Pagaidām nevienu neatlaiž 35

Gulbenes novada domes štatu komplektēšanu prognozē līdz augusta beigām
Dubults neplīst. Tādu viedokli par ierēdņu darbību novada pašvaldībā "Dzirkstelei" pauž lasītāji. Viņi ir neizpratnē, kā ekonomiskās krīzes laikā un taupības režīmā var turpināt darboties un saņemt algas izglītības pārvaldes vadītāja, rajona padomes konsultanti sporta un kultūras jautājumos, ja ir jau amatā apstiprināts jaunais izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs. Kam tas ir izdevīgi?

Var nesteigties pusgadu Gulbenes rajona padomē turpina saņemt dotāciju no valsts darbinieku algām.

 

"Tā tas turpināsies vēl tikai augustā, saņemot algu par jūliju. Vairāk nesaņems," "Dzirkstelei" saka Gulbenes novada domes finanšu un ekonomikas nodaļas vadītāja Anna Pružinska.

 

Viņa uzsver, ka pagaidām rajona padome vēl turpina funkcionēt tik ilgi, kamēr novada dome pārņems visus rajona padomes darbiniekus, mantu, dokumentus. Pagaidām neviens vēl no darba nav atbrīvots, tostarp arī izglītības pārvaldē. Identiska ir situācija pilsētas domē, kur pagaidām turpina strādāt visi darbinieki, kamēr pārvaldnieks pārņems pilnīgi visu savā pārziņā un lems par turpmāko pilsētas pārvaldes struktūru. Tāpat ir katrā pagastā.

 

A.Pružinska uzskata, ka nedrīkst lietu kārtošanu sasteigt. Jau tā rajona padomes darbinieki strādājot "raibām acīm". "Īstenībā likumā pusgads ir paredzēts lietu nodošanai novada pašvaldībai. Tikai pie mums, tā kā bijušā rajona ietvaros ir izveidots viens novads, var visu paveikt ātrāk," saka viņa.

 

Kad algas maksās pa jaunam?

Paredzams, ka 1.augustā vismaz Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Duļbinska varētu saņemt pirmo algu. Viņa jau ir nostrādājusi mēnesi - kopš 1.jūlija. Algu vajadzētu izmaksāt arī pārējiem, kas ar rīkojumu ir pieņemti darbā Gulbenes novada domē. Taču pagaidām novada domei nav naudas. Ja piektdien deputāti apstiprinās pašvaldības konsolidēto budžetu, augustā varētu tikt izmaksātas pirmās algas tiem, kas pieņemti darbā novada domē. Taču vēl jāapstiprina darba samaksas un sociālo garantiju nolikums.

 

 

"Līdz 20.jūlijam turpināju saņemt algu, kāda tā bija man kā rajona padomes darbiniecei. Tagad saņemšu algu kā novada domes darbiniece," "Dzirkstelei" saka Gulbenes novada domes juridiskās un personālvadības nodaļas vadītāja Vita Kravale.

 

Viņa uzsver, ka tas ir atbilstoši Darba likumam -, mainoties darba līguma nosacījumiem, vēl mēnesi ir jāsaglabā darbinieka iepriekšējā alga. "Nav rīkojuma par to, kāda ir manas algas likme. Vēl jau tikai piektdien varbūt apstiprinās," saka viņa.

 

Kam priekšroka strādāt "novadā"?

V.Kravale skaidro, ka novada domē štata vietu aizpildīšana sāksies tikai tad, kad būs zināms šīs pašvaldības amatu saraksts. Pagaidām šāda saraksta vēl nav. Kad būs, tad atbilstoši Rajonu pašvaldību reorganizācijas likumam un Ministru Kabineta noteikumiem par rajona pašvaldības reorganizācijas kārtību novada domei ir jāpārņem visus rajona padomes vecos darbiniekus. Tad ir jāskatās amatu sarakstā, ko var no bijušās rajona padomes piedāvāt pārņemtajiem darbiniekiem atbilstoši katra izglītībai un kvalifikācijai. Viņiem amati tiks piedāvāti pirmajiem.

 

"To neizdomājām mēs, tāds ir likums," uzsver V.Kravale.

Ja esošie (līdzšinējie rajona padomes darbinieki) nenodrošinās štata vietu aizpildīšanu vai neatbildīs kvalifikācijai, tad izpilddirektors būs tas, kas lems, kuru darbinieku jāatlaiž.

 

V.Kravale prognozē, ka štatu komplektēšana novada domē varētu turpināties līdz augusta beigām.
Nodaļās darbiniekus izraudzīsies nodaļu vadītāji, kas, kā norāda V.Kravale, "droši vien prezentēs izpilddirektoram savu redzējumu par štatu sarakstu".

Pievieno komentāru

Komentāri 35

Haha

Kāpec ne uz vienu vietu nav izsludināts konkurss.A Kravale teica ,ka viss notiek pēc likuma.

pirms 11 gadiem, 2009.08.02 17:58

Mēle

Nu tad klāj vaļā-cik saņēma direktori (vairāk par tūkstoti) un cik apkrāvušies pedagogi (kas mācēja, tiem vidēji no 600-800Ls). Kāpēc par to neviens nerunā???! Protams, ka bija tādi, kas ap trīs simtiem saņēma. Nu ko var vāvuļot! Protams, ka tagad visi orgāni raustās-nu nebūs vairs paradīze!!!

pirms 11 gadiem, 2009.08.01 23:59

Zinu, zinu...

Vai, kāda Mēlei sajēga ... 3 mēneši brīvi, nez, kurā valstī, nav precizēts, Latvija tā noteikti nav. Vajag palasīt likumdošanu un painteresēties, kurām profesijām vēl (tādu ir diezgan daudz) ir 48 darba dienu atvaļinājums, tad arī klaigāt par sajēgu.
TĀDAS algas skolotājiem NEKAD nav bijušas. Vienu nepilnu mācību gadu no 2008. gada 1. septembra līdz 31. decembrim bija cilvēka cienīgs un darbam cik ne cik atbilstošs atalgojums.

pirms 11 gadiem, 2009.08.01 22:41

Mēle

Uh, kā mēle niez komentāru sadaļā:))Daudziem te nav sajēgas ne par pašvaldībām un likumiem, ne par skolotājiem un kompetencēm! Zinu, ka neviens nevar atbildēt par to, kāpēc skolotājiem vasarā ir trīs mēnešu apmaksāts atvaļinājums, bet citiem mirstīgajiem -- 20 darba dienas!Pedagoģiskās metodes ir vnk drausmīgas (ir izņēmumi). Profesija, kurā jāieliek sirds un dvēsele, ir nonievelēta!!! Pedagoi, piedodiet, bet nemīlu šo tautu!Jums bija TĀDAS algas šos pēdējos gadus, ka tagad nespējat vairs nolaisties uz zemes!Pēc nāves piemin tos, ka patiešām ir bijuši pedagogi, skolotāji (vārda semantiskajā nozīmē!!!)!

pirms 11 gadiem, 2009.08.01 21:30

Zinu, zinu....

Kad tad vispār skolotāji ko dara? Vispār nekad, neko, nemaz nav darījuši. Vienreiz dzīvē kaut ko iemācās, un tad jau vairs neko. No rīta atnāk, padzer kafiju un iet mājās. Vakarā skatās TV un izklaidējas. Kāpēc vispār kaut kas jāmaksā skolotājiem? Valstij tāds ietaupījums. Vajag ieviest skolās ieejas maksu, skolotājiem, protams. Lai tik maksā, ja grib nākt izklaidēties arī šajās burvīgajās iestādēs.
A ja negrib, lai nenāk. Kuram viņus vajag?

pirms 11 gadiem, 2009.07.31 15:52

,,,

Otra acī skabarga traucē, savā - baļķis nemaisa...

pirms 11 gadiem, 2009.07.31 15:30

bet rajona padomē saņem? kāpēc lai skolotāji tāpat nesaņemtu?

pirms 11 gadiem, 2009.07.31 15:15

,,,

Par kādu darbu pedagogi vēlas saņemt algas par augusta mēnesi. Visi taču tāpat sēž mājās, neko nedara. Parādiet kaut vienu pedagogu, kurš augustā strāās skolā ar pilnu atdevi ? Un tā ir arī skolnieku brīvdienās pavasarī, rudenī, ziemā. Visi gribētu saņemt atalgojumu par to, ka nav jāiet uz darbu.

