Pagastos plāno sakārtot ceļus

Marija Krēsliņa: "Provizoriskā summa, kas paredzēta ceļiem, ir 377 000 latu.
"Vairākos pagastos ir iecerēts sakārtot ceļus. Projektus ir akceptējis Lauku atbalsta dienests, un darbiem tiks piešķirts Eiropas Savienības līdzfinansējums. Par to informē Lauku atbalsta dienesta Lauksaimniecības un lauku attīstības daļas vadītāja Marija Krēsliņa.

Finansējums vēl var mainīties M.Krēsliņa stāsta, ka Litenes pagastā tiks sakārtots ceļa posms Kardona - Sils - Silmalas 3,3 kilometru garumā, Lejasciema pagasta Līča, Tirzas, Kalēju un Imanta ielas posmi - katra iela nepilna puskilometra garumā. Savukārt Daukstu pagastā sakārtos ceļa posmu Daukstu veikals - Augstkalni 2,75 kilometru garumā, Tirzas pagastā - ceļa posmu Skola - Dārtiņas 5,61 kilometra garumā, Druvienas pagastā - Pērle - Aldari - Aizvēji - Ziemeļi 3,5 kilometru garumā. Ir iecerēts sakārtot vairākus ceļu posmus arī Stāmerienas pagastā: Priednieki - Guldupji 1,5 kilometru garumā, Kalniena - Līvānu mājas puskilometra garumā, Tehnikums - Stūrastas 3,5 kilometru garumā un Kaltes - Kalēji 2 kilometru garumā.
M.Krēsliņa norāda, ka provizoriskā summa, kas paredzēta ceļiem, ir 377 000 latu.

"Finansējums vēl var mainīties pēc iepirkuma procedūras. Tā kā iepirkums vēl nav beidzies, situācija ceļu posmu rekonstrukcijai varētu mainīties atkarībā no iepirkuma rezultātiem," skaidro M.Krēsliņa.

Darbus plāno uzsākt vasarā

Tirzas pagasta pārvaldes vadītājs Česlovs Barkovskis "Dzirkstelei" stāsta, ka pašlaik norit iepirkuma procedūra. Ja iepirkums būs veiksmīgs, tad varētu būt, ka pavasarī, vasarā darbi tiks uzsākti.

"Tas ir viens no ceļiem, pa kuru bērni tiek pārvadāti ar maršruta autobusu, un šis ceļš ir diezgan sliktā stāvoklī. Vienai daļai ceļa ir normāls segums, un ir vajadzīga grāvju tīrīšana un neliela seguma atjaunošana, bet tā paša ceļa posms apmēram divu kilometru garumā ir ļoti sliktā stāvoklī, kur vajag gan pilnībā atjaunot segumu, gan rakt grāvjus no jauna.," stāsta Č.Barkovskis.


Litenē rekonstruējamais ceļa posms Kordona - Sils - Silmalas ir stratēģiski svarīgs. Pagasta pārvaldes vadītājs Vilnis Lapiņš saka, ka pa šis ceļš ved uz nometni, tur brauc tūristi, un tas ir arī ceļš uz estrādi un stadionu.

"Šis ceļš ir šausmīgā stāvoklī, proti, ceļš ir krietni zemāk par blakus esošiem laukiem, tāpēc tur ir jārok grāvji, lai var novadīt ūdeni, un jāliek grants virskārta. Līdz rudenim ceļa posmam vajadzētu būt gatavam," stāsta V.Lapiņš.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas