Pagaidām novada jaunais budžets top slepenībā? 17

"Gribētu vairāk zināt par to, kā top novada nākamgada budžets. Taču, kad interesējos par to, jutos domē "atšūts"," "Dzirkstelei" saka Gulbenes novada domes deputāts Intars Liepiņš, kas pārstāv partiju "Sabiedrība citai politikai".

Novada domē "Dzirkstele" uzzināja, ka novada nākamā gada budžets jāapstiprina divu mēnešu laikā pēc tam, kad oficiāli tikspieņemts un parakstīts valsts budžets, un tas būs publicēts "Latvijas Vēstnesī". Šobrīd apjēga par to, kāds būs novada budžeta finanšu kopskaitlis, esot tikai "projekta variantā". Jau kopš septembra novada domē notiek nākamā gada finanšu plānošana. Runās jau decembra finanšu komitejā

"Nākamā gada budžetu finanšu komitejā decembrī varētu skatīt tikai virspusēji. Tomēr pirmā ciparu analīze jau varēs sākties. Tā pamatīgi tas varētu notikt tikai janvāra komitejā. Tas tāpēc, ka tikai nupat kļuvis zināms aptuvenais uz novadu attiecināmais finansējums," saka Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītāja Vita Kravale.

 

Finanšu un ekonomikas nodaļas vadītāja Anna Pružinska lēš, ka nākamā gada budžeta apspriešanai, iespējams, būs vajadzīgs vairāk par vienu finanšu komiteju. Viņasprāt, decembra finanšu komitejā diezin vai tiks iekļauts jautājums par nākamā gada budžetu, taču pavisam noteikti būs jāizskata grozījumu šā gada budžetā.

 

V.Kravale piekrīt, ka par nākamā gada budžetu deputātiem būs gana daudz laika diskutēt, jo, kā noprotams, tam tiks veltīta ne viena vien komitejas sēde.

 

Apkopo vajadzības nodaļas un iestādēs

V.Kravale skaidro, ka šobrīd katra nodaļa, iestāde veido budžeta pieprasījumu. Šie prasījumi ir jāsamēro ar reāli iedalīto naudu, salīdzinot ar šā gada faktisko izpildi. Tas ir tā saucamais "tekošais darbs".

 

Pēc V.Kravales domām, diskusija būtu iespējama un vajadzīga tajā brīdī, kad būs redzams, kur naudas pietrūkst, lai saprastu, kā šajā situācijā rīkoties, "kur naudu ņemt nost un kur likt klāt".

 

 

A.Pružinska saka, ka, veidojot budžetu, daudzo novada iestāžu darbiniekiem jāvadās pēc iespējām, nevis pēc uzstādījuma "man pienākas". Viņa uzsver, ka "naudas būs tik, cik būs". Šobrīd pašiem esot jātiek skaidrībā par vajadzībām, jāiedziļinās būtībā. Taču arī tagad ir skaidrs, ka visi nebūs apmierināti, daudziem būs par maz.

 

A.Pružinska uzsver, ka nekad nav atraidījusi nevienu deputātu, kas nāk un interesējas par budžeta tapšanu vai kādu ar viņas darbu saistītu jautājumu likuma ietvaros.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

Kniede

gulbenes budzets parasti tiek sadalits starp izlglitibas iestadem un oranzo kasi, ta ir ilga stepanova budzeta veidosanas strategija

pirms 10 gadiem, 2009.12.14 18:58

Ta ne jau Intars Liepiņš, bet Vilnis Lapiņš to egli iestādīja.

pirms 10 gadiem, 2009.12.14 18:58

Ta ne jau Intars Liepiņš, bet Vilnis Lapiņš to egli iestādīja.

pirms 10 gadiem, 2009.12.14 18:58

Boņuks

Beidzat Liepiņu apriet tas i riktīgs nazis Litenē egli iestādija,būšot riktīg gara.
Varbūt kāds varētu atklāt Novada DOMNIEKU algas stāsta ka knapi galus varot savilkt!!!