pirms 11 gadiem, 2009.07.31 15:04

nik

Kā vienkāršs vēlētājs 100 % piekrītu "to babukam". "Gudrie rējējie",- cik īsā laikā var jaunā darbā sākt strādāt uz pilnu klapi??? Kur nu mums ir tie , kas spēj orientēties visās lietās ( gan komerstruktūrās, gan pašvaldībās) vienlīdz labi. Cilvēciskais faktors amatu sadalē vienmēr pastāvēs (pieredze, savējie, komandas cilvēki utt.). Ja to kāds noliedz, tad vai nu liekuļo, vai ar IQ ir tā pavājāk.

pirms 11 gadiem, 2009.07.31 11:09

on

mīļie cilvēki, nu tak kārtigi izlasiet rakstu. Kravale tak min, ka tāds ir likums, ka vispirms jāpiedāvā jau esošajiem darbiniekiem vietas un tad jāmeklē jauni, ja vajag.

pirms 11 gadiem, 2009.07.31 09:59

to babukam

Ko tie Staru-Šķieneru komunisma kumeļi var ieklausīties! Tagad tik dragās, kāmēr novads sasniegs Stradu vai Daukstu līmeni. Tiešām, novadu reformai gatavojās gadiem, tērēja milzīgu naudu un viss izrādās velti, jo atnāk ļaudis, kuriem viss ir jāmuļļā no jauna. Par Nikolaju. Jūs visi te variet riet cik uziet, bet labāku saimnieku novadam neatradīs ne RCI valdē, ne "Kombainservisā". Tad, kad viss būs pilnīgā dimbā, tad vairāki "gudrinieki"(un arī "gudrinieces") klusi noliks mandātus un pazudīs. Neatliks nekas cits, kā aicināt to pašu norieto Stepanovu, lai nāk un glābj, kas vēl glābjams. Vai viņš to vēlēsies, ir cits jautājums.

pirms 11 gadiem, 2009.07.31 08:38

Bilde toč labā, tā teikt, bez vārdiem... mazliet jautri palika. Šito saglabāšu savā īpašajā vēstures mapē.

pirms 11 gadiem, 2009.07.31 08:38

babuks

Regionālā reforma iet cik gadus,cik miljoni iztērēti,un redziet tad, kad jāsāk strādāt mēnēsi sēžam, un kautko bez konkrētiem plāniem cenšaties saglabāt ,neatkarīgi no pašreizējo darbinieku kvalifikācijas.Stepanovs b ija sava rajona saimnieks,tā kā domāju viņa padomos derētu ieklausīties.

pirms 11 gadiem, 2009.07.31 07:53

er

es ari piekritu tiem, kas raksta ka amatiem konkursu izsludinat vajadzeja. UN vispar cilvekiem ari balstot vajadzetu par ietekmigu personu ievelesanu.

pirms 11 gadiem, 2009.07.31 01:43

...

Man kauns par jums "skolotāja". Zemiski runāt par kaut kādām jums it kā zināmām lietām slepeni zem segvārdiem. Bet nu protams latvieša labākais ēdiens ie otrs latvietis...
Un vēl skaitās SKOLOTĀJA

pirms 11 gadiem, 2009.07.30 22:52

mm, tu kļūdies

Alūksnē nav novads+rajona padome+pilsētas dome. pilsētas domes tāpat kā pagastu padomju nav.

pirms 11 gadiem, 2009.07.30 20:48

skolotāja....

skolotājai 30.07.2009. 19:32:24
Kādēļ komentārs adresēts man? Tik mazā pilsētā un novadā, visas nelikumības un draugu būšanas kā uz delnas.... Katrs, kas saistīts ar izglītību un domā ar galvu, visu to redz un saprot....

pirms 11 gadiem, 2009.07.30 19:51

skolotāja....

Neveikli izveidojās teikums - ar "....nav jau vairs no kā aizņemties pa kluso..." domāts, ka Jansones kundze nevar aizņemties naudu no nākamo mēnešu budžeta, lai samaksātu skolotājiem par augustu. Tas tika izdarīts jau tad, kad skolotājiem par decembri samaksāja no šī gada budžeta. Nu naudiņas vienam mēnesim pietrūkst....

pirms 11 gadiem, 2009.07.30 19:39

skolotājai

Tieši šī kundzīte daudzus gadus bija Gulbenes pilsētā "atbildīgā" par izglītību, kulturu un sportu, pie tam saņemot par šo "darbu" algu. Tā visu "sakārtoja", ka pati apmaldījās. Tagad varētu turpināt sniegt padomus savam Staļļmeisteram.

pirms 11 gadiem, 2009.07.30 19:32

Vietējās ziņas