vēl tikai projekta līmenī

Vizīte pie ģimenes ārsta 50 santīmu vietā varētu nākamgad maksāt latu, vizīte pie ārsta speciālista divu latu vietā, iespējams, maksās trīs latus. Diennakts gultas vieta Gulbenes slimnīcā līdz šim maksājusi trīs latus, bet nākamgad tie varētu būt pieci lati kā jau ir reģionālajās slimnīcās, piemēram, Valmierā. Slimnīcām turklāt plānots nākamgad samazināt kvotu jeb finansējumu par 15 procentiem, tas nozīmē, ka stacionārā varēs uzņemt mazāk pacientu.

 

Gulbenes rajona padomes konsultants veselības aizsardzības un sociālajos jautājumos Artis Stuburs "Dzirkstelei" uzsver, ka tas vēl ir tikai projekts.

 

"Cilvēkiem vienalga būs jāārstējas. Pacienti tā domā," "Dzirkstelei" saka ārsts urologs, terapeits un endokrinologa Ziedonis Kukainis. Viņš pauž, ka pacientiem iemaksu apmēri par medicīniskajiem pakalpojumiem varētu palielināties, tomēr šis "briesmīgi liels palielinājums nav".

 

"Ir jāiet pie ārsta. Ko darīt? Veselība ir jāsaudzē, ir jāārstējas," uzsver ārsts.

Ārsti parakstīs līgumus

 

Ģimenes ārste Gunta Ezergaile "Dzirkstelei" saka, ka jau gada beigas mediķiem un pacientiem ir smags laiks, jo beidzies aģentūras finansējums, piemēram, rentgena un sonogrāfijas pakalpojumam.

 

"To tagad slimnīcā pacientam veic tikai par maksu. Pirmdien pie manis atnāca pacients un teica, ka nevar samaksāt par rentgenu prasītos sešus latus," stāsta ārste.

 

G.Ezergaile pauž, ka arī paši ģimenes ārsti ir neziņā par nākotni. 31.decembrī beidzas līgums ar aģentūru. Kāda būs piedāvātā sadarbība nākamajam gadam, vēl nav īsti skaidri zināms.

 

"Lai kāds tas līgums ar aģentūru būs, es to parakstīšu. Par pacientiem ir jādomā. Jau tā ir grūti, jo medikamenti ir dārgi. Kā būs ar valsts kompensējamajiem medikamentiem? Tur arī būs izmaiņas ar 1.janvāri. Bet tāpat jau jādzīvo tālāk ir," saka G.Ezergaile.

 

Gulbenes rajona padomes priekšsēdētāja vietnieks Māris Raģelis "Dzirkstelei" saka, ka "tā ir polemika, kas pašlaik notiek" par medicīniskās aprūpes tēmu.

 

"Nedomāju, ka veselības aprūpe valstī un Gulbenes rajonā nākamgad pasliktināsies. Var pasliktināties slimnīcu situācija, ja samazinās finansējumu. Bet pacientu saiknē ģimenes ārstiem nekas nemainīsies," saka M.Raģelis.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

kira

Jā to it kā visi zin ka grūtniecēm nav jāmaksā bet pie Melbikses arī grūtniecēm nokāš 50 saņus un kur nu vēl dabūt nosūtijumu pie viņas.uzkata ka nav vajadzība-tātad tāpat jāiet bez nosūtijuma.

pirms 12 gadiem, 2008.12.10 11:41

pika

grūtniecēm par medicīnisko aprūpi nav jāmaksā - nevajag jaukt divas dažādas lietas!

pirms 12 gadiem, 2008.12.09 22:11

:))

Tagad USG maksā 10 Ls, šausmas, ko gan darīt grūtniecēm? Jāmaksā - izvēles nav

pirms 12 gadiem, 2008.12.09 20:19

ingus

Nabaga mediki, nabaga mediki, apnicis klausities. Beidz te anonimi gvelzt, Oga, aizej Stepanovam un Jacevicai visu pasaki, drosi patiesiba smaidi ka saulite, kad vinjus satiec

pirms 12 gadiem, 2008.12.09 12:26

Tante

Nu nezinu,ja par veco infekciju nod. gultasvietu jāmaksā 5- cītis ,labāk tad gulēt stacijas uzgaidāmajā.Runa nav tikai par aprūpes kvalitāti ,zināšanām vispār bet par ko ir jāmaksā ,par to,ka slimnīca vispār pastāv,vai kā.Tikai padomājiet gan, jau nesen runājām,ka laipnība slimnīcas galā sveša,vēl būs arī pērkama drīzumā!!!Uz ko braucam tauta!!!

pirms 12 gadiem, 2008.12.09 11:33

urbis

Nav ko čīkstēt. Ja skumjas māc, tad ārsts nav vajadzīgs, bet 50 sant. jau ir smieklīga maksa, maizes kukulim nesanāk. Maksa par slimnīcu un speciālistu konsultācijas- tas jau ir nopietni. Tad ir jāfinansē sociālā aprūpe, kura šodien ir zem katras kritikas. Grozies kā gribi, viss atdurās pret kapeiku. Vārdu sakot, ja gribi par velti ārstēties, tad veltas cerības. Viss uz mazā cilvēka rēķina.

pirms 12 gadiem, 2008.12.09 10:17

oga

cenas kāpj,bet algas?Jatceviča ar Stepanovu sev kabatas piepilda bet mediķiem maksā kapeikas......

pirms 12 gadiem, 2008.12.09 08:32

jā, algas nepalielina, bet visas citas cenas kāpj. traki. :(

pirms 12 gadiem, 2008.12.08 23:32

caca

skumjas mani māc, kas notiek vai tiešām cilvēki vairs nemāk skaidri domāt, kur vēl cenas augšā celt, kur prāts, saprastu, ja alga palielinātu...bet nekā...:(((((((((((((((((((

pirms 12 gadiem, 2008.12.08 19:39

Vietējās ziņas