Pagaidām sacensībā ar sniegu – neizšķirts rezultāts

Gulbenes sētnieki Igors un Ņina Podnieki naktsmieram, gaidot pirmdienu, varēja atļauties tikai trīs stundas. "Mamma ir mana brigadiere," ņipri "Dzirkstelei" saka Igors. Savukārt viņa piebilst, ka ar sniega lāpstu rokās visu nakti ir sportojusi kopā ar dēlu.

"Līdz pirmdienas pusdienlaikam kopš nakts bijām sniegu Skolas ielā tīrījuši jau piecas reizes. Kad strādā traktors stāvlaukumā pie veikala, mums visur jābūt klāt, jo tehnikai ir grūti bez cilvēku roku darba palīdzības tikt galā ar tādu sniega kvantumu," stāsta Igors. Ņina klāsta, ka arī citus gadus bijušas dienas, kad bez mitas stipri ir snidzis, tomēr tāds sniega kvantums, kāds sasnidzis līdz pirmdienai, esot rekordliels. "Tik dziļš sniegs viena rāvienā? Tā vēl nav bijis, kaut sētniece esmu jau 17 gadus," saka Ņina. Viņasprāt, tas, kas notiek, ir dēvējams vienā vārdā - stihija. Pilsētā pirmdien vietām slējās sniega grēdas metra augstumā.

Gulbenes pilsētas domes labiekārtošanas iestādes vadītāja Ligita Miezīte "Dzirkstelei" saka, ka 11 iestādes sētnieki vieni šajās dienās ar visu sniega kvantumu galā tikt nevarēja. Palīgos nāca arī strādnieki. Milzu darba apjomu paveicis traktorists Sergejs Mihailovs.

"Viņš un sētnieki svētdien vēlu vakarā beidza darbu un pulksten 3.00 jau atkal sāka strādāt," stāsta L.Miezīte.

Labiekārtošanas iestādes traktors iztīrījis visus pilsētas ielu krustojumus, lai no trotuāriem ļaudis varētu brīvi šķērsot ielu, neuzskrienot virsū nepārbrienamiem sniega vaļņiem. Traktors iztīrījis visus pilsētas un privātos trotuārus.

"Strādājam visi no sirds," saka L.Miezīte.

SIA "Gulbenes nami" darbiniece Angelina Širokova "Dzirkstelei" stāsta, ka svētdien piecas reizes sniegu tīrīt gājuši arī šā uzņēmuma 11 sētnieki, kas kopj teritorijas pie Gulbenes daudzdzīvokļu mājām.

"Dzirkstele" novēroja, ka arī iedzīvotāji paši pirmdienas rītos ņēma rokās sniega lāpstas, lai savas automašīnas pagalmos izraktu ārā no sniega kupenām.

"Tie cilvēki, kam ir sirdsapziņa, cenšas vismaz savu auto atbrīvot no sniega paši," saka A.Širokova.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas