Pagaidām noskaidro dažu uzņēmēju viedokli (labots) 6

Saistībā ar iespēju piesaistīt investīcijas ražošanai būtiskās publiskās infrastruktūras uzlabošanai novada domes darbinieki ir aptaujājuši vairāku lielāko uzņēmumu, piemēram, SIA „Avoti SWF” un “Rubate”, vadītājus un noskaidrojuši viņu vajadzības. Deputāts Valtis Krauklis ieminējās 10.decembra tautsaimniecības komitejas sēdē, ka kolēģim Zintim Mezītim ir priekšlikums aicināt kopā uzņēmējus un pārrunāt šo jautājumu.


“Priekšlikumi nāk vēl joprojām,” sacīja novada domes Attīstības un projektu nodaļas teritorijas plānotāja Marta Mikolaja.


Viņa piedāvāja otrreiz analizēt pašvaldības rīcības un investīciju plānu laika posmam no 2015. līdz 2017.gadam ar perspektīvu līdz 2020.gadam, kā arī šā plāna pielikumu 23.decembra finanšu komitejas sēdē un pēc tam – 29.decembra domes sēdē. Tieši pielikums ir galvenais dokuments, kura dēļ viss plāns novada domē ir jāapstiprina noteiktā termiņā, lai līdz janvārim to iesniegtu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai.


Paredzams, ka Gulbenei, kurai ir reģionālā centra statuss, tiks piešķirtas valsts investīcijas nepilnu 5 miljonu eiro apmērā, lai sakārtotu publisko infrastruktūru, inženierkomunikācijas un tādā veidā atbalstītu savus uzņēmējus nākamajā plānošanas periodā. Novada domei ir jānosaka prioritārie projekti, kurus tiešām gribētu realizēt, uzsvēra M.Mikolaja.


Naudu iespējams izmantot arī degradēto pašvaldības teritoriju revitalizācijai. Novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Caunītis klāstīja, ka sarunā ar vietējiem uzņēmējiem ir noskaidrojis: ir bažas par darbaspēka pārdali, ja pašvaldība veicinās industriālās zonas paplašināšanos.


M.Mikolaja norādīja, ka deputātu un uzņēmēju priekšlikumus vēlas saņemt līdz šīs nedēļas beigām, lai paspētu sagatavoties deputātu lemšanai.


Deputāts Andris Apinītis aicināja būt piesardzīgiem, jo no pašiem neatkarīgu apstākļu dēļ var izrādīties, ka beigās nemaz tik vienkārši nebūs realizēt saplānotās ieceres. “Sapņi” par šo plānu sacīja A.Caunītis, bet A.Apinītis bilda, ka tās ir vīzijas.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Ha, ha , ha un tās ir investīcijas?

Paredzams, ka Gulbenei, kurai ir reģionālā centra statuss, tiks piešķirtas valsts investīcijas nepilnu 5 eiro apmērā, [...].

pirms 6 gadiem, 2014.12.17 08:46

:)

Rakstā izlaboja gan, bet atsauci ka laboja 5 eiro uz 5 milioniem eiro nepielika.

pirms 6 gadiem, 2014.12.17 12:10

Gulbis

Kā būtu jāsaprot šis teikums: "ir bažas par darbaspēka pārdali, ja pašvaldība veicinās industriālās zonas paplašināšanos"? Vai tas nozīmē, ka dome vēl padomās pirms piesaistīt jaunus ražošanas uzņēmumus? Vietējiem uzņēmēji satraucas par to tikai tāpēc, ka tad vajadzēs saviem darbiniekiem maksāt vairāk un to viņi "nevar atļauties". Beidzot būs jāsāk strādāt racionālāk un darbinieku kaut kā būs jāmotivē palikt strādat esošajā darba vietā.
Ja notiktu pēc uzņēmēju prāta, tad nebūtu neviena jauna uzņēmuma. Tikai tad ir jāsaprot - ja nebūs vairāk darba vietu, nebūs arī cilvēku, kas dzīvo pilsētā, un tad ar laiku nebūs cilvēku, kas strādās jau esošajos uzņēmumos. Vienkārši.

pirms 6 gadiem, 2014.12.17 13:11

Vilis

100% taisnība !!!

pirms 6 gadiem, 2014.12.17 17:14

Q

Es savā darba vietā cik lielu algu saņēmu latos ,tik tagad eirikos,pirmos mēnešus alga bija adekvāta naudas maiņai,bet tad pamazām aldziņa ruka un ruka nesaprotamu iemeslu dēļ un tagad ir tā kā ir un ko izdarīsi?

pirms 6 gadiem, 2014.12.18 14:06

Vīgante

vai ku laba ziņa, beidzot stepanovs nikolajs varēs atļauties jaunus zobus pasūtīt, vecie jau ļoti nolietojušies cietu rupjmaizi ar zirņiem ēdot - nabadziņš

pirms 6 gadiem, 2014.12.22 13:38

Vietējās ziņas