pirms 10 gadiem, 2009.12.12 21:18

Lietojamas abas formas. Kļūdas nav. Lai kā arī gribētos kādam to saskatīt. :))

pirms 10 gadiem, 2009.12.12 15:52

Usnis

Jārunā par tēmu, bet dažkārt der atsvaidzināt arī zināšanas dzimtajā valodā. Jāpriecājas, ka vismaz nelieto: Es domāju, KAD.... "ka"vietā. Tas ir apbrīnojami,kā šis KAD izplatījies arī inteliģences , pat žurnālistu vidū.

pirms 10 gadiem, 2009.12.12 15:18

es

Mīļie, gulbenieši! Atkal plēšamies. Jau zudis stāsta motīvs, aizmirsies, par ko uzsākām šo strīdiņu, bet galvenais jau process. Un kas gan gulbeniešiem patīkamāks kā anonīmi kādam uzbrukt?
Lai jums visiem veiksmītes un mīļi, iecietīgi līdzcilvēki!

pirms 10 gadiem, 2009.12.10 14:33

Citēju LIIS: "Attieksmes vietniekvārdi „kurš” un „kas” atšķiras tāpat kā jautājamie vietniekvārdi „kurš” un „kas”. Attieksmes vietniekvārdam „kas” ir vispārīga nozīme. Tas lietojams palīgteikuma ievadīšanai, ja vien nerodas neskaidrības dzimtes un skaitļa uztverē. Attieksmes vietniekvārds „kurš” attiecas uz noteiktiem atsevišķiem priekšmetiem un parādībām starp līdzīgiem priekšmetiem un parādībām. Literārās valodas norma prasa lietot „kurš” tikai tādos gadījumos, kad „kas” lietojums var radīt pārpratumu."
Man jau gan šķiet, ka Liepiņš nav nekas vispārīgs ...

pirms 10 gadiem, 2009.12.10 14:10

gramatika

Ja attieksmes vietniekvārds palīgteikuma sākumā ir nominatīvā, datīvā, akuzatīvā vai instrumentālī, var lietot vai nu vārdu "kas" vai "kurš", bet vairāk ieteicamas ir formas "kas", "kam", "ko", "ar ko" (jo tās ir īsākas un vārda "kurš" formas ir taupāmas ģenitīvam un lokatīvam).

pirms 10 gadiem, 2009.12.10 13:54

Nekā nebija -- tā ir kļūda!Man arī mācīja par "kas" un "kurš" lietošanu! Skolotājas komentārs pilnīgi garām!

pirms 10 gadiem, 2009.12.10 13:41

skolotaaja

Žurnālistei ar latviešu valodu viss kaartiibaa- tev gan buutu veel jaaiet skolā. Vismaz spriest vajag par to, ko zini, nevis pataisiit sevi par muļķi - šoreiz latviešu valodā

pirms 10 gadiem, 2009.12.10 13:23

Ne par tēmu

Cienītā žurnāliste!
Atļaušos fragmentāri citēt jūsu tekstu:"...Intars Liepiņš, kas pārstāv partiju "Sabiedrība citai politikai"." Piedodiet, bet skolā mācīja, ka par cilvēkiem tomēr saka "kurš" nevis "kas". Gribas lasīt pareizā latviešu valodā rakstītu tekstu ne tikai simtgadīgos romānos, bet arī šodien.

pirms 10 gadiem, 2009.12.10 12:19

Kāpēc viena cilvēka viedoklis izskan kā apgalvojums jautājuma teikumā? Visos laikos budžeta likšana ir bijusi atklāta un sīki izķidāta jūsu avīzē!Vēl tak pagūsiet līdz gada beigām sabojāt Ziemassvētkus nabaga gulbeniešiem!

pirms 10 gadiem, 2009.12.10 11:43

ako

un kāpēc domā, ka nesajēdz? varbūt arī ka sajēdz un kā vēl sajēdz!!! varbūt tēlo citi, kas ir domē???

pirms 10 gadiem, 2009.12.10 11:41

Arta

Ko tas Liepiņš tēlo- varbūt viņš kaut ko sajēdz no budžeta veidošanas?Populists!

pirms 10 gadiem, 2009.12.10 11:31

Vietējās ziņas